Astrolojide Sabit Yıldızlar

Astrolojide Sabit Yıldızlar Zodyak kuşağını meydana getiren takım yıldızlar içindeki bazı yıldızlara, eski çağlardan bu yana büyük önem atfedilir. Bunlar, içinde bulundukları burçlarda kendi karakteristiğini çok fazla yansıtabilen, etkisi yüksek yıldızlardır. Sabit yıldızlar, burçlar kuşağında çok yavaş hareket ettikleri için, 12 burcu 26000 yıl gibi uzun bir zaman diliminde dolaşıp eski konumuna gelirler. İnsanların yaşam süreleri dikkate alındığında, bize hayatımız boyunca hareket etmiyorlarmış gibi görüneceklerdir.

Astrolojide Sabit Yıldızlar

En bilinen Astrolojide Sabit Yıldızlar bazılarının konumlarını ve astrolojik anlamlarını birlikte inceleyelim;

Difda (2°35’ Koç): Satürn karakterli bir yıldızdır. Kısıtlayıcı, zorlayıcı etkisi vardır. Hastalıklarla, agresif tutum ve davranışlarla ilgilidir. Talihsizlik verir.

Algenib (9°09’ Koç): Merkür-Mars karakterli. Zeka, etkileyici ifade tarzı ve mücadelecilikle alakalı. Astrolojide Sabit Yıldızlar Kendini beğenmişlik, gösterişçilik verir.

Alpheratz (14°18’ Koç): Venüs Jüpiter karakterli olup iyicil bir etkisi vardır. Şans, mutluluk ve bolluk getirir. Özgürlükle ve bağımsızlıkla ilişkilidir.

Sheratan (3°58’Boğa): Mars-Satürn karakterlidir. Sertlik, agresiflik sebebiyle kazalara açık olma verir. Öfke problemini yakınlarına yansıtma ve kabalık görülür.

Hamal (7°56’ Boğa): Mars-Satürn doğasında. Savaşlarla, zulüm ve vahşetle ilgilidir.

Almach (14° 14’Boğa): Venüs karakterli, şans getiren bir yıldızdır. Sanatsal yetenek, şan ve şöhret getirir.

Zaurak (23°52’ Boğa): Hayatı derinlemesine inceleyen, depresif ve intihara meyilli kimselerde güçlü konumdadır. Satürn ile ilişkilendirilen, zor tabiatlı bir yıldızdır.

Algol (26°10’ Boğa): Satürn Jüpiter doğasındadır. Toplumda saygınlık vermesine rağmen kötücül bir yıldızdır. Acımasızlık, sertlik ve uç eğilimlerle ilişkilidir.

Aldebaran (9°47’ İkizler): Kraliyet yıldızından biri ve doğunun gözsüdür. 4 melekten Mikail ile ilişkilendirilir. Mars doğasında, cesaretle atılım yaparak yüksek mevkilere gelmeyi temsil eder. Astrolojide Sabit Yıldızlar Ahlakçılık verir.

Astrolojide Sabit Yıldızlar
Astrolojide Sabit Yıldızlar

Rigel (16°50’ İkizler): Mizah duygusu, edebiyatta ve sanatta yetenek verir. Bilgiyi kullanmayı bilen, zeki insanlarda görülür.

Bellatrix (20°57’ İkizler): Hilecilik ve çıkarcılıkla ilişkilendirilir. Mars Merkür karakteristiğindedir. Zorlukları aşarak başarıya ulaşmayı temsil eder.

Betelgeuse (28°45’ İkizler): Yıldızlar içindeki en büyük şans getiren yıldızlardan biridir. Mutlu bir yaşam, zenginlik ve başarı getirir.

Sirius (14°05’ Yengeç): Gece gökyüzünde görebileceğimiz en parlak cisimdir. Başarı ve ün verir fakat şöhretin nasıl, ne zaman geleceği haritadaki konuma göre hesaplanır.

Propus (19°01’ Yengeç): Venüs Merkür doğasında. Gurur ve kendini üstün görme verir.

Procyon (25°10’ Yengeç): Merkür Mars doğasındadır. Kişi çok hızlı harekete geçip başarıya ulaşsa bile düşüşü de yine aynı hızda olur.

Asellus Borelais (7°32’ Aslan): Sorumluluk duygusu yüksek, başkalarına yardım eden, saygın bir kişilik verir.

Alphard (27°17’ Aslan): Satürn Venüs karakterinde olup büyük egoya sahip sanatçıları, ünlüleri ve liderleri temsil eder. Adını sonsuza kadar yaşatacak eserler veren kişilerle ilişkilidir. Kalbe yakın bir noktayı yönetir.

Regulus (29°53’ Aslan): Kraliyet yıldızlarından kuzeyin gözcüsüdür. Kişiye güç, cesaret, yetenek ve popülerlik verir. Sanatçıların haritasında önemli noktadadır. 4 melekten İsrafil’i temsil eder.

Zosma (11°19’ Başak): Psikolojik problemler, toplumdan dışlanma, bağımlılık yapan maddelere düşkünlük ve kendini kurban etme isteği verir.

Denebola (21°37’ Başak): Aşkta şanssızlığı, her şey iyi devam ederken aniden kötü bir sonla karşılaşmayı temsil eder. Satürn Venüs doğasındadır.

Diadem (8°58’ Terazi): Fedakarlıktan kaçınmamak, sevdikleri için gerekirse kendinden vazgeçmekle ilgilidir.

Foramen (22°09’ Terazi): Ticareti, bolluk bereketi, deniz yolculuklarını ve denizlerdeki kazaları yönetir. Satürn Jüpiter karakteristiğindedir.

Spica (23°50’ Terazi): Venüs Jüpiter Mars doğasında. Astrolojide Sabit Yıldızlar Adalet duygusu yüksek, sanatsal işlerde başarılı kimselerde görülür. Zorlukları aşarsa üne, şöhrete ve zenginliğe kavuşur.

Acrux (11°11’ Akrep): Gizli kalmış sırları açığa çıkarabilen, mistik konulara meraklı bir karakteri gösterir.

Alpheca (12°18’ Akrep): Zarafet, kibarlık ve flörtözlük verir. Romantik mizaçlı, şiire, sanata, güzel şeylere düşkün bir yapıyı işaret eder.

Acrab (2°29’ Yay): Mars Satürn doğasındadır. Acımasızlık ve kötülükle ilgilidir.

Antares (9°46’ Yay): Kraliyet yıldızlarından biri olup Azrail’le ilişkilendirilmektedir. Doğunun gözcüsüdür. Politikacılarda sık görülür. Hayallerin ötesinde büyük güç verir fakat bu kötüye kullanılırsa korkunç bir ölüm kişiyi beklemektedir.

Facies (8°18’ Oğlak): Gözle ilgili sorunlara işaret edebilir. Şanssızlık verdiği söylenir. Şiddete maruz kalmış bireylerde sıkça görülür.

Vega (15°19’ Oğlak): Zevklerin peşinde koşma, kibir, cazibe ve gösterişçilik verir. Kişi zengin olabilir fakat bunu görgüsüzlük yapmak için kullanmamalıdır.

Dheneb (19°48’ Oğlak): Aşırı otoriter, sert ve kuralcı bir karakter verir. Komutanlarda sık görülür. Ayrıca Burcum ne diye merak ederseniz linki ziyaret edin.

Altair (1°47’ Kova): Mars Jüpiter doğasında, büyük hayaller, umutlar, hırslarla alakalı bir yıldızdır. Elektrikle ilişkilendirilir ve hızlı düşünme, hızlı harekete geçme görülür.

Castra (20°12’ Kova): Dizin altını yönetir. Ani öfke krizlerinin, şiddet ve yıkımın sembolüdür. Kötücül bir doğası vardır.

Nashira (22°12’Kova): Satürn Jüpiter doğasında, iyi haberler getireceği rivayet edilen bir yıldızdır. Arapça’da şanslı, talihli anlamına gelir.

Formalhaut (3°52’ Balık): Güneyin gözcüsü olan kraliyet yıldızıdır. Meleklerden Mikail’i sembolize eder. Hayal gücü, ilham, güzel ses ve ifade biçimi verir. Genel olarak uçuk, burnunun dikine giden bir yapı kazandırır.

Deneb Adige (5°16’ Balık): Sol ayağın üst kısmını yönetir, Venüs Merkür doğasındadır. Büyük bir öğrenme aşkı, bilgelik getirir. Zeka verir ve bilimsel alanlarda başarıya ulaştırır.

Markap (23°28’ Balık): Büyük mücadelelerin sonucunda olgunluğa ulaşmayı simgeler. Astrolojide Sabit Yıldızlar sizlere tüm yıldızları sembolleri ile listeledik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu