1. Ana Sayfa
  2. Sinema-Dizi
  3. Altın Pusula Film Konusu-Altın Pusula Yorumları

Altın Pusula Film Konusu-Altın Pusula Yorumları

Altın Pusula Film Konusu

Altın pusula film konusu, altın pusula fragmanı, altın pusula film yorumları, altın pusula imdb puanı, altın pusula oyuncuları, altın pusula konusu vb.. en güzel film yorumları için alışkanlıkcom

Altın Pusula Film Konusu

Sayısız evrenlerin bir kısmının görseli ile film başlıyor. “Ruhların Cin olarak yanımızda yürüdüğü Dünyalar” ifadesi ilgi çekici.

“Havanın cadılarından, suyun çinganlarından, zırhlı ayılardan.”

Altın Pusula film konusu filmde hikayenin başlangıcı güzel ve karşımızda Lyra Belacqua (Dakota Blue Richards) ve cini Pantalaimon (Freddie Highmore) yer alıyor. Lyra 12 yaşında, meraklı, yerinde duramayan bir kızdır. Amcası Lord Asriel (Daniel Craig) gözetimi altında büyümüştür ve filmin ilk başlarında amcasını ölümden kurtarır. Amcasının sunduğu görselde “Kuzey Kutbu, Toz” kelimesinden etkilenerek, tozun ne olduğunu öğrenmek ister. Daniel Craig’i, James Bond filmlerinden biliriz.

Altın pusula oyuncularından Marisa Coulter (Nicole Kidman), Lyra’ya kendisini yardımcısı olarak Kuzeye götüreceğini söyleyerek heveslendiriyor. Lyra’nın Coulter ile yaşantısı umduğu gibi gitmez. Kaçar ve çinganlara katılır.

Altın Pusula Yorumu

Lyra’nın altın pusulayı her yerde açması, filmin ciddiyetini bozuyor. Sanki her şeyin yerini, ne yapması gerektiğini çok önceden biliyormuş izlenimi var. Bazı küçük sahnelerde gereğinden fazla bekletici konuşmalar yapılıyor. Bazı sahneler çabuk geçiştirilip mantık hataları oluşmuş ve anlamsız diyalogların yapılması yüzünden ara ara sıkıldığım kısımlar mevcut. Fantastik macera filmlerini az çok sevsem de, bu sarmadı. Final kısmı devam edeceğini vurgulasa da istenilen başarıya ulaşamamış olacak ki, aradan 12 yıl geçmesine karşın yeni filmi çekilmemiş.

Altın Pusula Film yorumum da fantastik karakterler iyi sayılır. Masalsı, çocuklar için orta şeker, oyuncu kadrosuna göre başarılı bir film. Yetişkinlere de hitap etse de, daha çok fantastik çocuk filmi. Süper, ahım şahım değil. İzleyip izlememek size kalmış.

Altın Pusula İmdb Puanı

Altın Pusula imdb tarafından6,1. puan verilmiştir.

Altın pusula fragman videosunu Youtube’den izleyebilirsiniz.

Altın Pusula (The Golden Compass) – 2007 yılında vizyona girmiş fantastik ve macera türünde bir fildir.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap