Koyu Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Koyu ten rengine uygun saç renkleri, ten rengine göre saç rengi, buğday tene yakışan saç renkleri 2021, en iyi saç renkleri vb.. kadın makaleleri için aliskanlik.com

Cildiniz doğal olarak koyu olduğunda, size çok yakışacak bir saç rengi siyah veya koyu kahverengi olacaktır. Bununla birlikte, koyu tenliler diğer saç renklerini de deneyebilir. Çünkü etkileri çok güzel olabilir. Bu yazımızda koyu ten rengine uygun saç renkleri ve stil önerileri ekledik.

Koyu Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Koyu ten rengine uygun saç renkleri tek bir renkte değildir ve saç rengi seçiminde cildinizin alt tonu da kesinlikle önemlidir. Mesela ciltlerinde sarı alt tonları olan koyu tenli ünlüler arasında Rihanna, Beyonce örnek verebiliriz.
Koyu tenli bayanlarda saç rengini koyu tutmak gelenekseldir, ancak aşırı havalı saçların koyu saç renkleri olmadığını düşünüyorum. Bronz veya hatta altın sarısı renkler ile yumuşatılabilen çikolata kahveler esmer bayanlara çok daha yakışır.
Koyu tenliler için en iyi saç renkleri arasında sarı saç renkleri var. Özellikle sıcak alt tonu olan koyu tenliler için gerçekten harika bir seçim olabilir. Koyu saçlar da bal sarısı gölgeler, kesin bir başarı olabilir. Kökleri daha koyu tutmanın veya bazı koyu gölgeler yaptırmanın genellikle esmerlerde en güzel görünüm olduğunu söyleyebiliriz.
Kızıl saçlar istiyorsanız Rihanna harika bir örnek. Ten rengiyle uyumlu sessiz, sıcak kırmızıları ve zencefil tonlarını büyük ölçüde tercih ediyor. Sizde, kırmızılarınızı sıcak tutun, ancak seslerinin yükselmesine izin vermekten korkmayın.
Daha açık tenliler gibi, sizde saçlarınız için seçebileceğiniz geniş bir renk yelpazesine sahipsiniz.

Ten Rengine Göre Saç Rengi

Ten rengine göre saç rengi seçimi çok önemlidir. Koyu tenli ama kırmızı ve turuncu alt tonlarına sahip olanlar gerçekten soğuk veya sıcak tenli değildir, ortada bir yerdedirler. Onu hayal etmekte zorlanıyorsanız, aktris Nia Long’un resmine bakın. Turuncu dokunuşla bronzlaşanlarda olduğu gibi, kırmızı ve turuncu alt tonlu koyu ten için en iyi saç renklerini bulmanın anahtarıdır.
Aşırı soğuk siyah saçlardan uzak durmaya dikkat edin – bu sizin doğal saç renginiz olsa bile. Koyu kahverengi bir boya ile saçları yumuşatmak en iyisidir. Çikolata gibi nötr kahverengi tonlar kesinlikle güvenli bir seçimdir, ancak denenecek başka renkler de vardır. Koyu kahverengiyi yumuşatmak istiyorsanız, hemen hemen her renk vurgu olarak kullanılabilir.
Buğday tene yakışan saç renkleri 2021 için karamel kahveler ve zengin bal sarılar gibi biraz turuncumsu kızarıklığa sahip olan açık kahverengi ve sarı tonlarına sadık kalın. Bu gölgeler, çok daha yumuşak ve daha doğal görünecek . Özellikle balyaj renklerinde kullanmak için muhteşemler.
Kızıl saçı denemek istiyorsanız, iki benzer rengi birleştirmenin çok zayıf bir etkiye sahip olabileceğini unutmayın. Seçtiğiniz kırmızı tonların ten renginizden farklı olması gerek.
Cildiniz daha turuncu taraftaysa, daha koyu kumral kırmızısı gerçekten güzel görünecektir. Ayrıca bordo ve patlıcan tonlarını deneyebilirsiniz. Mor-kırmızılar cildinizdeki sıcaklığı vurgulayacaktır, bu güzel olabilir ama aynı zamanda çatışabilir – kırmızılarınızı seçerken dikkatli olun.
Biraz portakal renginde bronzlaşanlar gibi ten renginiz varsa, soğuk morlar ve maviler seçtiğiniz saç renkleri arasında olmamalıdır. Bunun yerine, karamel bakır gibi koyu ten için mükemmel olan daha sıcak saç renklerini tercih edin.

Mavi Alt Tonlu Koyu Tenliler için En İyi Saç Renkleri

Mavi alt tonlu esmer ünlülere en iyi örnek, genellikle saçlarını koyu soğuk siyah yapan yetenekli oyuncu Lupita Nyong’o. Bu saç rengi, cildinizi mükemmel şekilde tamamlayacak klasik bir seçimdir.
Bu, çikolata cilt rengi kahverengi saç rengiyle tamamlanmayan tek koyu cilt tonudur .
Koyu gri saç rengi cildiniz ile inanılmaz güzel görünür! Koyu renkli saçlarınızı renklendirmek istiyorsanız, kahverengilerden kaçınmanızı ve bunun yerine baştan sona veya vurgu olarak çok koyu patlıcan tonları denemenizi öneririm.
Sarı saç rengini istiyorsanız, soğuk tonda tutmak daha iyi olur. Külü koyu sarı, mavi alt tonlu koyu tenliler için kesinlikle harikadır! Tam bir gümüş platin sarı elde edilmesi zor (ve muhtemelen çok zarar verici) olacaktır, bu yüzden saçınızı bu renge boyamak isterseniz dikkatli olun.
Alışılmadık saç renkleri denemek isterseniz, daha soğuk küllü gri yeşiller, her koyu maviler ve morlar seçebilirsiniz. Sadece sarı tehlikeli bir saç rengi seçimi olsa da saç üzerinde gölge olarak denenebilir. Koyu tenliler için en iyi saç renkleri hakkında sizin de önerileriniz varsa yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu