Bebek Bekleyen Anne İçin Güzel Sözler Mesajlar

Bebek bekleyen anne için güzel sözler mesajlar , hamilelik sözleri, hamileyim sözleri, hamile sözleri, hamilelik ile ilgili sözler, hamile eşe güzel sözler vb.. en güzel sözler için alışkanlık

Hamilelik sözleri ile hamile olan eşinizi mutlu edebilirsiniz. Hamilelik ile ilgili sözler anne-babaların bebek heyecanını ve mutluluğunu pekiştirecektir. Ayrıca hamile olduğunu öğrenen fakat bunu eşine nasıl en romantik ve unutulmaz bir şekilde söyleyebileceğiyle ilgili kararsızlık yaşayan kadınlar hamileyim sözleri ile eşine bu mutlu haberi verebilir. Bilindiği gibi hamilelik yani diğer bir adıyla gebelik, embriyonun rahme düşmesiyle başlayan bir süreçtir. Hamilelik, kadınların yaşadığı en özel, en hassas dönemlerden biridir. Bu dönemde fiziksel olarak pek çok değişime uğrayan kadınlar ruhsal bakımdan da değişir.

Örneğin daha alıngan olur, duygusallaşır, bebeğini kucağına alacağı günün heyecanıyla içi içine sığmazken bir yandan da en ufak şeyde “ bebeğime bir şey olur mu? Bu şey bebeğe zarar verir mi? Hamilelikte şu yenir mi, şu yapılır mı?” gibi tedirgin olurlar. Tabii ki bu gayet doğaldır. Her anne, daha doğmadan bebeğinin üzerine titrer. İşte hamilelik döneminde hassaslaşan ve daha çok ilgiye ihtiyaç duyan kadınlara hamilelik sözleri duymak iyi gelecektir. Onlar karnında bir can taşımaktadır ve el üstünde tutulmayı hak etmektedir. Onları –deyim yerindeyse- biraz şımartmak, pohpohlamak gerekir.

İşte hamileliğe dair sözler bu konuda size yardımcı olacaktır. Ayrıca hamilelerin sözleri de anlayışla karşılanmalıdır. Yani bazen kapris yapmaları, bağırıp çağırmaları mümkündür ancak içinde bulundukları dönemin zorluğu, çektikleri sıkıntılar düşünülerek hamile sözleri büyütülmemelidir, “tamam sen haklısın, nasıl istiyorsan öyle olsun” demelidir. Zira 9 ay 10 gün karnında bir bebekle yaşamak hiç kolay değildir. Üstelik mide bulantıları, sindirim problemleri, yorgunluk, vücut çatlakları gibi şikayetler de cabasıdır. Hele annenin preeklamsi (gebelik zehirlenmesi) ve düşük yapma riski bulunuyorsa daha da dikkatli olmalı; anne adayları için güzel sözler ve davranışlar konusunda bilinçli davranmalıdır.

Hamilelik döneminde ultrason muayenelerinin ihmal edilmemesi çok önemlidir. Bunun gibi hamilelerin ruhsal ihtiyaçları da yabana atılmamalı, hamile eşe güzel sözler söylemek istiyorum diyenler aşağıdaki sözlerden faydalanmalıdır. İşte Bebek Bekleyen Anne İçin Güzel Sözler mesajlar:

Bebek Bekleyen Anne İçin Güzel Sözler

 • Sen şimdi içinde, bir can taşıyorsun; kim bilir ne güzel, duygular yaşıyorsun.
 • Hamileler her gün, farklı bir şeye aşerir; karı-koca arasındaki, buz erir taş erir. Baba olacağını öğrenen, adam duramaz yerinde; bu sevinç büyüyüp durur, yüreğinde taa derinde.
 • Sen şimdi kızımıza hamilesin ya, artık dünyadaki en güzel ikinci kadın olacaksın.
 • Hamile eşine hep, destek olsun babalar; zaten baba dediğin, onlar için çabalar. Ama bunu anlamaz, odunlar kabalar; erkeğim diye dolaşır, hep bıçaklar, sopalar. Hamile eşine her daim, pis tehditler savurur; bu halde bile üzer onu, içini yakıp kavurur.
 • Sen benim gördüğüm en güzel kadınken artık gördüğüm en güzel, en iyi anne olacaksın.
 • El üstünde tut sen, hamile olan kadını; anlatamaz hiç kimse, o duygunun tadını.
 • Bebeğinle beraber, mutluluğun da büyüsün her gün, tebrikler canım.
Bebeklerde Kalp Gelişimi nasıl olur merak ediyorsanız okuyabilirsiniz.

Hamilelik Sözleri

 • Yaşadığım en güzel şey seninle evlenmem, ondan da güzeli benim çocuğuma hamile olmandır.
 • 9 ay içeride kaldığı gibi, bir ömür yanınızda kalsın, bebeğiniz hayırlı doğsun.
 • Dostun attığı tekmeye kazık, anne karnındaki bebeğin attığı tekmeye yaramazlık denir.
 • Aşkın en tatlı meyvesine bebek denir.
 • Hamilelik var ya, dünyanın en güzel duygusu; bebeği ağlayınca annenin, bölünür hep uykusu. Ama yavrusu için anne, her şeye katlanır; ondan konuştuğu zaman, ağzı balla tatlanır.
 • Gecenin bir vaktinde canı ananas isteyen, turşuyla beraber çikolata yiyebilen kişiye hamile denir.
 • Hamilelerin en kötüleri, “beden benim bedenim! İstediğimi yaparım” deyip kürtaj olanlardır. Siz sakın onlardan olmayın. Unutmayın ki bebeği yaratan rızkını da verir.
En Çok Kullanılan Kız isimleri-En Güzel Kız Bebek İsimleri nelerdir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu