Deprem yardımı nasıl alınır 10.000 tl deprem yardımı kimlere verilecek

Deprem Yardımı Kimlere Verilir?

Deprem yardımı nasıl alınır 10.000 tl deprem yardımı kimlere verilecek Kahramanmaraş’ta meydana gelen şiddetli depremlerden sonra 10.000 TL deprem yardımı acilen yapılan ilk etap maddi yardımlardan birisi. Bu deprem yardımı evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlara AFAD aracılığı ile ulaştırılacak. Deprem yardımı almak için herhangi bir başvuru aranmıyor. 10 ili kapsayan bu yardım doğrudan nakdi yardım olarak yapılacak.

Deprem yardımı nasıl alınır 10.000 tl deprem yardımı kimlere verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş depreminden hemen sonra depremzede ailelere 10.000 TL deprem yardımı yapılacağını açıklamıştı. Hasar tespit çalışmalarının başlamasıyla bu yardımlar E-Devlet başvurusu gerektirmeden yapılmaya başladı.

10.000 TL Deprem Yardımı Kimlere Verilecek?

Deprem yardımı depremde evi yıkılan veya zarar gören vatandaşların Ziraat Bankası hesaplarına başvuru şartı olmaksızın yatırılacak. Ziraat Bankası hesabı olmayan vatandaşların ise T.C kimlik numaralarına yatırılacak.

AFAD deprem yardımlarının başladığını bildirdi. Şu ana kadar 337.933 hanede tamamlanan hasar tespit çalışmaları ile hane başı destek ödemelerinin yapıldığını duyurdu. Hasar tespit çalışmaları sahada devam ediyor ve çalışması tamamlanan hasarlı yapılar için ödemeler yapılacaktır.

10.000 TL deprem yardımı AFAD koordinatörlüğünde çeşitli bakanlıklarca ve müdürlüklerce yürütülen çalışmalar sonucunda edilen bilgilere göre düzenleniyor.  Deprem sözleri ile sayfamıza güzel mesajları sizlerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu