Topuklu Ayakkabı İle Nasıl Yürünür

Topuklu ayakkabı ile nasıl yürünür, topuklu ayakkabıya nasıl alışılır, topuklu ayakkabı ile yürümek kaç kalori, platform tabanlı ayakkabılar vb.. kadın makaleleri için aliskanlikcom

Topuklu Ayakkabı İle Nasıl Yürünür

Kadınların büyük tutkularından biri olan topuklu ayakkabılar zaman zaman korkulu rüyası da olabiliyor. Ancak sizi rahatlatacak bir araştırma ile haberimizde vereceğimiz birkaç püf noktaları ile topuklu ayakkabı ile nasıl yürünür ve uzun süre topuklu ayakkabı giymek zorunda olanlar için topuklu ayakkabıya nasıl alışılır sorularına cevap bulabileceksiniz.

Hemen hemen her kadın topuklu ayakkabı aşığıdır ve ne kadar zorlansalar da topuklu ayakkabılardan asla vazgeçmezler. Siz de topuklu ayakkabıları çok seviyor ancak rahatsız olduğunuzdan dolayı giymekte hep tereddüt mü ediyorsunuz? Yüksek topuklar üzerinde daha rahat adımlar atmanızın 7 püf noktasını sizlere sunuyoruz. Artık sizde korkmadan ve çekinmeden stilinize topuklu ayakkabılarınızı dahil edebileceksiniz.

Topuklu Ayakkabıya Nasıl Alışılır

Topuklu ayakkabıya aşağıda belirtilen yöntemler sayesinde kolayca alışabilirsiniz.

Deneme Yürüyüşleri yapın

Birçoğunuz biliyorsunuzdur ki yüksek topuklu ayakkabılar, kutusundan çıkar çıkmaz rahat olmazlar. Özelliklede belirli bir gün içinde alındılarsa, giymek için biraz erken davranılmalıdır. Örneğin onlarla geçireceğiniz uzun bir günden önce evinizde kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Böylece ayaklarınız ayakkabılarınızın kalıbına alışır ve onlarla yürürken daha güvenli hissetmenize yardımcı olurlar. Ayrıyeten bu denemeden sonra karşılaşabileceğiniz problemleri önceden belirleyerek çözüm üretebilirsiniz.

Topuklu Ayakkabı Genişlemez

Eğer konu yüksek topuklularsa asla ama asla bollaşacağını düşünerek onları satın almamalısınız. Eğer ayağınıza uygun olan bir numara yoksa ancak siz o ayakkabıyı almakta ısrarcıysanız unutmamanız gereken en önemli nokta ayakkabınızın büyük olmasının küçük olmasından her zaman daha iyidir. Bu püf noktayı aklınızdan çıkarmamalısınız. Biz kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri ayakkabı alırken bollaşacağını düşünerek almamızdır. Topuklu ayakkabılarda bu hataya kesinlikle düşmemelisiniz. Özellikle de çok iyi biliyorsunuz ki topuklu ayakkabılar giyildiğinde ayaklarımız şişmeye çok daha meyilli olurlar.

Topuk Şekli Çok Önemlidir

Aslında son zamanlarda hem çok modern hem de oldukça işkence çektiren bir ayakkabı modeli de stilettolardır. Onlara modern çağın işkence aletleri desek yalan söylemiş olmayız. Stilettolar, muhteşem ve asil bir görünüme sahiptirler ancak ince bir topuk tüm vücudunuzu nasıl destekleyebilir bunu bir düşünmelisiniz. Bunun yerine biraz daha geniş topuklar tercih edebilirsiniz. Unutmayın ki ayakkabınızın topuğu ne kadar geniş olursa, adımlarınız o kadar rahat ve kolay olacaktır.

Büyülü Platform Tabanlar

Gelelim göz bebeğimiz olan platform ayakkabılara. Birçok bayan bu ayakkabıları tercih etmek istemese de bazı bayanların göz bebeğidir platform ayakkabılar. Platform tabanlı ayakkabılar ayakuçlarımızdaki basıncı oldukça azaltır. Ayaklarınız platformsuz topuklularda olduğu kadar eğim kazanmasa da görünümünüze aynı havayı katacaktır. Kendinize rahat ve şık bir görünüm arıyorsanız platform ayakkabıları ilk tercihleriniz arasına yerleştirmelisiniz.

Bantlı Ayakkabılar Tercih Etmelisiniz

Özellikle de topuklu ayakkabı deneyimi çok az olan bayanlar bu detaya çok dikkat etmelidir. Deneyimi az olanlar bilekten bantlı topuklu ayakkabılarla daha rahat yürüyeceklerdir. Bu tip ayakkabılar ayaklarınızı korur ve kaymayı önler. Ayaklarınıza ekstra destek sağlar. Oldukça rahat ve güvenilir hissetmenizi sağlayacak bu ayakkabılar özellikle de ilk deneyiminiz için oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Jel Pedler

Bu maddede rahat kullanım için önemli bir maddedir. Ayakkabının içinde doğru yerlerde kullanılan jel pedler hayat kurtarıcı olabilirler. Yapışkan özelliği kaybetmediklerinden emin olun ki, kayıp işlevlerini kaybetmesinler. Sizi büyük bir dertten kurtaracak bu yöntem ile sıkıntı duyduğunuz ayakkabıları rahatça kullanabileceksiniz. Artık topuklu ayakkabı kullanımında tereddüt duymayacak ve kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.

Moleskin

Moleskin nedir, ayakkabı ile ayağınızda sorun yaşayan bölgeler arasında zarif bir bariyer görevi görebilecek incelikte pamuklu kadife türü bir kumaştır. Ayağınızda ağrı yapan tüm ayakkabılarınızda moleskin kullanabilirsiniz. Bu sayede ayakkabılarınızda yaşadığınız sorunlara son verebilirsiniz.

Topuklu Ayakkabı ile Yürümek Kaç Kalori

Topuklu ayakkabılar ile dengede durmak ve yürümek zor olduğu için normal bir ayakkabıya göre daha fazla kalori yakılmaktadır.

  • İnce topuklu ayakkabı ile yürümek kaç kalori

İnce topuklu bir ayakkabı ile 1 saatlik tempolu yürüyüş 312 kalori yaktırır.

  • Dolgu topuklu ayakkabı ile yürümek kaç kalori

Dolgu topuklu bir ayakkabı ile 1 saatlik tempolu yürüyüş 248 kalori yaktırır.

  • Babet ayakkabı ile yürümek kaç kalori

Babet bir ayakkabı ile 1 saatlik tempolu yürüyüş 220 kalori yaktırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu