Kısa Boylu Kadınlar Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli

Minyon kadınlar nasıl giyinmelidir, kısa boyu kadınlar ne giyinmelidir,  kısa boylu kadınlar uzun görünmek için nasıl giyinmeli vb.. moda makaleleri için aliskanlik.com

Doğru bir tercih yapmak için nelere dikkat etmeliler? Kıyafet seçimlerinde yaptıkları hatalar, işte kısa boylu kadınlar uzun görünmek için nasıl giyinmeli sorusunun cevapları

Kısa Boylu Kadınlar Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli

Moda bu kadar gelişmesine rağmen minyon kadınlar kendilerine uygun kıyafetleri bulmak konusunda oldukça zorlanıyorlar diyebiliriz. Ancak biraz araştırma ve deneyim ile zarif vücutlarına uyum sağlayacak kıyafetler ve daha çekici görünmelerine neden olacak parçalara yönelmeleri oldukça basittir. İşte Minyon kadınlar nasıl giyinmelidir ve önemli stil önerileri.

Form

Her şeyden önce gardırobunuzu belirlerken vücudunuza uygun ögeler seçmeli ve vücudunuzu tanımalısınız. Öncelikle çok dar ve çok bol giysilere sahip olmaktan kaçınmalısınız. Tek yapmanız gereken vücut tipinizi destekleyecek ve biraz da boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecek parçalara yönelmelisiniz. Eğer mağazalardan hazır aldığınız parçalar vücudunuza oturmuyorsa, bir terzi yardımıyla bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Renkler

Renkli üstleri ve altları kombinlemek oldukça eğlenceli ve zevkli olsa da bu uygulama siluetinizin dikey yansımasına zarar verebilmektedir. Kısa boylu kadınlar için kombinler çok önemlidir. Bir diğer yandan monokrom bir takım görünümünüzün uzamasına sebep olmaktadır. Eğer renk cümbüşlerini seviyorsanız ve az da olsa bunun kıyafetlerinize yansımasını istiyorsanız, koyu pantolon ve etek üzerine açık ya da orta renkli bir bluz tercih edebilirsiniz. Bu kombinin üzerine de alt tarafla uyumlu bir ceket ya da hırka kullanabilirsiniz.

Desen ve Çizgi kullanımı

Kısa boyu kadınlar ne giyinmelidir sorusu için yatay çizgilere sahip giysiler giymekten mümkün olduğu kadar kaçınmalıdırlar. Çünkü bu kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu ve kısa gösterir. Diğer yandan aynı şekilde büyük desenlerden de uzak durmalısınız. Bunun yerine size yardımcı olması açısından dikey çizgili, dikey pileli ve yakasız üstler tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ancak unutmamalısınız ki doğru ve yerinde seçilen küçük desenlerde geniş ve kilolu görünmenize sebep olmadan stil sahibi olmanıza yardımcı olabilirler. Her şey sizin vücudunuzu tanımanızda ve doğru seçim yapmanızdan geçmektedir.

Tercih Edilen Üst, Etek ve Elbiseler

 

Öncelikle ilk belirtmemiz gereken üç çeyrek uzunluğundaki kollu üstler ve V yakalar görünümünüzü uzatmaya oldukça yardımcı olurlar. Diğer yandan ince görünmenizi sağlayacak renk ya da desenler maksi elbiseler ve yüksek topuklular ile iyi bir kombin oluşturacaktır. Ayrıca yüksek belli etekler sizi daha kısa geniş göstereceği için mümkün olduğu kadar kaçınılması gereken parçalara arasındadır. Özellikle de minyon tipli bayanlar seçtiği kıyafetlerde daha çok boylarının görünümlerine dikkat etmelidirler.

Pantolon ve Şortlar

Minyon tipli bayanlar pantolon seçimlerinde, düz inen ve boru paça pantolonlara yönelmelidirler. Bu tip bayanlar bol paça pantolonlardan kesinlikle uzak durmalı ve bileği ya da baldır hizasında biten pantolonları asla giymemelidirler. Minyon vücutlu bayanlar için düşük belli pantolonlar oldukça idealdir. Yüksek belli pantolonlardan da mümkün olduğunca uzaklaşmalısınız. Eğer kapri pantolonları seviyor ve tercih etmek istiyorsanız, paça boyunun bilek üzerine denk geldiğinden emin olmalısınız. Söz konusu şortlar olduğunda ise kısa kesime sahip olanlara yönelmelisiniz. Kısa kesim şortlar minyon tipi bayanların bacak boylarını olduğundan daha uzun gösterecek ve boylarının uzun görünmesini sağlayacaklardır.

Ayakkabı Seçimleri

Kısa boylu kadınlar için ayakkabı seçimi çok öenmlidir. Her nasıl vücut tipine sahip olursanız olun boyunuzu uzun tutmak için en kolay yolunuz elbette topuklu ayakkabı giymektir. Ancak çok uzun tercihler yapmadan her zaman rahat olduğundan emin olduğunuz tercihler yapmalısınız. Bilekten bağcıklı modellerden kaçınmanız doğru olacaktır. Bağcıklı ayakkabılar bacaklarınızı kalın ve boyunuzu daha kısa gösterecektir. Açık ya da sivri burun ayakkabılar her zaman daha zarif bir görünüm sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu