SMS Güvenlik Blokesi Nasıl Kaldırılır?

SMS güvenlik blokesi nasıl kaldırılır sorusu birçok kişi tarafından merak edilerek cevabı aranmaktadır. Bu sorunun cevabına değinmeden evvel, cep telefonlarının hayatımızdaki yerinden bahsetmek daha doğru olacaktır. Bu bağlamda; cep telefonları hayatımızın bir parçası olarak, bankacılık işlemleri sırasında, yer ve zaman fark etmeksizin çoğu bankacılık işlemlerimizi yapmamızda bize kolaylık sağlamaktadır. Bankacılık işlemleri sırasında, İnternet Şubesi giriş ve işlemleri onaylamada cep telefonumuza bankalar tarafından sms gönderilmektedir. Bu SMS’ler bankacılık işlemlerini sizin tarafınızdan yapıldığını gösteren bir güvenlik önlemidir.

SMS Güvenlik Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Farklı bir GSM operatörüne numaranızı taşıdığınızda, 4.5 G uyumlu altyapıya geçtiğinizde bankalar telefonunuza SMS güvenlik Blokesi koyarlar. Bu tamamen sizin güvenliğiniz için alınan bir önemledir. SMS Güvenlik Blokesi Nasıl Kaldırılır?  SMS Güvenlik Blokesi durumlarında şu işlemleri yapamazsınız;

  • İnternet ve Mobil Şube girişi,
  • 3D Secure ile internet alışverişleri,
  • SMS ile kart şifresi belirleme,
  • Alışveriş kredisi başvurusu ve kullanımı.
SMS Güvenlik Blokesi Nasıl Kaldırılır?
SMS Güvenlik Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Güvenlik Blokesi Nasıl Kaldırılır?

SMS güvenlik blokesi nasıl kaldırılır sorusunu cevaplamak gerekirse; SMS güvenlik blokesinin kaldırılması, bankalara göre değişiklik göstermektedir. Bloke internet şubelerinden, ATM’lerden ya da bankaların müşteri iletişim merkezlerinden kaldırılabilmektedir.

Bu yöntemler içerisinde en kolay ve en hızlı olanı ise ATM seçeneği. Bankanızın size en yakın ATM’sine giderek, banka veya kredi kartınızla bloke işlemini kolayca kaldırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey; banka veya kredi kartınızı Atm cihazına yerleştirerek ilgili adımları izlemeniz. Bankalara göre değişiklik göstermesinin yanında; Kullanıcı Başvuru İşlemleri > Kullanıcı İşlemleri > SIM Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası Onay > SIM Kart Bloke Kaldırma adımlarını izleyebilirsiniz. SMS Güvenlik Blokesi Nasıl Kaldırılır?  Daha sonrasında ekranda çıkacak olan blokesini kaldırmak istediğiniz telefon numarasını girerek SMS Güvelik Bloke işlemini kaldırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu