Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma ve Kanal Büyütme Önerileri

Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma ve Kanal Büyütme Önerileri 2022 yılında sosyal medya platformlarından biri olan Youtube’a olan ilgi bir hayli artmış durumda. hem tüketici hem de üretici bakımından Youtube platformu milyonlarca insana ev sahipliği yapmakta.

Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma

Bu insanların birçoğunun aklından Youtube’a içerik üreterek gelir elde etmek illaki geçmiştir. Organik Yoldan Youtube Kanal Büyütme Bunun yanı sıra bunu hayata geçirerek Youtube’dan gelir elde etmeye çalışan hatta gelir elde eden milyonlarca kanal mevcut.

Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma
Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma

Organik Yoldan Youtube Kanal Büyütme Önerileri

Youtube’a içerik üreterek gelir elde etmek istiyorsanız başarılı bir Youtube kanalına ve doğal olarak biraz takipçiye ihtiyacınız olacaktır. Peki bunlar doğal yoldan kısa sürede nasıl halledilir hep birlikte bunlara bakalım. İşte Organik şekilde Youtube’da takipçi artırmak ve kanal büyütme tüyoları;

  • Niş bir fikir bulun
  • Kanal görselinizi belirleyin
  • Sosyal medya hesaplarınızı bağlayın
  • Oynatma listeleri oluşturun
  • Kanal tanıtımını es geçmeyin
  • Seo ayarlarınızı aksatmayın
  • Video açıklama kısımlarını boş bırakmayın
  • Kitlenizle etkileşim halinde olun

Niş Bir Fikir Bulun

Organik şekilde Youtube’da takipçi artırmak istiyorsanız, kanal fikrinizi oldukça iyi belirlemeniz gerekmektedir. Youtube üzerinde sizinle rekabet halinde olan milyonlarca insanın varlığını asla inkar edemeyiz. Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma Bu rakiplerinizden daha önde olmanız için kesinlikle niş bir fikriniz olması gerekiyor.

Organik Yoldan Youtube Kanal Büyütme

Örneğin daha önce Youtube’da hiç yapılmamış veya benzerlenin yapıldığını formatları daha farklı şekilde izleyicilerle buluşturabilirsiniz. Organik Yoldan Youtube Kanal Büyütme Sizin Youtube kanalınızı diğer kanalardan ayıran büyük bir farkı ortaya koyduğunuz zaman, başarılı olmanız pekte zor olmayacaktır.

Kanal Görselinizi Belirleyin

Youtube kanal simgeniz, YouTube kanalınızda özenmeniz gereken bir diğer kısımlardan biridir. Bu yüzden burayı boş bırakmayın ve olabildiğince etkili bir görsel bulmaya özen gösterin.

Çoğu işletme, marka tanınırlığına yardımcı olabileceği için bu simgenin yerine logolarını kullanmayı sever. Bunun yanı sıra bloggerlar gibi kendileri ön planda olan kullanıcılar ise kendi fotoğraflarını kanal simgesi yapmayı tercih ederler. Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma Sizde kanalınızı en iyi şekilde tanıtan görselleri kanal simgeniz yapabilirsiniz.

Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma
Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma

Sosyal Medya Hesaplarınızı Bağlayın

Tüm sosyal medya hesaplarınızın birbirleriyle sürekli etkileşim içerisinde olması gerçekten sizin için oldukça etkili olacaktır. Hesaplarınızda diğer hesaplarınızı paylaşmanız, diğer kullanıcılar tarafından kanalınızın fark edilmesine vesile olacaktır.

Organik Yoldan Youtube Kanal Büyütme Bunun için takipçi sayınız ve kanal görüntülenmeniz artabilir. Kanalınızı ve içeriklerinizi etkileyici bulan kullanıcılar, kanalınıza abone olarak sizi daha yakından takip etmek isteyecektir.

Oynatma Listeleri Oluşturun

Organik şekilde Youtube’da takipçi artırmak denince akla gelen bir diğer yöntem ise kuşkusuz oynatma listeleri oluşturmaktır. Oynatma listeleri oluşturmak, videolarınızın daha fazla görüntülenmesine yardımcı olabilecek bir diğer taktiktir.

Bir oynatma listesindeki videolar birbiri ardına otomatik olarak oynatılmaya başladığından, bir kullanıcının ortalama görüntüleme sayısını artırmanıza yardımcı olabilir. Bu, içeriğinizi beğenirlerse kanalınızdaki sıradan kullanıcıları sadık YouTube abonelerine dönüştürmenize yardımcı olabilir. Bunun için kanalınıza çeşit çeşit oynatma listeleri oluşturmanız önerilmektedir.

Kanal Tanıtımını Es Geçmeyin

İzleyicilerinize, kanalınızın sunduğu içerik türüne ve videolarınızı izlemelerini sağlayan etkileyici bir kanal fragmanı oluşturun. Takipçilerinizin veya diğer kullanıcıların kanalınız hakkında kısa bilgilere sahip olmasını sağlayın. Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma Kanal tanıtım videoları, potansiyel takipçilerinizin sizinle daha kısa sürede etkileşim haline girmesini sağlar.

Yani fragmanınızdan etkilenen kullanıcılar, fragmanınızı izledikten sonra herhangi bir videonuzu izlemeye gerek duymadan sizi takip etmeye başlayabilir.

SEO Ayarlarınızı Aksatmayın

Organik şekilde Youtube’da takipçi artırmak için yapmanız gereken en temel konu kesinlikle SEO’dur. Youtube üzerinde hatta internet ağı üzerinde var olan her verinin kullanıcılara daha kolay ulaşması için SEO ayarlarına ihtiyacı vardır. İngilizcesi ‘Search engine optimization’ olan yani Türkçede ‘Arama motoru optimizasyonu’ anlamına gelen bu kelime,

Youtube videolarınız ve kanalınız için olmazsa olmazlardandır. Organik Yoldan Youtube Kanal Büyütme Bu ayarı kanalınız ve videolarınız için en etkili şekilde yaparsanız, videolarınıza ilgisi olan kullanıcılara daha kolay ulaşabilirsiniz. Böylece kısa sürede yüksek takipçilere ve izlenmelere ulaşmanız muhtemel olur.

Video Açıklama Kısımlarını Boş Bırakmayın

SEO kavramı ne kadar önemliyse, bu anlatacağımız kavramda o kadar önemlidir. Youtube videolarında SEO ayarı yapabilmek için video açıklama kısımlarını da olabildiğince etkili kullanmanız gerekmektedir. Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma Video içeriğinizle ve kanalınızda alakalı olan kelimelerden cümleler kurarak video açıklama kısmına yazabilirsiniz.

Böylece kanalınızın ve videonuzun içeriği metin olarak sunulmuş olacağı için algoritma tarafından daha kolay algılanacaktır. Bu algılanma ne iş yarayacak diye soruyor olabilirsiniz ancak bu sizin ilgili videolarda daha fazla önerilmenize ve daha fazla görüntülenme almanıza neden olacaktır.

Kitlenizle Etkileşim Halinde Olun

Kitlenizle etkileşim içerisinde olmak, videolarınızın daha fazla önerilmesin ve bundan dolayı daha fazla takipçi ve görüntülenme elde etmenize vesile olacaktır.

Videolarınızı izleyen kullanıcılara videonuz hakkında görüşlerinizi yorum kısmında belirtmeyi ve videonuzu beğenmelerini söyleyebilirsiniz. Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma Bu durum videonuzun Youtube platformunda ön plana çıkmasına olanak sağlayacaktır.

Youtuber olmak isteyenlere önerilerimiz bu şekildedir. Organik Yoldan Youtube Kanal Büyütme Fakat bunlardan daha önemli olan bir şey varsa oda istikrardır. Her alanda olduğu gibi Youtube platformunda da başarı elde etmek istiyorsanız bu tüyoları uygulayarak istikrarlı bir şekilde içerik üretmeniz gerekmektedir. Organik şekilde Youtube’da takipçi artırmak için anlatacaklarımız bu kadar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu