AdSense nedir? AdSense’in Avantajları  

AdSense nedir? AdSense’in Avantajları Google AdSense, web sitesi sahiplerinin çevrimiçi içeriklerinden para kazanmaları için bir reklam ağıdır. Bu sistem diyebiliriz, kullanıcı web sitenize koyduğunuz bir reklama tıkladığında para akışı sağlar. Google Görüntülü Reklam Ağı’ndan reklamları çeken ve yayıncıların web sitelerinde gösteren kapalı bir platformdur.

AdSense nedir?

Sistem, isteğe bağlı olarak reklam yerleştirmek için reklam teknolojisine ilişkin teknik bilgi gerektirmez, AdSense nedir? kullanım kolaylığı onu benzersiz kılan bir dijital pazarlama ağıdır. Araştırmalara göre 10 milyondan fazla web tasarimci kişiler web sitesi için AdSense kullanıyor ve elbette bu sayılar her geçen gün artıyor.

Site, boyutlar, tercih edilen renkler ve hedefleme  için reklam etiketlerini kullanabilmeleri için özelleştirme sunar. İster otomatik olarak ister kendiniz yerleştirin, bu reklam etiketlerini sayfanızda uygun yere yerleştirebilir ve reklam göstermeye başlayabilirsiniz.

AdSense nedir?
AdSense nedir?

AdSense’in Avantajları 

AdSense siz para kazanmadıkça AdSense para kazanmaz. 

Aylık geliri kontrol etmeli, reklam birimleri oluşturmalı ve optimize etmelisiniz. AdSense’in Avantajları AdSense, yayıncının içeriği orijinalse ve güvenli olmayan herhangi bir kategoriye girmiyorsa, 2 aylık bir siteyi bile onaylayabilir. 

Metin, görüntülü, yerel, video ve zengin medya reklamları desteklenir. Özellikle, AdSense’in yerel reklamları, web sitesi içeriğiyle sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmıştır ve kullanıcılara sorunsuz bir reklam deneyimi sunmaktadır.

Birden çok siteye  sahip olan kullanıcılar hepsini ortak bir AdSense hesabına bağlayabilir. Bu, kazançlarınızı tek bir yerde görüntüleyebileceğiniz ve tüm işlevleri tek bir yerden yönetmenize ve optimize etmenize yardımcı olabileceğiniz anlamına gelir.

AdSense Katılım Şartları 

  • Yinelenen içerik değil, orijinal içerik oluşturun
  • Site sahibi en az 18 yaşında olmalıdır
  • Alan adının bir barındırma web sitesine sahip olması gerekir
  • Kötüye kullanım ve/veya müstehcen içeriğin tanıtımını yapamazsınız.
  • Yasa dışı bir faaliyetiniz olmadığı sürece içeriğiniz onaylanacaktır.
  • AdSense hesabınızı ve web sitenizi optimize etmelisiniz.

Kullanıcıları çekecek ve içeriğinizi okumalarını engelleyecek çok fazla reklam birimi yerleştirmeyin. AdSense’in Avantajları Çünkü sayfanın genel BGBG’sini etkileyen doluluk oranını düşürür. Bu da gelirinizi etkileyecektir.

Mobil web sitesi sayfalarınızda yayınladığınız reklamları düzenlemeyi unutmayın.

Masaüstü siteler için dikey reklam birimleri kullanabilir ve kullanıcı sayfada dolaşsa bile kayan reklamlarla her zaman gözünün önünde olmasını sağlayabilir. AdSense nedir? Web sitesi sahipleri, masaüstü reklamverenleri arasında popüler bir reklam boyutu olduğu için genellikle 300×600 düzenini kullanır.

Reklam düzenlerini sürekli değiştirmemeye özen göstermelisiniz.

Düzeninizi güncellerken AdSense politikasını daima aklınızda bulundurun, aksi takdirde geçici olarak yasaklanabilirsiniz.

Adsense Site Doğrulama Yönergeleri 

Hakkımızda, Gizlilik Politikası 

İlk olarak Google, sahip olduğunuz web sitesinin türüne ve gerekli sayfalara sahip olup olmadığınıza bakar. Muhtemelen, bir Adsense uygulamasını reddetmek büyük ölçüde bu kısma bağlıdır. Adsense Site Doğrulama Yönergeleri  Adsense hesabı açmak için yapmanız gereken ilk şey, web sitenizi tam kullanıcı hizmetine hazırlamaktır.

Web sitenizde “Gizlilik Politikası, Hakkımızda, Künye” gibi eksik sayfalar, kullanıcıya gizlilik yönünden güven sorunu yaratacaktır. Açıkçası Google gibi bir firma durumu olumsuz algılayabilir ve sizi tam olarak anlayamayabilir. Yani iyi bir web siteniz yoksa ve bu sayfalar sitenizde yoksa Adsense onayını almanız pek mümkün olmayacaktır.

Web sitenizde bir iletişim sayfanız yoksa, Google ve Adsense gibi önemli uygulamaların amacını yerine getiremeyeceğini düşündüğü için siteyi reddettiği birden çok örnekle karşılaşmanız mümkündür.

Sadece gerekli sayfaları düzenleyerek Adsense onayı almanız mümkün değildir. Unutmayın, Google’da sıralamak ve yükselmek için yazmaya devam etmeniz gerekiyor ve her gün düzenli içerik girişleriniz olmadıkça Google’da yükselmeniz zordur. Adsense Site Doğrulama Yönergeleri   Ancak önemli olan, içeriğin belirli standartların altına düşmemesidir. Örneğin makaleniz minumum 250 kelimeden az olmamalıdır.

Kullanıcılara sunduğunuz konu veya temalar açık ve basit olmalıdır. Seçtiğiniz konular kafa karıştırıcı olmamalı ve kullanıcıları mümkün olan en bilgilendirici ve bilgilendirici şekilde çekmelisiniz. Kullanıcıların aradıklarını bulmalarına yardımcı olmalı ve siteyi göz alıcı

tasarımlarla süsleyen, kullanıcıların okumasını engelleyen tasarımlar eklememelisiniz. Ziyaretçilerin siteden hemen ayrılmasını sağlamak için seçeceğiniz temanın içerikle ilğili olması gereklidir ve bu konu özenli olunması gereklidir. Etkili sayfa demek basit bir tema ve iyi tasarlanmış bir web sitesidir.

En az 500 kelime veya daha fazladır, ancak 600 kelime yazmak da ilerlemenize yardımcı olabilir.

Tema resimleri ve temaları, bu resimler için resimlere ve alt etiketlere sahip olacaktır. AdSense nedir? ayrıca  AdSense’in Avantajları sizlerleydi SEO uyumlu anahtar kelimeler kalın veya altı çizili olacak ve bunu her yazıda yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu