Adamlık Sözleri-Adam Gibi Sözler

Adamlık sözleri, adam gibi sözler, adam sözleri, harbi adamlık sözleri, adam olmayana sözler, adam gibi adam sözleri, büyük adam sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Adamlık Sözleri

Adamlık sözleri adam gibi olanların özü sözü bir olanların sözüdür.

Adamlık, sevdiği kadını her koşulda korumak ama korurken de ona zarar vermemektir.

Konu adamlık ise o mevzu bizlik değildir, adamlık bizi aşar.

Asıl adamlık insanın kendine yakışanı kendine yakıştığı şekli ile yapmasıdır.

Konu adamlık ise sen istersen yavaştan kalk, maazallah sana ağır filan gelir kaldıramazsın.

Adamlığın kitabını biz yazmışız sen kalkmış hala boş boş karşımda konuşup da laf yapıyorsun.

Eğer ortada adamlık gerektiren bir mevzu var ise ben hemen hallederim ama konu karaktersizlik olur ise muhakkak seni ararız.

adam olmayana sözler

Şimdi sana dönüp bakıyorum da insanın aklına tek bir soru geliyor; sen adamlığını acaba nerde düşürdün ya da bulan kişi sana geri getirmeyi denemedi mi?

Adamlığın anlamını merak ediyorsan eğer kendini bilmek derim. Çünkü bir insan ancak kendini bilirse sınırlarını da bilir ve yapmaması gerekeni de anlar. Adamlık sözleri ile devam edelim.

Adamlıksa konu kaybedeceğin baştan belli çünkü senin evinin önünden bile adamlık geçmiyor ki yolu sana düşsün.

Adam Gibi Adam Sözleri

Çevrenizde harbi adamlık sözleri ile adamlığa toz kondurmayan kişiler vardır. Adam gibi adam sözleri ve daha fazlası sizlerle;

Adam Gibi Adam Sözleri

Sen adamlıktan çok uzak değilsin belki de adamlık senden çok ama çok uzaklara gitmiştir.

Adamlıktan nasibini almamış öyle ortalıkta gezinen birinin şimdi kalkıp bu konuda bana ders vermeye çalışması ne de çok komik.

Adamlıktan uzaksın ama aslında sen zeka, beceri, güç ve akıl gerektiren her konuya da çok uzaksın.

Adamlık kimine göre para sahibi olmaktır kimine göre de yoksulluk içinde bile hala dimdik durabilmektir. Ama bana göre adamlık, kimseye yanlış yapmadan kendi yolunda ilerlemektir.

Öyle her yerde boş boş konuşup da el alemin dedikodusunu yapan sen şimdi kalkıp da bana delikanlılığı mı öğretiyorsun?

Kimsenin arkasından konuşup da kimse ile boş boş zaman harcayamam bu hem kendime saygımı bitirir hem de adamlığı yokuşa sürmek demektir.

Ne kendime, ne sevdiklerime ne de ailemden birine asla laf söyletmem. Üstelik bunu kaba kuvvetle de değil davranışlarım ile yaparım ki adamlığın ne olduğunu görsünler.

Adamlık, yeri geldiğinde kendinden de fedakarlık etmek ve kendinden de parça parça eksilmek demektir ama tüm bunlar kendi çıkarların için değil sevdiğin insanlar zarar görmemesi için yaparsın.

Adam Sözleri

Adam sözleri ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Adam Sözleri

Kimsenin kimseye ne alacak ne de verecek bir mevzusu olsun ki, konu adamlık olduğu taktirde de herkes tıpış tıpış ayağıma gelsin.

Adamlığı herkese tek tek öğretebilirim hatta anlamayana da iki kere anlatırım ama içinde adamlık olmayan kişiye de ne bir şey yapabilirim ne de öğretebilirim.

Adamlık genetiktir, bir insanın ya hamurunda olur ya da o kişi tüm ömrünü buna harcasa bile adamlığın bir kilometre yakınından bile geçemez.

Adamlığın ne olduğunu ya da nasıl yapılacağını belki öğrenirsin ya da beni taklit ederek bir şeyler kapabilirsin ama sen asla gerçekten doğru bir adam olamayacak ve adamlığı öğrenemeyeceksin.

İşin aslı, adamlık aslında sanıldığı kadar da zor ya da meşakkatli bir iş değildir. Çünkü bir insanın kanında adamlık var ise o zaten kendini belli eder.

Eğer adamlıktan bahsediyorsan senden küçük birine el kaldırmayacaksın. Senden daha güçsüz birine, bir çocuğa, bir kadına ya da başka bir hemcinsine el kaldırmayacaksın.

Kendinden zayıf olanı ezmek ne zamandan beri kimler için adamlık olarak nitelendiriliyor?

Adamlık dediğin önüne geleni ezip hır gür çıkarmak mı? Ya sen adamlığın ne demek olduğunu tam olarak bilmiyorsun ya da adamlıktan çok ama çok uzaksın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu