Avalanche (AVAX) Coin Nedir?

AVAX COİN

Avalanche (AVAX) Coin Nedir? 2020 yılının Eylül ayından üretilen bu coin Ava Labs tarafından ortaya çıkarıldı. Avalanche coinin ölçeklenebilen ve sağlıklı bir ağ olduğu söylenir. AVAX kısaltması ile ifade edilen bu coin izin isteyen ve istemeyen blokzincirlerin tek bir ağ üzerinden yürütülmes imkan dahilindedir. Bu durumda ihtiyaç hisedilen çözümlerin alt ağlarda geliştirilebilmesi sağlanır. Standart bir blok zinciri ile AVAX arasındaki fark Avax için tek bir zincir üzerinden hareket sağlanmadığıdır.

AVAX COİN GÜVENLİMİ ?

Avax coin konsensus olan bir yapıya sahiptir ve içerisinde Slash, Snowflake, Snowball ve Avalanche ismiyle anılan üzere dört farklı aşama bulunur. Karar verilmesi için fikir birliği oluşması şarttır. Bu sayede Avax’in %51 oranında daha korunaklı olduğu belirtilir.

Avax Özellikleri

Coin ya da kripto para konusu açılınca genellikle akla genel olarak madencilik gelir. Ancak Avax düğer kripto para birimleri gibi madencilik yapılma durumuna sahip değildir. Avalanche (AVAX) Coin Nedir? Bu coin birimi ile güvenli bir şekilde hızlı ve güçlü uygulamalar ile karışık bir kural ağları olan blok zincir ağı oluşturması sağlanır. Bu sayede yapılan tüm işlemler en çok üç saniye sürmektedir. Ethereum ile kıyaslanırsa bu süre altı dakikaya kadar uzayabilir.

Üreticiler tarafından yapılan ifadelere göre Avax Ethereum ya da Bitcoin’e gre daha fazla enerji tasarrufuna sahiptir. Bu sayede kripto paraya olan talebi daha da artırmaktadır. Kullanımdaki AVAX coin ile Avalanche yapısı güvence altında tutulur. Bu coin platform üzerinde yeni ağlar üretmek istemiyle ile kullanılır.

Avalanche (AVAX) Nereden Satın Alınır?

Türkiye’de, TL ile Avax satın almak oldukça kolay olup Türk borsalarından satın alınabilir. Yoğun teknik bir bilgiye ve resmi evrağa gerek duymadan Avax satın alabilirsiniz.  AVAX Coin Nedir? BTCtürk uygulamasında Avax satın alınabilmektedir. Aynı zamanda yabancı borsalarında bu coin bünyelerinde barındırdığı biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu