İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Her girişimde olduğu gibi web tasarım piyasasındada internet sitesi kurma maliyeti ne kadar?, Ne kadara maloluyor En çok site kurma maliyeti ziyaretçiler arasında merak edilen soruların en başında gelmektedir. Bir önceki yıllarda Doların yükselmesi ile birlikte maliyetlerinin gereksiz yere yükseldiğini söylemek doğru olacaktır.

Doların yükselişinde Türk lirasını direk etkilediği için yansıma ile geçte olsa fiyatlarda bir artış oldu. internet sitesi kurma maliyeti hesaplanırken projenin detayını bilmekte fayda var.

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar
İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar

İlk olarak bir web sitesi nekadara mal oluyor gibi önemsiz şeyleri düşünmektense, Ilk olarak projenizin planını oluşturmalısınız. İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Projenizi kağıt üzerinden temellerini ve hedeflediğiniz noktayı netleştiremezseniz maliyet hesaplaması yapamazsınız. Belki uygun fiyata alabileceğiniz hizmeti hesaplama yapamadığınız için 2 yada 3 kata daha fazlaya harcama yaparak elde edersiniz.

Web Sitesi Açmak

Internet sayfası açmak günümüz teknoloji dünyasında olmazsa olmaz bir ihraçtır.  Artık kart görüm dağıtmaktansa web ortamından bulunur olmak daha çok müşteriye ulaşmak demek. İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Birde bunun kurumsa kimlik yüzü var.

Ziyaretçileriniz yada müşterileriniz, online olarak sizi yada ürünlerinizi görerek hakkınızda daha çok veriye ulaşması aranızdaki itimat ilişkisini artıracaktır. Elbet her sektörde olduğu benzer biçimde internet sayfası açmak sektörüne ve ihtiyacınıza bakılırsa önem arz etmektedir.

internet sitesi kurma Fiyatlar 2022 ortalama olarak bir tablo görüntüsü veriler verilmiştir. Her proje için zaman – fiyat orantısı değişiklik gösterecektir.

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar
İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar

Kişisel yada kurumsal olsun bir internet sitesinin ilksirada.com tarafından kurulup devamlılığının desteklenerek sağlanması mali tablosu aşağıda belirtilmiştir. internet sitesi kurma Fiyatlar 2022 yılı için güncel olup, Her müşteri ve yapılacak işlemler için değişiklik gösterecektir. Tam bir fiyat analizi teklifi için lütfen whatsapp üzerinden destek isteyiniz.

Projeniz için Web Sitesi kurma fiyatları hakkından detaylı bilgi almak için bize ulaşın. A’dan Z’ye tüm aşamaları profesyonel bir ekip tarafından oluşturulan bir web sitesi sahibi olun.

Kişisel – Bireysel Web sitesi maliyetiKobi – Küçük İşletme Web sitesi maliyetiKurumsal Web sitesi maliyetiÖzel Tasarım Web sitesi maliyeti
Başlangıç Paketi (Kurulum Teslim)1.500 TL4.000 TL10.000 TL25.000 TL
Orta Düzey (Kurulum ve İçerik)2.500 TL6.000 TL17.500 TL35.000 TL
Profesyonel Destek (Her şey Dahil 1 Yıl Destek)4.000 TL10.000 TL23.000 TL45.000 TL
Ek İşlemlerEk İşlemlerEk İşlemlerEk İşlemlerEk İşlemler
Domain (alan adı)+200+200ÜcretsizÜcretsiz
Hosting+300+300ÜcretsizÜcretsiz
Site Taşıma+400+400ÜcretsizÜcretsiz
Site Yenileme+1.750+1.750ÜcretsizÜcretsiz
Siteyi WordPress’e Taşıma+1.750+1.750ÜcretsizÜcretsiz
Site Yedekleme+300+300ÜcretsizÜcretsiz
Site Hızlandırma+300+300ÜcretsizÜcretsiz

web sitesi kurma maliyeti 2022

Bu yılın başından belirlediğimiz web sitesi kurma maliyeti fiyatlar tüm yıl için geçerlidir. Aslında web sitesi sahibi olmak çok basit ve ucuza mal olabilir. Fakat SEO altyapısına uygun ve tam anlamı ile eksiksiz bir web sitesi kurmak ve işletmek herkesin profesyonel olduğu bir iş değildir. Bunun için, ben sizlere maliyet tablomu acık bir şekilde sunuyorum ve fiyatların ortala olarak verilidğini dile getiriyorum.

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Web tasarım ve SEO işleri sanıldığı benzer biçimde Godaay ve benzeri domain ve hosting firmaların Youtube reklamlarından sizlere pompaladığı benzer biçimde bayağı ve basit değildir. Eksiksiz bir web tasarımı, internet sitesi kurma ve 100% güvenli bir SEO (arama motoru optimizasyonu) oluşturmak bu kadar bayağı ve kolay olmaya bilir.

Hosting ve Domain satan firmaların işi kartınızdan faturayı eğitim edene kadar sizi bu işin kolaylığına ve basitliği ile sürükle bırak yada şip şak 2 dk siten hazır çarpıcı sözı ile oyalamaktır. Satın alma işleminden sonrasında sitenizi onların verdiği açık oturum ile kurup yönetmeniz oldukca başarısız neticelar verecektir. Özellikle kurduğu site ile Google şeklinde arama motorlarından ilk sıralara gelmek isteyenler için hüsranla son bulacaktır.

web sitesi maliyeti 2022

Çok bayağı ve çok hızlı, rahat gösterilen bu reklamlar ile çıktığınız bu macerada cebinizden çıkan ve bir türlü durduramadığını para akışının toplamı bir uzmana vereceğiniz en düşük rakamın katlarına ve kat kat fazlasına ulaşacaktır. İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Bu gibi işlemlerde bir bilenden destek almanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bir yakın bir eş arkadaş yada arkadaşınızdan alacağınız destek ile gireceğiniz “internet sayfası kurma” web sitesi kurma serüvenine daha deneyimli eller ile yaklaşmanız her daim sizin yararınıza olacaktır.

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar
İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar

Kişisel Web Sitesi Fiyatları

kişisel kullanım için blog yada web sitesi kurmak istiyorsunuz. Peki kişisel web sitesi kurma maliyeti ne kadar? Bu alınan domain (siteadi. com) gbi isminizin uzantısının fiyatı ve hosting firmasından alacağınız pakete göre farklılık gösterecektir.

Ortalama rakamlara vurmak gerekirse sizin tek seferde website online kurup yıllarca yazı  giripi sıkıntısız kullanmak istiyorsanız iyi bir website hosting firması ile çalışmalısınız. Aslında sizin maliyetinizi artworkıracak olan noktada bu dur. İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Sınırsız web hosting, limitli website hosting vb. WordPress için özel hosting gibi bir çgood enough website hosting ile karşılaşa bilirsiniz. Bu konuda maliyet hesaplaması günden güne değişir ve secim sizin nasıl bir net sitesi kurma içerik barındıracağımızı ile değişiklik gösterecektir.

Hangi hosting firmasından hangi paketi alacağınız konusunda aklınızda soru işareti var ise lütfen yazmaktan ve bilgi almaktan çekinmeyin. kişisel web sitesi kurma maliyeti ortalama olarak 2022 yılında 300tl hosting+ 100tl kadarda domain ücreti le sadece yıllık olarak 400tl kadar bir rakam ile sahip olabilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi Fiyatları

Orta ölçekli ve kurumsal şirketler ve kurumsal web sitesi fiyatları da içerik ve kullanım amacına göre farklılıokay gösterecektir. Domain fiyatları da website hosting fiyatlarına göre değişiklik gösterecektir. Website hosting ve domainlerin kayır ettirilen firmalar kendi maliyetlerini bu fiyatların içine katarak sizlere satışa sunmaktadırlar.

En düşüokay maliyeti  veren firmalar her zaman bu işin sürümünden en çok kazanan firmalardır demek yanlış olur. Fiyatı yüksek olan firmalar ise internet tasarım için en uygun web hosting firması anlamına gelemez. İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Bununla alakalı olarak seo için website hosting firmalarıda farklılıok gösterebilir. Bu konuda search engine optimization ile alakalı hosting firmalarının seçimi başka bir konuda anlatabiliriz.

Kendi Web Sayfam İçin En Uygun Firma Hangisi ?

Aklınızda net sitesi kurma planı yaparken takılan en belirgin soru bu olabilir. İyi güzelde hocam altı üstü bir domain ve bir web hosting alacağız bu kadar detaya ne gerek var diyebilirsiniz. Lakin durum detayları önemli. Domainlerinizi sağlam bir firmadan almalısınız.

Hostinginizide sağlam veri güvenliği olan ve 7/24 destek taleplerine cevap verebilen firmalardan almalısınız. Aksi taktirde. Ucuza aldığınızı sandığınız domain ve  website hosting ileride 1 yıl sonra length yüksek ödemeli faturalar olarak geri dönecektir. İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Hosting firması internet sitesi kurma aşamasında alırken dikkat etmeniz gerekenlerden biriside barındırıcı firmanın nerede bulunduğudur.

Yurt dışı hosting firmaları Türkiye’den erişim yavaş olacaktır. Godaddy bunun en internet örneğidir. Yurt içi firmalar ise birbirlerinin üzerinden web hosting satışı yapan bir sürü ufak ve az sayıda büyüok firmadan oluşuyor. Oküçüokay işletmeli hostingler maliyetleri limit ederken hizmet kalitesi de aynı orandan düşmektedir. Veri kaybı ve bir çok kez bağlantı problemi yaşayabilirsiniz.

Projenize göre Domain ve Hosting Secin

Özellikle belirtmek istiyorum ki projenize göre hosting ve domain alınız. İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Bu konuda detaylı analiz yapacak bilgi ve deneyiminiz yok ise sizlere ücretsiz olarak destek sağlaya bilirim.

Site Kurma Fiyatları

Bu yazıda detaylı olarak  Site Kurma Fiyatları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Çokça bu konuda bu yazıyı okuyana okurlarım tarafından geri dönüş olmaktayım. Özellikle Domain ve Hosting hangi marka ve firmalardan alalım diye sorular soruyorlar.

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar  listesinde olan her firmadan en ucuz fark koyarak devil yerlerden alabilirsiniz. Fakat yenileme ve transfer ücretlerini de göz önünden bulundurunuz. Website hosting için ise net sitenizin altyapısına uygun olarak Türkiye deki hosting firmalarından almanızda fayda var.

Her web hosting firmasının hem artısı hem de eksi yönleri oluyor bu konuda tavsiye ettiğim firmas size uygun gelmeye bilir. Siz hem kesenize hem de aklınıza uygun gördüğünüz hosting firmasından alış veriş yapın derim. Benim için bir website hosting firmasını beğenmediğim de taşınmak ve yer değiştirmek çgood enough sıkıntı yaratmazken sizler için bu durum zor olabilir. Ben şuanda digitalocean.Com üzerinden vpn paketlerinden birini kullanıyorum.

Türkiye de bulunan website hosting firmalarının neredeyse en bilinen 10 firmasından sürekli işler yaptım. Hem kendi şahsi sitelerimi hem de müşterilerimin siteleri ile ilgilendim. Dediğim gibi her hosting firması kendine nazır artworkı ve eksileri var. Deneyerek karar vermek sizin için en mantıklı karardır. Bu tip atılımlar ve girişimler sizin planladığınız website online Kurma Fiyatları ında değişiklik göstermenize neden olacaktır.

internet sitesi kurma

Basit bir işlem gibi gözüküyor olsa bile internet sitesi kura bilmeyen biri için karmaşık bir hal alabilir. Temel kavramları öğrendikce bu konuda birkaç deneme yapıldıkça yol almak mümkün. Fakat yineden böyle bir ihtiyacınız var ise lütfen bir bilenden yardım alın. Sonuçta internet sitesi kurmas basit bir kaç işlem ile biten bir mevzu değildir.

Özellikle SEO uyumlu web tasarım yaptırmak istiyorsanız bu bilmeyenler için çan sıkıcı bir hal alabilir. SEO uyumlu web tasarım yazımı okuyarak bu konu hakkından bilgi alabilirsiniz. internet sitesi kurma konusunda uzman değilseniz ve SEO altyapısına en uygun şekilde bir siteniz olsun istiyorsanız yapmanız gerek ilk şey WordPress ile tanışmalısınız. Arama motorlarına en uygun alt yapısı olan bu CMS sistemi tam bir internet sitesi kurma konusundan kolaylık sağlamaktadır.

internet sitesi

Online dünyanın olmazsa olmazı internet sitesi dir. Binlerce takipçisi olan bir Youtube yada instagram hesabınız olması bişey değiştirmez. Eninden sonunda internet sitesi kurmalı ve kendiniz yada firmanızı kendi internet sitesi üzerinden erişilebilir olmalısınızdır. An çak böylelikle bir marka olabilirsiniz.

ücretli site kurma

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Profesyoenl olmak için ücretli site kurma şarttır. Ücretsiz olarak devam edilen her proje eninden sonunda ya biter, yada daha fazla ücret ödenerek yenilenmek zorundan kalır. Ücretsiz verilen her servislerin bir çoğu özellik kısıtlamaları vardır. İleriye dönük büyümenizi engelleyecektir. Profesyonel olmak için ücretli site kurma adına çok para harcamanıza gerek yok.

Doğru kişi ile çelıştıgınzıda sizin için en ekonomik yöntemler ile ücretli site kurma işlerini halledecektir. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen iletişime geçiniz.

internet sayfası kurma

internet sayfası kurma maliyeti hesaplaması güncel döviz kurlarına ve istenilen sayfanın özelliklerine göre değişmektedir.

internet sitesi oluşturma

internet sitesi oluşturma maliyeti her site için farklılık gösterecektir. Bir E-ticaret sitesi oluşturmak la kurumsal bir web sitesi oluşturmak çok farklıdır. Özellikle büyük kitlelere ulaşmayı hedefleyenler için internet sitesi oluşturma çok çok farklı boyutlar kazanır. Projenize göre özellikleri belirleyip ona göre fiyat araştırması ve yatırım yapın.

Site Kurmak

Sizde site kurmak ve internet dünyasın adım atmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Google SEO uzmanından düşük maliyetli SEO uyumlu web sitesi sahibi olun. Google arama motoru uzmanı olarak benim için  site kurmak ve yayınlamak öncelikli olarak web sitenizin alt yapısının arama motorlarına uygun yani SEO uyumlu bir web sitesi olmasını sağlamaktır.

Site kurmak ile ilgili düşüncelerinizi bana ulaşarak bir uzman eşliğinde hayata geçirmek sizin için ileriye dönün iyi bir yatırım olacaktır. Doğru altyapı ve doğru yöntemlerle kurulan bir site sonraki süreçlerde daha çok müşteri kazanmanızı  sağlayacaktır.

web sitesi kurmak için gerekenler

Web sitesi kurmak için gerekenler listenizde kuracağınız web sitesine göre şekillendirmelisiniz. Olmazsa olmaz olanlar domain + hosting olduğunu unutmayın. İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar Projenize göre ihtiyaç listesi artacaktır.

Web Tasarım

Web tasarım ve kodlama işlerinden çok fala anlamayan kişiler için weli nimet dediğim hazır CMS tasarımlardır. Zaten artık özel kodlama ve özel tasarım web sitesi web tasarımı yapan kimse kalmadı. Bunun en büyük nedeni ise özel yazılım yapılan kodlanmış web tasarım siteleri her Google algoritmasını ayak uyduramıyor.

Yazılımcı ile sürekli çalışmanız ve yatırım yapmanızı maliyetleri yükseltiyor. Bunun yanından hazır CMS yani wordpress ile yapılan tasarımlar ücretsiz güncelleme alıyor ve sürekli yeniliklere, değişimlere acık oluyorlar. Bu aşamada bir wordpress yada benzeri hazır ve sürekli güncelleme alabilen bir alt yapısı işinizi görecekse, boşu boşuna paranızı heba etmenin. İyi bir wordpress uzmanına gelin ve size SEO uyumlu iyi bir web sitesi tasarımı yapsınlar.

Site Oluşturma

web site oluşturma araçları ve programları ile web sitenizi kendinizde oluşturabilirsiniz. Fakat Google gibi arama motorların uygun altyapıda site oluşturma biraz bilgi ve tecrübe istemektedir. Hobi amaçlı vakit geçirmek için bu işlere zaman harcıyorsanız bir açıdan da SEO altyapısı uygun site oluşturma yöntemlerini inceleyin.

Böylelikle arama motorları algoritmasına uygun web siteleri inşa edebilir ve siteniz zamanla Google aramalarında ön sıralara gelebilir. Böylelikle web sitenizi  organik trafikte almış olursunuz. İnternet sitenizi oluştururken kullanılan altyapı SEO ile birebir bağlantılıdır.

Özellikle internet üzerinden bir çok web sitesinin SEO konusundan başarısı olmasının ana sebepleri kuruldukları yapı itibari ile uygunsuz olmalarıdır. Site oluşturma aşamasında profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederim. Bu konuda destek ihtiyacınız var ise iletişim kısmından bana ulaşın.

ücretsiz site kur

Toplum olarak birazda işin bedava olan kısımlarını çok seviyoruz. Fakat web sitesi (internet sitesi kurma) aşamasında ücretsiz site kur politikası ile hareket ederseniz eninden sonundan sizin için uygun olmayan ve vakit kaybından aşka bir işe yaramayan bir site sahibi olursunuz. Ücretsiz olarak sunulan araçların hepsi ileriki dönemde 4-5 katı fiyatlar ile sizden tahsil edilmektedir.

Örneğin wix üzerinde kurduğunuz bir sitenin yıllık yenileme fiyatı 380 TL üzerindeki iken aynı özelliklerdeki bir hosting fiyatı Türkiye’deki hosting firmalarında 65 TL civarıdır. Size uygun paket seçimleri ile bu fiyatı en düşük seviyede tutabilirsiniz.

Domain içinden durum farklı sayılmaz. Site kurma için ücretsiz site kur reklamı ile aklınızı başınızdan alan firmalar domain yenilemesi geldiğinden sizden 80TL lik alan adı fiyatını 240TL gibi bir rakam isteye bilir. Benden bir uzman tavsiyesi, ücretsiz site kur ve yönet takıntısı olan kişiler eninden sonundan bir profesyonele ödeyeceği rakamın çok daha fazlası ile karşı karşıya kalacaklardır.

web sitesi kurmak

Web sitesi kurmak için domain ve hosting olması şart. Birde bir alt yapı ve sitenizi kurmak için kullanılacak yazılım vb. elemanlar gerekli. Bunun yanında domain (siteismi(nokta)com) alan adınızı ve barındırma (hosting) aldıktan sonra başlıyor.

En basitinden bir hazır CMS bile kurmakla bir bağlantısı olmayan kişilerin bu noktada sonra yol alması, hatta SEO uyumlu bir alt yapı ile web sitesi kurması çok çok zor ve imkansız. Profesyonel olarak destek görmekte fayda var. A’dan Z’ye bu konularda uzman bir kişi yad ekiple çalışmak sizi projenizde hem de hızlandıracak hem de daha iyi bir konumda olmanızı sağlayacaktır.

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar
İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar

İnternet Sitesi Açma

İşletmesini web üzerine taşımak isteyen her birey internet sitesi açma konusundan bir takım girişimler yapması gerekiyor. En basit ve en hızlı olanı bir bilen kişiden destek almaktır. İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar İhtiyacınız olan  teknik bilgi sizin için zaman kaybı yaratabilir.  Bir bilen ile bu adımı atmak her daim ekonomik ve hızlı olacaktır.

Yoksa çoğu website hosting şirketinin şişirme ve dayatma paketleri ile iş görmeyen website oluşturucu araçlarına boşa para harcamış olursunuz. En hızlı ve kolay yol artık wordpress ile internet sitesi açmak tır. Böylelikle bir dünya kargaşadan ve pahalı tasarım dayatmalarından kaçınmış olursunuz.

En önemlisi search engine optimization altyapısına en uygun altyapıya sahip bir CMS ile yola çıkmış olursunuz. İleriye dönüokay verileri kopyalamak saklamak ve yedeklemek daha kolay olacaktır. Sürekli gelişmekte ve yenilenmekte olan wordpress altyapısı sitenizin sürekli güncel kalmasını sağlayacaktır.

Site Kurma Maliyeti

Nerden bakarsanız bakın bir internet sitesi kurma maliyeti en düşük 1500₺ den başlamaktadır. İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne kadar diye merak eden ziyaretçilerimize yeterince bilgi aktarmış bulunmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu