Saç Düzleştirici Maske Önerileri

Saç Düzleştirici Maske Önerileri Neler

Saç Düzleştirici Maske Önerileri Saçlar hem erkekler hem de kadınlar için oldukça önem taşımaktadır. Bunun nedeni saçların fiziksel görünüm üzerindeki etkisidir. Giyiniş tarzı ve boy gibi faktörler fiziksel görünüm hakkında fikir oluşmasında ne denli etkili ise saçlar da en az o denli etkili bir konudur. Özellikle temiz, bakımlı ve güzel şekillendirilmiş saçlar insanların dikkatini çekmektedir. Saç şekillendirmesi için birçok ürün kullanılmaktadır. Bu ürünlerden ilki ısı yoluyla saça şekil verilmesini sağlayan ürünlerdir. Saça ısı uygulayarak düz, kıvırcık ya da dalgalı olmasını sağlayan ürünler birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Fakat bu ürünlerin yararı kadar zararı da bulunmaktadır. Hatta zararının yararından daha fazla olduğu da söylenebilir.

Saç Düzleştirici Maske Önerileri

Bunun nedeni çok fazla ısı işlemi gören saçların yıpranması, yanması ve kırılmasıdır. Saçlara şekil vermek ve bu şekillerin kalıcı olması için yapılan bu tür ısı işlemleri maalesef saçın yapısını bozmaktadır. Bu durumdan haberdar olan birçok kişi ise bu tür ürünleri kullanmayı bırakmış daha doğal şekillendiricilere yönelmiştir. Saç Düzleştirici Maske  Saç şekillendirmesinde kullanılabilecek başka bir yöntem de şekillendirici maskelerdir. Sa Düzleştirici Maske Önerileri Bu maskeler kozmetik ürünleri satan mağazalardan temin edilebileceği gibi evde bulunan malzemelerle de elde edilebilir. Saç şekillendirici maskeler arasında en fazla tercih edilen maske türü saç düzleştirici maskedir. Düzleştirici aletlerin ısı etkisinden kaçmak isteyen kişiler saç düzleştirici maskelere başvurmaktadır. Peki evde hazırlanabilecek saç düzleştirici maskeler nelerdir ve nasıl yapılır?

  • Limon- Hindistan Cevizi Sütü Maskesi: Limon suyu ile hindistan cevizi sütü kullanılarak yapılan bu maske saç düzleştirici maskeler arasındadır. Zaten limon suyunun ve hindistan cevizi sütünün de saç düzleştirici etkisi bulunmaktadır. Bu maskeyi hazırlamak için limon suyu sıkılır ve hindistan cevizi sütü ile beraber bir kapta karıştırılır. Oranlar göz kararı olabilir. Önemli olan bu karışımın çok sıvı olmamasıdır. Saç Düzleştirici Maske  Karışım krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır ve oluşan krem saça uygulanır. Bu karışım saçta 4-5 dakika bekletildikten sonra saç ılık su ile durulanarak yıkanır. Haftada 2 defa bu krem saça uygulandıktan sonra saç düzleşmeye ve daha canlı bir görünüm kazanmaya başlayacaktır.
  • Muz Maskesi: Muz maskesi de saç düzleştirici maskeler arasında bulunmaktadır. Maskeyi hazırlamak için gereken malzemeler 2 adet muz, bal, zeytinyağı ve yoğurttur. Bu malzemeler elde edildikten sonra maskenin hazırlanışına başlanabilir. Öncelikle muzlar soyularak bir kaba koyulur. Daha sonra çatal ile iyice ezilerek püre haline getirilir. Püre haline gelmiş olan muzların üzerine 2 yemek kaşığı kadar bal eklenir. Daha sonra iyice karıştırılır. Karıştırma işlemi bittikten sonra kabın içerisine aynı oranda zeytinyağı ve yoğurt eklenir. Tekrar karıştırılır ve kaptaki karışım saça sürülür. Karışım saçta 1 saat bekletildikten sonra ılık bir su ile durulanır.
  • Hint Yağı Maskesi: Bitkisel yağlar içerisinde saç bakımında en fazla kullanılan yağlardan birisi olan hint yağının saç düzleştirici etkisi de bulunmaktadır. Bu maskeyi hazırlamak için bir miktar hint yağı bir kapta ısıtılır. Daha sonra ısıtılan yağ yakmayacak sıcaklıkta olacak şekilde saç derisine uygulanır. Burada önemli olan hint yağının saç derisine iyice yedirilmesidir. Bu da yağın masaj yaparak iyice yayılmasını gerektirir. Bu aşamalar uygulandıktan sonra yumuşak bir havlu ılık suya batırılarak sıkılır ve saça sarılır. Havlu saçta yarım saat bekletildikten sonra saç açılır ve ılık suyla iyice durulanır. Bu karışım haftada 1 kez düzenli olarak uygulandığı zaman saçlarda istenen düzleşme meydana gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu