Özlemek

Özlemek Durduk yere bir his gelir bazen. Acı, mutluluk… Anlamlandırması zor bir his. Bir yandan tatlı bir tebessüm oluşturur bir yandan buruk bir sızı. Tam da bu hisse özlemek demişler.

Özlemek

Özlemi, unutamamakla bir tutmamak gerekiyor. Özlemek Yıllar sonra hiç beklemediğiniz bir yerde hiç beklemediğiniz birini özleyebilirsiniz. Yıllardır hatrınızda olmayan bir anıyı, uzun zamandır yaşamadığınız bir hissi özleyebilirsiniz. Belki bir daha hiç anımsamayacak ve özlemeyeceksiniz. Ama o an… Buruk hisseder insan. Biraz eksik. Geçmişe dönememenin ağırlığı insanın çok canını yakar. Şartlar bir daha hiçbir zaman aynı olmayacak. Her şey zamanın acizliğine uğrar. İnsanlar değişir, beklentiler, o canlılık, hatırda kalan çevre, binalar, gökyüzü bile değişir… Sadece anımsanan duygu aynı kalır o da bir daha yaşanamayacak olandır.

Özlem gelir geçer, yıllar geçtikçe insan özlemeye bile alışır. Anılarını cebine koyar, yoluna devam eder. Özlenen bir anı, yer, ölmüş bir kişi ya da en iyi ihtimalle yan masamızdaki küs arkadaşımızda olsa hiçbir şey o güzel ve esen sıcak rüzgar hissiyatı vermeyecek. Bu yüzden bazen sendelesenizde topal kalmayın. Özleminizi gidermek için yapmanız gereken sevdiklerinize sosyal medyadan yada direkt mesajlarla, Seni çok özledim sözleri iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu