Saç Boyadıktan Sonra Bakım Nasıl Olmalıdır?

Saç Boyadıktan Sonra Bakım Nasıl Olmalıdır? Bilindiği üzere günümüzde birçok kadın, erkek saçını boyatmaktadır. Boyattıktan sonra eski saçlarınızın gürlüğünü, parlaklığını, yumuşaklığını kaybetmemek için dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.

Saç Boyadıktan Sonra Bakım Nasıl Olmalıdır?

1- Kaliteli Kuaför

Bu kimi insanlara göre önemsiz sayılsa da aslında en önemli etkendir. Fiyatı ucuz diye kalitesiz kuaförlere kesinlikle gidilmesini tavsiye etmiyoruz. Saç Boyadıktan Sonra Bakım Nasıl Olmalıdır?  Bunun ne gibi bir önemi var diye karşı çıkacak olursanız, kaliteli kuaförlerin daha iyi ürünler kullandığını ve bunun da istenilen gibi çok ucuz olamayacağını hatırlamanızı tavsiye ederiz. Kaliteli ürünler saçı daha az yıpratır hatta saça ekstra parlaklık verebilir. Bunun yanı sıra iyi ürünler ve iyi işçilik olursa saçınızı boyatma süreniz uzar. Her ay boyatıyorsanız iki ayda bir boyatmaya başlarsınız ve bu da saça olumlu yönde etki eder.

2- Boya Sonrası Keratin Nem Bombası

Saçınızı boyattıktan sonra oluşacak yıpranmaya ve sertliğe karşı kuaförünüzde nem bombası, Keratin tarzı bakımlar uygulatabilirsiniz.

3- Evde Maske Yapmak

Saçınıza haftada bir ya da iki kez ihtiyacına göre maske uygulayabilirsiniz. Maske alacak vaktiniz, imkanınız yoksa evdeki yağları kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı gibi yağlar da saçınızı besleyecek ve kaybettiği nem ile yumuşaklığı geri kazandırmaya yardımcı olacaktır.

4- Saçınıza Uygun Şampuan Kullanmak

Boyalı saçlar için üretilmiş özel şampuanlar kullanmanız çok fayda sağlayacaktır. Bunun yanı sıra dökülme karşıtı şampuanlar da kullanabilirsiniz.

5- Duşta Saç Kremi Kullanmak

Saçlarınızın boyadan sonra sertleşmesi olacağı için duş sırasında saçınızın kırılmaması, yumuşaması için şampuanınızdan sonra krem kullanmanızı öneririz.

6- Saç Serumu Kullanmak

Saçınızın ihtiyacı olan nemi, vitaminleri karşılaması için araştırarak içinize sinen bir serumu kullanabilirsiniz.

7- Güzel Tarak Kullanmak

Her saçın ihtiyacı olan tarak çeşidi farklıdır. Saçınızın şekline bakarak kendinize uygun tarağı bulursanız boyadan sonra iyice güçsüzleşen saçlarınız dökülmemiş olur.

8- Isılı Aletleri Azaltmak

Boyasız, doğal saçlara bile oldukça zarar veren düzleştirici, maşa gibi saça yüksek ısı veren cihazlardan olabildiğince kurtulmak gerekir. Her gün yapıyorsanız 2 günde 3 günde bire çekerek gelecek olan hasarı en aza çekmelisiniz.

9- Dengeli Beslenmek

Tüm vücudumuzun olduğu gibi saçlarımızın da gerekli vitamin, minerallere ihtiyacı vardır. Bunu dengeli, sağlıklı beslenerek hem boyalı hem boyasız saçlar sağlamalıdır.

10- Düzenli Saç Kesimi

Saçlar boyandıkça uçları yıpranma tehlikesine girer. Saç Boyadıktan Sonra Bakım Nasıl Olmalıdır?  Eğer saçlarınızı düzenli bir aralıkla kestirirseniz hem daha güzel gözükür hem de saç sağlığınız artar.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu