Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenler, Powerbank alırken nelere dikkat etmeli, hangi powerbank daha iyi, powerbank nedir vb.. teknoloji makaleleri için aliskanlik.com

Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu yazıda Powerbank alırken nelere dikkat etmeli? sorusunun cevabına beraber bakıyoruz.

Powerbank nedir yani taşınabilir şarj cihazı bir çok kişinin hayatında önemli bir yer almaya başladı. Powerbank teknolojisinin gelişimi ilk bilgisayarların çıkış yılına kadar dayanıyor. Bilgisayar teknolojisi gelişmeye başladığı zamanlarda taşınabilir şart cihazları henüz bilinmiyordu. Günümüzde batarya teknolojileri gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Bataryalar pek çok cihazın içerisinde yer alıyor. Cihazlarınızın bataryası bittiği zaman ise powerbank ürünlerini kullanarak keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Powerbanklerın pil ömrü mAh ile ifade edilmektedir. mAH powerbank cihazının bir saat içerisinde depoladığı mili amper değerini göstermektedir. Satın alacağınız powerbankın mAh değeri şarj edeceğiniz cihazın bataryasının iki katı olması tavsiye edilmektedir. İşte Powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenler listesi;

 • Hızlı Şarj Özelliği

Bu özelliğe sahip powerbank ürünü almanız durumunda android hızlı şarj özelliğine sahip cihazları daha hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz. Hızlı şarj çıkış akımı da önemli konulardan bir tanesidir. Bu yüzden çıkış akımı yüksek olan powerbank ürünlerini satın almanız tavsiye edilir. Bir powerbankin giriş akımı da ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı enerji depolayacaktır.

 • Led Göstergesi

Göstergesi olan modeller avantajlı ürünlerdir. Bu özellik sayesinde powerbankin şarj olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

 • Güç Çıkış Sayısı

Birden fazla güç çıkışı olan powerbank aynı anda telefon ve diğer akıllı cihazları aynı anda şarj edebilir.

 • Şarj Edilebilme Özelliği

Uzun bir yolculuk sırasında elektriğe ulaşmanız zor hale gelebilir. Bu nedenle powerbank şarj olurken aynı cihaz şarj edebilmesi gerekir.

 • Kasa Yapısı

Satın alacağınız powerbank kasası ısıya dayanıklı, alev almayan ve basınca karşı dayanıklı olmalıdır. Bütçenize göre yüksek kalite powerbankleri tercih edin.

 • Marka

Güvenilir markalar bozulma gibi durumlarda sizlere gerekli desteği vermektedir. Güvenilir mağaza seçimi de dikkat etmeniz gereken önemli konulardan bir tanesidir.

Ekstra Özellikler

 • Satın almadan önce mutlaka araştırma yapınız.
 • Kablo kalitesi yüksek powerbank alınız.
 • Yüksek akım korumasına sahip powerbank cihazları güvenilir şarj desteği sunar.
 • Adaptörü kalitesiz olan bir powerbank cihazları beklentileri karşılamaz.
 • Powerbank cihazlarınızı fazla ısı ve ışığa karşı koruyunuz.

Powerbank cihazları içerisinde yer alan kapasite kadar cihazlarınızı şarj edecektir. Bununla beraber şarj sırasında ufakta olsa enerji kayıpları meydana gelebilir. Hangi powerbank daha iyi? makalemizde tüm detaylara sizler için yer verdik. Bu tür cihazları satın alırken cep telefonunuz ile powerbank kullandığınız kablonun kalitesinin düşük olmaması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu