Kaktüs İle İlgili Sözler-Kaktüs Sözleri

Kaktüs ile ilgili sözler, kaktüs mesajları, kaktüs sözleri, kaktüslerde çiçek açar sözleri, kaktüs ile ilgili laf sokucu sözler en güzel sözler gibi için aliskanlik.com

Kaktüs İle İlgili Sözler

Kaktüs ile ilgili sözler ile kaktüsler hakkında bilgi sahibi olabilirsiz. Unutulmamalıdır ki kaktüslerde çiçek açar sözleri çok değerli ve anlamlı bir söz dizisidir.

Kaktüs bakımı en zahmetsiz ve en hoş bitkilerden biridir. Hem sulamana ve sürekli bir bakıma ihtiyaç duymaz hem de zamanı geldiğinde çiçek bile açar.

Her kaktüs zamanını bekler ve vakti geldiğinde hiç durmadan kolayca çiçek açar birden.

Gördüğüm en güzel çiçek kaktüsün açtığı çiçektir çünkü bir kaktüs çiçek açtığı zaman onca dikenin arasında o güzelliği görmek ayrı bir kıymetli olur.

 kaktüs mesajları

Birçok faydasından da ziyade çalışma masalarının olmazsa olmazlarından biri de kaktüstür.

Kaktüslerin dikeni yanlışlıkla ya da fark etmediğin bir anda eline battığında elin uyuşur ve o dikeni çıkarmak için gerekli müdahaleyi yapmadığın sürece kaktüsün dikeni canını acıtır.

Kaktüsler genelde çölde yetişen bitkiler olduğu için öyle aman aman bi su düşkünlükleri yoktur hatta türüne göre değişmekle birlikte bazısı üç günde 1 yemek kaşığı bazısı da 1 haftada 1 yemek kaşığı su ister.

Her kaktüs birbirinden çok farklıdır ve dolayısıyla farklı da istekleri vardır. Kimi kaktüsler daha yüksek bir sıcaklık ister iken kimileri de daha kurak bir hava isterler.

Kaktüsleri her gördüğüm zaman içime umut ve mutluluk dolar çünkü onca dikene sahip olan o kaktüsün içinde bir an önce açmayı bekleyen çok güzel bir çiçek vardır. Kaktüs ile ilgili laf sokucu sözler devam ediyor.

Ne zaman kaktüslerden bahsetse biri aklıma hemen annem gelir çünkü annem her zaman bir sürü kaktüse bakar ve o kaktüsler ile gününün büyük bir kısmını geçirir.

Kaktüsler bana hep bir direnişi, umudu ve acı dolu da olsa atlatılan süreç sonrasında çok güzel çiçeklerin açacağını hatırlatır.

Kaktüs Sözleri

kaktüs sözleri

Kaktüs sözleri ve çok daha fazlası sizlerle;

Kaktüsler her insan için aslında birbirinden çok daha farklı ve çok daha uyumlu bir hal almaktadır. Daha uzun bir insan için uzun, daha kısa biri için ise boyu uzamayan kaktüsler bulunabilir.

Kaktüsler, birbirine benzer olabilse de aslında birbirlerinden çok daha farklıdır. Hem görünüş hem de istekleri itibari ile kaktüsler değişiklik gösterebilir.

Ben de hayatım bir gül gibi güzel ve bir orkide gibi nadir olsun istedim ama kaktüs olmak zorunda bıraktılar beni.

Kaktüs olmak biraz da insanların yaşadığı bir mecburiyettir. Çünkü insan her ne kadar papatya bahçesi olmak istese bile hayat onu bir kaktüs olmaya zorlayabilir.

Bana yaptıklarını yaşayacağıma dolu dolu bir kaktüs bahçesine uzanmayı ve onlarca dikeni vücudumda barındırmayı seçmek isterdim.

Keşke tüm bunları yaşayıp da ıstırap dolu bir hayatı göreceğime koca bir kaktüsün koca bir iğnesini bir ömür madalyon gibi yüreğimde taşısaydım.

Her ne kadar kimse inanmasa, dış görünüşüne bakıp yadırgasa ve kaktüsten beklemese bile bir kaktüs de çiçek açar zamanı geldiğinde.

Her bitkiye kötü davranıp da zarar vermek isteyen insanlar konu kaktüse geldiği zaman ona dokunamadıkları için yalnızca uzaktan dış görünüşü ve dikenleri için küçümserler.

Benim bu beden ile bunca yükün altında kalıp da yaşamam demek bir kaktüsün buzulların ortasında kalıp da yaşama tutunmak istemesi demektir.

Düşünülen şeylerin de ardında olan bir gerçek vardır ki; kaktüs her zaman bir bitki olmak çok daha fazlası olacaktır.

Bu kaktüsleri sana aldım çünkü senin sevgisizliğine, ilgisizliğine ve sorumsuz hallerine dayanması mümkün olan tek şey o taşa benzeyen bitkidir.

Eğer ellerinle kavrayıp da bir kaktüsü kökünden koparmak ve atmak isterseniz kaktüse zarar veremeden yalnızca kendinize zarar vermiş olacaksınız.

Her şey için fazlası nasıl zarar olacaksa fazla su da kaktüs için aynı öyle olacaktır çünkü fazla su kaktüsü çürütür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu