Platonik Aşk Sözleri-Platonik Aşk Mesajları

Platonik aşk sözleri, platonik aşk mesajları, platonik aşk ile ilgili sözler, platonik sözler, karşılıksız aşk sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Platonik Aşk Sözleri

Platonik aşk sözleri ile aşkınızı dile getirebilirsiniz. Platonik aşk ile ilgili sözler sizlerle;

Platonik olarak birine aşık olmak demek, bir insanın bir başka bir insana hem karşılıksız hem de çıkarsız olarak sevgi beslemesidir.

Her türlü platonik sevda bir insanın kendi kendine, kendi bacağına sıkması demektir.

 Platonik aşk ile ilgili sözler

Birini seversin ve o da sen sever ise o aşk olur ama sen birini seversen ve o kişi bırak seni sevmeyi, senin varlığından dahi haberi olmadan yaşar gider ise işte o platonik aşk olur.

Platonik aşklar aslında çok saf ve çok masumdur. Çünkü karşındaki insanın senden hiç haberi yokken ve seni hiç sevmiyorken bile onu sevmektir. O insana hiçbir koşul ya da şart olmaksızın sevmektir.

Şimdi yaşadığımız dönemlerde insanlar sırf çıkar uğruna birbirini sevmek için savaşırken, kimileri de hiçbir çıkar olmadan bir insanı saf ve masum olarak sever.

platonik sözler

Sevgilerin en güzeli ve en masumu bir insanın kendi kendine içinde beslediği sevgidir.

Platonik sevgiler, her insanın hayatında yaşaması çok mümkün olan ve yaşadıktan sonra da kalbini paramparça etmesi imkanına sahip olan bir olaydır.

Bir kere platonik olarak birini sever ya da aşık olursan onun acısını ve o sevginin üzüntüsünü bir ömür boyunca kendi kalbinde taşır.

Platonik Aşk Mesajları

Platonik Aşk Mesajları

Platonik aşk mesajları ile aşkınızı gösterebilirsiniz. Karşılıksız aşk sözleri sizlerle;

Platonik olarak sevmek demek sevgilerin en saf olanıdır. Çünkü o sevgi, insanın kendi kalbinde yaşadığı ve yaşattığı en muhteşem hislerden biridir.

Platonik sevdalar aslında bir insanın belki de kendine yapabileceği en büyük kötülüktür. Çünkü seni sevmeyen bir insanı sonsuza dek sevmek ve bu sevgi ile kendini beslemek için mücadele etmek gururlu bir savaştır.

Karşılıksız sevilen her kimse sevildiğini bilse eskisi gibi sever m kendini seven kişiyi ya da sevemese bile bu sevginin getirdiği tüm güzellikleri kucaklar ve ona sarılır mı?

Platonik olan her aşk, günün sonunda bilinmeye ve bu sevginin tüm getirilerini de kabul etmeye mahkumdur. Çünkü kabul edilen her duygu eninde sonunda kendini yaşatmaya ve yaşanan her şeye sarılmaya mahkumdur.

Sana olan sevgimden tüm çıkardan uzak ve diğer bildiğin tüm sevgilerden çok daha farklıdır. Çünkü, bu sevgi çok saf ve karşılıksız olarak insanı yaşatmayı amaçlar.

İnsanların birbirini sevmesi aslında oldukça zor bulunan bir durumdur kaldı ki, birbirini sevmekten de çok ziyade birini karşılıksız olarak sevmek o kişinin bilip bilmemesini bile umursamamak çok nadir bulunan ve kıymetli olandır.

Platonik Sözler

Ben sana inanmıştım, çünkü sana olan tüm inancım benim karşılıksız olan sevgimdendi.  Benim sevgim hem bana özel hem de kıymeti ile boynumun bir borcudur.

Platonik olarak birini sevmek demek bir insanın, birini kalbinin en güzel yerine koyması ve o insanı hiçbir karşılık ya da geri dönüş beklemeksizin sevmesi demektir.

Sevmenin en güzel kısmı birini başka hiçbir şey beklemeden ya da düşünmeden sevmesi demektir. Bu güzel sevginin de bir şekli, platonik olarak sevmektir.

Bir insanın, başka bir insanı böyle güzel sevmesi ya da böyle kıymetli olması hayatı güzelleştiren en kıymetli detaylardan biridir. Bu kıymeti de, insan birini saf bir halde severek gerçekleştirebilir.

Önemli olan bir insanın sevmesidir. Bu sevginin de nasıl olduğunun hiçbir önemi yoktur. Yani o insan seni seviyor mu ya da sevmiyor mu gibi detayları hiç düşünmeden sevmektir asıl önemli olan.

Platonik sevdalar, sevdalar arasında belki de en çok acıtan ve insanı yaralayan sevdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu