Patlak Egzoz Zararları-Patlak Egzoz Tamiri

Patlak egzoz zararları, patlak egzoz tamiri, patlak egzoz yakıtı ne kadar etkiler, patlak egzoz nasıl anlaşılır vb soruların cevapları için aliskanlik.com

Patlak egzoz sorunu sıklıkla karşılaştığımız araç arızaları arasında yer almamaktadır. Bu yüzden de bu sorunun ortaya çıktığı durumlarda araç sahiplerinin merak ettiği konulara buradan değinmek istiyoruz. Patlak Egzoz tamiri ve patlak egzozun zararları hakkında merak edilen detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Varex Egzoz sistemine benzer sesler çıkartan patlak egzozu kimleri bilinçli olarak kullansa da bazı araç sürücülerinin bu arıza karşısında bilmediği birçok zarar bulunmaktadır.

Patlak Egzoz Zararları

Patlak egzoz zararları şunlardır:

Öncelikli olarak patlak egzozun araca zararları arasında ilk sırada yakıt performansının olduğunu belirtebiliriz. Patlak egzozun yakıta etkisi çok fazladır. Patlayan egzozun çok fazla tüketim sarf etmesi aracınızda her zamankinden daha fazla yakıt tüketiminin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden bu tarz bir arıza ile karşı karşıya kaldığınız zaman en kısa süre içerisinde sorunu gidermenizi öneriyoruz.
İkinci olarak patlak egzozun zararları arasında araçta meydana gelen performans kaybının olduğunu sizlere belirtebiliriz. Yani aracınızda meydana gelen patlamış egzoz aracınızın yakıt tüketimin artmasına neden olabileceği gibi, aracınızda ciddi olarak da bir performans kaybının meydana gelmesine neden olmaktadır.
Üçüncü olarak belirteceğimiz bu zararın ilk ikisinde de daha önemli olduğunu belirtelim. Patlayan egzoz içerisinde çıkan gazlar yakıt deposunun veya yakıt tankının aşırı ısınmasına neden olacağını belirtelim. Bu tarz bir durum karşısında cancınıza ve malınıza istenmeyen ciddi zararların gelme durumu söz konusu olmaktadır. Bu yüzden de patlak egzoz durumunun anlaşılmasından hemen sonra en yakın egzoz ustasına giderek sorunun ortadan kaldırılması gerekmektedir.
Son olarak ise gürültü konusunda çok ciddi bir rahatsız edici ses çıkartacağından dolayı, gürültü kirliliği oluşmasına neden olmaktadır.

Patlak Egzoz Tamiri

Aracınızda meydana gelen patlak egzoz tamiri son derece kolay ve ucuz olan tamirat işlemleri arasında yer almaktadır. Egzozunuzun patlak olması durumunda en yakın ustaya giderek patlak olan yere kaynak yaptırarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Patlak olan yerin büyüklüğüne göre bu sorun ortalama olarak 5-10 dakika arasında çözüme kavuşturulabilir.

Patlak Egzoz Tamir Fiyatı

Patlak egzoz tamir fiyatı ise eğer aracınızda meydana gelmiş olan egzoz patlağının sadece kaynak ile tamiri söz konusu ise ortalama olarak fiyatın 20-30 TL gibi bir ücret karşılığında yapılacağını belirtelim. Ancak patlak olan egzozun patlak olan yerlerine kaynak söz konusu değil veya egzozun patlak yerlerinde paslanma söz konusu ise parçanın komple değişiminin yapılması gerektiğini belirtelim. Bu parçanın da araç modellerine göre değişkenlik gösterecek olmasından dolayı net bir rakam vermenin doğru olmadığını düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu