İştah Kesici Öneriler-Yiyecekler-Kokular Neler ?

İştahı Azaltan Fikirler

Obezite günümüzde en tehlikeli hastalıklardan biri haline gelmiştir. İştah Kesici Öneriler İstenmeyen aşırı kilolar kişinin fiziğini bozduğu gibi sağlığını da tehdit etmektedir. Obezite hastalığı kişilerde doğuştan ya da sonradan oluşabilmektedir. Oluşmasındaki sebepler ise düzensiz beslenme, hareket etmeme, organik besinler tüketmeme ve aşırı yağlı gıdalar tüketmektir. Sağlığı oldukça olumsuz yönde etkileyen obezite hastalığı için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

İştah Kesici Öneriler

Bunlardan bir tanesi de kişinin iştahını kesen yiyecek ya da içeceklerden oluşan bir programdır. İştah kesici program iştahı en az seviyeye indirebilecek yiyecekler ile oluşmaktadır. İştah Kesici Öneriler Roka, tere, ıspanak, salata gibi yiyecekler bunlardan birkaçıdır. Bu yiyeceklerin özelliği midede çok yer kaplayıp iştahı azaltmaktır. Kişinin iştahı azalınca zamanla kilo kaybı meydana gelecektir.  Yiyeceklere örnek olarak sarı leblebi, yeşil mercimek, barbunya fasulyesi de verilebilir.  Ayrıca bir obezite nedeni de yeterli miktarda protein alamamaktan kaynaklanır. Bunun sebebi proteinin tokluk hissi vermesidir. Bu protein yumurta akı, balık ve yağ miktarı az olan peynir ya da yoğurttan alınabilir. Fazla karbonhidrat ve az protein alan kişiler genelde erken acıkmaktadır. Bu yüzden kilo alımı ve yağlanmanın önüne geçilememektedir.

İştah Kesici Kokular

İştah kesici görevini yiyecekler haricinde kokular da üstlenmektedir. İştah mide ve sinir sistemi ile alakalı olduğu için sinir sistemi dürtüleri harekete geçtiğinde iştahta azalmalar meydana gelebilmektedir.  Örneğin nane ve yeşil elma kokuları günde 20 ya da 30 defa düzenli bir şekilde koklandığı taktirde iştahı azaltabilir. Bunun yanı sıra ıhlamur gibi doğal bitki çaylarının tüketilmesi de ani gelen iştahın bastırılmasında yardımcı olur. Özellikle yaz aylarında sıcak içeceklerin tüketilmesinde zorlanan kişiler ise buzlu çay yapıp içebilirler. Buzlu çay yapmak için 1,5 litre su, yarım çorba kaşığı yeşil çay, bir miktar ıhlamur, yarım çorba kaşığı mate çayı ve yarım tatlı kaşığı yasemen çayı gereklidir. Bu bitkiler kaynar suyun içerisine atılıp kaynaması sağlanır ve demlenmesi için 5 dakika beklenir. Bitki karışımı demlendikten sonra iyice süzülür. İsteğe bağlı olarak bal ya da esmer şeker eklenerek buz dolu bir şişe ya da termosa koyulur. Soğuk bir içecek olduğu için yaz aylarında rahatlıkla tüketilebildiği için oldukça sık kullanılan bir karışımdır.

İştah Kesici
İştah Kesici

İştah Kesen Yiyecekler

İştah kesen ya da iştah azaltan yiyeceklerin organik olması oldukça önemlidir. Özellikle bal ve çayların içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmamalıdır. Çünkü gıda sektöründeki bazı firmalar doğal olarak gösterdikleri ürünlerin çoğunda farklı maddeler kullanmaktadır. Bu nedenle köy balları ya da köyden gelen naneyle iştah kesici yiyecekler kullanma işine başlanabilir. İştah Kesici Öneriler Unutulmamalıdır ki bu yiyecekleri gereğinden fazla tüketmekte zararlı olabilmektedir. Eğer siz de kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve yemek yeme isteğinizi durduramıyorsanız yazımızda bahsedilen iştah kesici gıdaları tüketerek bu sorunu aşabilir ve yemek yeme isteğinizin önüne geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu