Çaresizlik İle İlgili Sözler-Çaresizlik Sözleri

Çaresizlik ile ilgili sözler, çaresizlik sözleri, çaresizlik mesajları, öğrenilmiş çaresizlik ile ilgili sözler, çaresizliği anlatan sözler gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Çaresizlik İle İlgili Sözler

Çaresizlik ile ilgili sözler ile çaresiz kaldığınızda söyleyebilirsiniz. Öğrenilmiş çaresizlik ile ilgili sözler sizlerle;

İnsan bir kere çaresizlik içinde kalırsa ve bu çaresizliği de tek başına aşar ise ondan sonraki hayatında konu en olur ise olsun asla hiç kimseye minnet duymaz ve her sorunu kendi içinde çözmeyi başarır.

Çaresizliğin ne demek olduğunu anlamak ya da öğrenmek ister isen bir gün mutlaka bana gel, çünkü bunun nasıl acı ve kaldırılması zor bir durum olduğunu sana öğretmek elbette ki de benim hakkım olacaktır.

İnsan neye sığınacağını ya da neye inanacağını bilmediği zaman ve koca bir boşluk içerisinde kendini salınıyormuş gibi hissettiği zaman çaresizliğin ne demek olduğunu anlamaya başlıyor.

Asıl çaresizlik, insanın ne gidebilmesi ne de bulunduğu yeri sevme ya da böyle bir yerde yaşama gibi bir imkanının bulunmaması.

 çaresizlik mesajları

Birçok kez bulunduğum ortamda ve yanımda çaresizlik hakkında konuştular ama ben çaresizliğin ne demek olduğunu güzel annemi beyazlar içerisinde sarılı ayrıca toprağın altına koyulduğunu gördüğüm zaman anladım.

Bir insan için en büyük çaresizlik kurulu düzeni bozulduktan sonra da düzeni bozan kişinin hayatından çıkıp o kişiyi ayrı yolda bırakıp aciz duruma düşmesi çok acı bir olaydır.

Allah hiç kimseyi çaresiz bırakmasın, çaresizlik çok zor insan ne yapacağını da nereye gideceğini de bilemiyor.

Bir insan için yaşadığı en büyük çaresizlik annesini kaybetmek ve annesinden ayrı düşüp tek başına kalmasıdır. Çünkü insan annesinden ayrıldığı zaman bir başına bir hale gelir.

Çaresizlik Sözleri

çaresizlik sözleri

Çaresizlik sözleri sizlerle;

Çaresizlik bir kere başına geldi mi bir insanın onu geri dönüşü olmuyor. Çünkü içine düşen ufak bir çaresizlik tohumu tüm vücudunu kaplıyor ve sonsuza dek asla geri dönüşü olmayan bir yola sokuyor.

Şimdi sen gittin ve şimdi ben çift olmaktan tek olmaya da değil hiç olmaya geçtim. İşte bunun yüzünden tükenmişim ve işte bunun yüzünden ben bu çaresizliği yaşıyorum.

Eğer bir gece hiç sabah olmayacakmış gibi geliyorsa ve artık sabah olsa bile senin için bir şey fark etmeyecek hale gelir ise o geçen tüm korkunç gece boyunca çaresiz kalmışsın ve bu çaresizlik içerisinde de ciddi bir mücadele vermişsin demektir.

Aslında insan çaresiz değildir asla çünkü konu her ne olur ise olsun mutlaka bir çaresi ya da çözümü vardır ama insan bazen bunu göremeyecek kadar kendini sıkıntı ve stres içerisinde görür.

Çare dediğin nedir ki, çaresizliğin ne demek olduğunu ve bunun seni ne kadar zorlayacağını düşünüyorsun?

Çaresizlik Mesajları

öğrenilmiş çaresizlik ile ilgili sözler
öğrenilmiş çaresizlik ile ilgili sözler

Çaresizlik mesajları ve çaresizliği anlatan sözler sizlerle;

Çaresizlik aslında sınavlara girmek isteyip meslek kazanmayı düşünürken sınavlar için istenilen parayı bile bulamamaktır.

Çaresiz olduğun zamanlar için ağlamanın ya da sızlanmanın bir anlamı yoktur. Çünkü çaresizlik, hayat boyu herkesin başına gelebilir ve çaresizlik de elbet bir gün sona erebilir.

Çaresiz kaldığın her gün kendin ile vakit geçirmeli ve bu günlerin geçtiği zaman yani yeniden çok ama çok daha fazla güçlendiğin zaman gücünü ne ile harcamak istediğine karar vermeli ve yalnız bunu düşünmelisin.

Çaresiz kalınan her gece elbet acı ve ıstırap dolu olabilir hatta sana hiç sabah olmayacak ve gece sonsuza dek hüküm sürecekmiş gibi gelebilir. Lakin her gecenin ardından bir sabah gelir ve her sabah da muhakkak ama geç ama erken gelir ve karanlığın hükmüne son verir.

Çaresizlik bir çölde yalnız kalmak üstelik kendi için içecek bir damla su dahi aramayacak kadar yorgun olmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu