Meme Kanseri Farkındalığı İçin Rekor Kırdı

Meme kanseri için farkındalık, Jennifer Jolicoeur sütyen rekoru, dünyanın en uzun sütyeni rekoru vb… guinness rekorlarını sizler için hazırladık.

Dünyanın En Uzun Sütyeni Rekoru

Meme kanseri olan Jennifer Jolicoeur, meme kanseri için verdiği mücadeleyi farklı yollarla da vererek dünyanın en uzun sütyen zincirini oluşturdu ve guinness rekorları kitabına girdi.

10 yıl önce meme kanserine yakalanan Jennifer Jolicoeur, bu hastalıktan kurtulmak için çok fazla çaba harcadı ancak bu hastalıkla mücadele etmek ve farkındalık yaratmak istiyordu. Bir gün kendisini ziyarete gelen kız arkadaşının sütyeni sıkmasından dolayı sütyenini çıkardı. Bu durumu değerlendiren Jennifer Jolicoeur, farkındalık yaratmak adına çevresinde ki bayanların sütyenlerini çıkarmalarını istedi. Kısa sürede bu etkinliğe daha fazla bayan katıldı.

Jennifer Jolicoeur, bu farkındalığa katılan bayanların sütyenlerini toplayıp birbirine bağladı bu etkinlik yaklaşık 10 yıl sürdü.

10 yıl boyunca 196.564 sütyen toplayarak birbirine bağlayan Jennifer Jolicoeur guinness rekorları kitabına girmeye hak kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu