29 Ekim Sözleri-Cumhuriyet Bayramı Sözleri

29 Ekim sözleri, 29 Ekim ile ilgili sözler, Cumhuriyet Bayramı sözleri, 29 Ekim şiirleri, 29 Ekim yazıları, Cumhuriyet ile ilgili sözler gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk milletinin en önemli milli bayramlarından biridir. 29 Ekim 1923 tarihinde Gazi meclisin Cumhuriyeti ilanı ile günümüze kadar kutlanmıştır. Bizlerin 29 Ekim resmi bayramlarını en önemlisidir. 29 Ekim günü ile ilgili birçok 29 Ekim yazıları mevcuttur. Hatta bu yazıların çok daha dışında 29 Ekim şiirleri de yerini almaktadır. Bana 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemi nedir diye sorarsanız, sizlere Türk milletinin en büyük hazinesidir diye cevap veririm.

Bu bahsi geçen sözlerin uzun olmasından da daha farklı olarak 29 Ekim sözleri kısa da olmaktadır. Çünkü bu sözlerin anlamı ve içeriği uzunluğundan da önemlidir.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizlere mirasın en değerlisini yani Cumhuriyeti armağan etmiştir. Cumhuriyet Bayramı sözleri ile bize düşen ise bu armağana sıkıca sarılmak ve cumhuriyeti ilelebet yaşatmak ayrıca muhafaza etmektir. İşte karşınızda 29 Ekim ile ilgili sözler ve çok daha fazlası;

29 Ekim Sözleri

 

Unutmayalım ki, cumhuriyetin gerçek sahibi halktır. Cumhuriyet ile ilgili sözler ile bu halk cumhuriyete sahip çıkacak ve tüm ömrü boyunca sonsuza dek yaşatmak için mücadele verecektir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk milletinin demokrasi tarihinin en önemli olayıdır. Cumhuriyet Türk milletinin medenileşmesi ve hayatta kalabilmesi için mecburiyetten daha öte olmuştur.

Bizlerin çok büyük bir coşku ve mutluluk ile kutladığı bu özel gün Türk milletinin en büyük bayramlarından biri olup da bir sonraki büyük bir heyecan ile beklediğimiz bayramdır.

Bizler, bir sonraki Cumhuriyet Bayramı’na kadar kendimize daha iyi olacağımız bir hedef olarak belirler ve bu hedefe yönelik sene boyu ilerlemeye ve gelişmeye yönelik çabalarız.

Cumhuriyet bir eser ise sanatçı da elbette ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk olacaktır. Çünkü bu eseri her seferinde daha güzel bir şekli ile tüm dünyaya tanıtan O’dur.

Cumhuriyet’i bizler yaşlı, çocuk, genç, öğretmen, her meslek grubundan insan ile büyük bir fedakarlık ve inanç sonucunda hayata geçirmenin büyük bir mutluluk olduğunu her sene 29 Ekim günü kutluyoruz.

Cumhuriyet İle İlgili Sözler

Cumhuriyet Türk demokrasi tarihini en büyük atılımıdır. Bu atılımı yapmak büyük bir aydınlanma bilgi ve birikim gerektirir. Şüphesiz ki bu bilgi ve birikim Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarında fazlasıyla bulunmaktadır.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı her sene aynı günde farklı bir şekilde ama yine de her seferinde coşku ile kutlanmalıdır. Bu coşku, bu güzel bayramın bizler için anlamlı olmasından kaynaklanır.

Türk milleti, cumhuriyetin kurulmasında evindeki ve elindeki maddesel şeylerin yanında manevi birçok fedakarlıkta bulunmuştur.

Cumhuriyet Bayramı bizim için oldukça önemlidir. Bugünün kıymeti ve önemi de hepimiz için ayrıdır. Çünkü Cumhuriyet Bayramı, Türk milletinin en değerli ve en kıymetli hazinelerinin başında gelir.

Cumhuriyet Bayramı her zaman neşe ile asker, çocuk, yaşlı demeden hep birlikte kutlanır. Bu kutlama birçok oyun, gösteri gibi etkinlikleri de barındırır.

Cumhuriyet Bayramı Sözleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olduğu zaman en güzel elbiseleri giyip bu bayramın kutlandığı yere gidip kutlamanın başlamasını beklerim. Çünkü bugün bizler için de oldukça önemlidir.

Trük milletinin on senedir verdiği büyük savaş ve mücadeleler neticesinde artık barış ve huzur ortamına geçiş yapıldığının göstergesidir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı asil Türk milletine verilmiş olan en büyük ve de en değerli armağandır. Biz gençlerin sütüne düşen görev de bu armağanın üstüne düşmek ve onu en layık şekilde korumaktır.

Yalnız bir gün değil, cumhuriyet bizlere her gün verilmiş olan değerli bir hazinedir. Biz de cumhuriyeti, onun varlığını, önemini ve anlamını sözde değil de özde olarak her gün kutlamalı ve yaşamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu