Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır? Öncelikle Facebook’ta hesap silme işlemi yapıldığında bilinmeli ki hesap kalıcı olarak silinecektir. Silme işlemini gerçekleştirdiğiniz anda 30 gün içinde iptal edebilirsiniz. Aksi taktirde 30 gün dolduğu anda silinen hesap ve bilgileriniz geri alınamaz ve kalıcı olarak silinir. Gelin şimdide hep birlikte hesap nasıl silinir bakalım.

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Günümüzde orta yaş gurubunun çoğunlukla kullandığı sosyal medya platformu Facebook için merak edilen Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır? yazımızda kullanmadığımız hesabımızı silmek isteyenlere yardımcı olmak adına bu içerik oluşturuldu. Umarım doğru karar vermişizdir. Birçok geçmişi nitekim hafıza gibi sizlere dilediğinizde sunan bu profil belki ilerde pişman olmakla karşı karşıya kalabiliriz.

Facebook Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Silerim?

Hesap silme işlemi için;

 • Facebook uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamada ana profilinizden sağ üst taraftaki aşağı ok şeklinde olan simgeye tıklayın.
 • ” Ayarlar ve Gizlilik” yazan kısmı seçin ve sonra “Ayarlar” kısmına tıklayın.
 • Uygulamanın sol sütununda yer alan “Facebook Bilgileri” yazan yere tıklayın. Yeni Sayfalar deneyimi içerisinde bir sayfada Facebook erişiminiz varsa: “Gizlilik” sekmesine ve sonra “Facebook Bilgileri” yazan kısma tıklayın.
 • “Dondurma ve Silme” yazan kısma tıklayın.
 • “Hesabı Sil ” kısmını seçin ve sonrasında ” Hesabı Silme İşlemine Devam Et ” kısmına tıklayın.
 • ” Hesabı Sil ” kısmına tıklayın, şifrenizi girin ve ” Devam ” yazan yere tıklayın.

Bu işlemleri sağladıktan sonra hesabınız silinecektir. 30 gün içerisinde de herhangi bir iptal işlemi sağlamadığınızda, bu hesapla ilgili bilgilere artık erişemezsiniz. Paylaşılan her şeyin tam olarak silinmesi, silme işleminin başlamasından itibaren 90 gün kadar sürebilir. Bu bilgilerin silinme sürecinde, Facebook’u kullanan diğer kişiler bu verilere erişemez.

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ Ta Hesabımı Kalıcı Olarak Silersem Ne Olur?

Facebook hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde;

 • Hesabınızı yeniden aktif hale getiremezsiniz.
 • Facebook Messenger uygulamasını artık kullanamazsınız.
 • Profiliniz, gönderileriniz, fot- Eğer Oculus uygulamasında oturum açmak için Facebook hesabınızı kullanıyorsanız, Facebook hesabınızı sildiğinizde Oculus bilgileriniz de silinir.

Silme işlemi ile birlikte, uygulama içinde yaptığınız alışverişleriniz ve başarılarınız da bununla birlikte silinir. Mevcut mağaza kredilerinizin tamamı ile birlikte uygulama iadesi yapma hakkınızı da kaybetmiş olursunuz.

Fotoğraflarınız, videolarınız ve eklediğiniz her şey kalıcı olarak silinir. Uygulama içerisinde eklediğiniz hiçbir şeyi geri getiremezsiniz.

 • Spotify, Pinterest gibi farklı uygulamalara Facebook hesabınız ile kaydolmuş iseniz bu tarz uygulamalara Facebook uygulama girişini kullanamazsınız. Facebook Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Silerim? Bu hesapları kurtarmak ve giriş yapabilmek için kullandığınız uygulamalar ve sitelerle iletişime geçmeniz gerekir.
 • Arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesaj vb. bazı bilgiler, siz hesabınızı sildikten sonrada arkadaşlarınızda görünmeye devam edebilir. Gönderilen mesajların kopyaları arkadaşlarınızın gelen kutusunda kalmaya devam eder.
 • Hesap silme işlemi ile birlikte sadece sizin yönetici olduğunuz sayfalarda silinir. Sayfanızın silinmesini istemiyorsanız sayfanızın yöneticiliğini başka birisine verebilirsiniz. Böylece sayfanızı silmenize gerek kalmadan sadece hesabınızı silebilirsiniz.

Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Hesabınızı silme işlemini iptal etmek için:

 • Hesap silme işleminden sonraki 30 gün içerisinde Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra, ” Silme İşlemini İptal Et ” kısmına tıklayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra kalıcı olarak hesap silme işleminiz iptal edilmiş olacaktır. Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır? buna doğru karar verdiyseniz sizlere yapılması gerekenleri anlattık birkez daha düşünün silsekmi dondursakmı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu