Kemik Suyunun Yararları Ve Kullanım Alanları

Kemik Suyunun Faydaları & Kemik Suyu Nerelerde Kullanılır

Kemik Suyunun Yararları Ve Kullanım Alanları Günümüze kadar gelen zaman içerisinde kemik suyu tüketimi oldukça fazla yaygın hale geldi. Kemik suyu asırlardır alternatif tıp alanında kullanılan en sağlıklı doğal ilaçtır. Vücut sağlığı için kemik suyunun yararları çok fazladır. Kemik içerisinde bulunan ilik kaynayan su ile birleşerek çok kuvvetli bir besin olarak ortaya çıkar. Burada kemik suyunun Faydaları ve kullanım alanları hakkında geniş bir bilgi sunacağız.

Kemik Suyunun Yararları

Uzun süre su ile pişirilen kemik ortaya kemik suyunun oluşumunu sağlar. Kemik içerisinde bulunan bütün vitamin ve mineraller su içerisine karışır. Bu nedenle uzmanlar tarafından kemik suyunu kas hastalıkları olan kişilere önermektedirler. Dünya genelinde kemik suyu, aynı meyve suyu gibi marketlerde satılmaktadır. Kemik suyu ülkemizde asırlardır sofralarımızda beğenilerek tüketilmektedir.

Kemik Suyunun Faydaları

Kemik içerisinde bulunan ve kaynatılan suyun içerisine karışan ilik, kemiklerin güçlü olmasını sağlar. Kemik Suyunun Faydaları  Çocukların, yetişkinlerin ve hamilelerin düzenli olarak kullanması önerilmektedir. Kemik suyu ileride oluşacak olan kemik erimesini engellemektedir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlü hale getirmektedir. Bu nedenle uzmanlar kemik suyunun çok tüketilmesini önermektedirler. Günlük olarak bir kase kemik suyu içerisinde sarımsak ve soğan karışımı yaparak kemik suyu içmek vücuda büyük yararlar sağlar.

Kemik Suyunun Yararları Ve Kullanım Alanları
Kemik Suyunun Yararları Ve Kullanım Alanları

Özellikle çok fazla yağ dokusunu bulunduran kemikler vücudun gerekli kolajen yağ dokusu proteini olmasıyla eklemlerde, kıkırdaklarda ve kemikte çok bulunur. Kolajen’in görevi vücutta bulunan kemik, kıkırdak ve kas dokularına yapısal destek verir ve diğer yandan bütün doku ve organların canlı, güçlü olmalarını sağlamak gibi görevleri vardır. Bu nedenle kemik suyu vücutta azalan kolaje’nin yerini tamamlar.  Kemik suyu magnezyum, kalsiyum, fosfor, potasyum ve diğer elementler bakımından oldukça zengin bir besindir. Kemik içerisinde bulunan ilik A, K vitamini, demir, çinko, selenyum, manganez, omega 3 ve omega 6 bulunur.

Eklem ağrısı olan kişilerde eklem ağrısı tedavisinde en iyi besindir. Kemik Suyunun Faydaları  Eklem ağrılarını azaltır. Kıkırdak ve kemik içerisinde kolajen olmasından dolayı ısıl işlem yapılarak jelatin ve birçok aminoasit oluşur. Jelatin sayesinde bağırsaklardan geçen besinler kolayca diğer organlara ulaşır. Kadınların hormon dengesini sağlar. Vücutta bulunan hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Kemik Suyunun Kullanım Alanları

Kemik suyu farklı şekillerde tüketilmektedir. Günlük 1 çay bardağı tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Pilav, çorba ve güveç gibi yemeklere katılarak tüketilir. Kemik suyuna limon suyu ilave ederek tüketebilirsiniz. Damak tadınıza göre kemik suyuna kimyon ve maydanoz ilave ederek içilebilir. Kemik Suyunun Yararları Ve Kullanım Alanları Diğer baharatları da katarak kemik suyunu tüketebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu