İntihar Sözleri-İntihar İle İlgili Sözler

İntihar sözleri, intihar ile ilgili sözler, intihar mesajları, intihar lafları gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

İntihar İle İlgili Sözler

İntihar ile ilgili sözler ile intiharın güzel bir olay olmadığını belirtebilirsiniz. İntihar mesajları sizlerle;

İntihar iyi ya da kötü bir yaşamın tercih edilebilecek son seçeneğidir.

İntihar etmek benim için her zaman bir seçenek olarak kalacak çünkü yaşama son verme imkânının kendi elimde olduğunu bilmek beni rahatlatıyor.

İntihar eden bir insanın cenaze namazı kılınmaz diyorlar ama hâlbuki intihar eden bir insanın mezarı başında saygı duruşunda bulunulmalı.

İntihar etmek bence saygın bir iştir çünkü kimse yaşamın tüm umuduna rağmen intiharı seçecek kadar cesur, yürekli ve gözünü karatmış olamaz.

intihar mesajları

İntihar etmek isterdim çünkü artık hayatın getireceği iyi ya da kötü herhangi bir olayı yaşayacak kadar kendimi cesur ve hazır hissetmiyorum.

Hayattan korktuğum için ya da depresyonda olduğum için değil hatta tam aksine hayata karşı bir bağım olmasını reddettiğim için intiharı seçiyorum.

İntihar eden insanların son hallerini ve o son dakikalar içerisinde neler hissedip de neler yaşadıklarını her zaman bilmek ve anlamak isterdim.

İntihara olan inancım tamdır çünkü kimse hayatın getireceği ne var ise var olsun ama yine de hayatını sonlandırmayı seçmek cesur insan işidir.

Korktuğum şey hayatıma son vermek değil de hayatıma son verecek kadar cesarete sahip olup olmadığımı anlayamayacak kadar çaresiz olmak.

Çaresizlik ve hayattan bıkmışlık ile beraber aklıma gelen tek şey intiharın beni asla terk etmeyen tek düşünce olması çünkü ben ne hayatı yaşamaya değecek bir enerji buluyorum ne de intihar edecek kadar cesareti.

Korktuklarım arasında intihar kesinlikle yok. Çünkü intihar düşüncesi beni her zaman olduğum kişiden çok daha fazla güçlü kılıyor.

Hayatımda yoluna koyamayacağım şeyler karşıma çıkarsa ve baş edemeyeceğin kadar kuvvetli olaylar ile karşılarsam intihar etmek benim için her zaman bir seçenek olarak kalacaktır.

İntihar Sözleri

intihar sözleri

İntihar sözleri ile intiharın dinimize uygun olmadığını belirtebilirsiniz. İntihar lafları sizlerle;

İntihar etmek korkunç bir son değil bir insanın bile isteye ve güle güle ölüme yürümesi demektir.

Eğer bir insan kendi içinde intihar etmenin gücünü taşıyabilecek kadar kuvvetli olur ise hayatının geri kalanında başına ne gelir ise gelsin onunla başa çıkabilecek kadar güçlü olur.

Güveniyorum ki kendime, ömrüm boyunca başıma gelebilecek herhangi bir olayda güçlü olabilir ve intihar etmenin tadına varabilirim.

İntihar etmek istiyorum ama öyle korkuyorum ki bu cesareti bulamamaktan ve bu korku ile bir ömür yaşamak zorunda kalmaktan.

İntihar yapılması en zor eylemlerden biridir. Çünkü bir insan kendi rızası ile kendi canına son verebilecek kadar güçlü olduğu sürece başına gelebilecek ne olur ise olsun başa çıkabilir.

İnanmak istemezsin belki ama intihar eden her insan sandığından çok daha cesur ve çok daha güçlüdür. Çünkü kimse gelecek merakını ve yaşama aşkını gölgeleyen hazin sona gereğinden daha fazla hızlı şekilde ulaşamaz.

İntihar etmek istemek hayattan bıkmışlık değil de hayata tutunmak için çaba göstermeksizin hayatın kendi kendine gitmesini istemektir.

Korkum aslında kendime inanmaksızın hayata inanmaktır. Hayata inanmak için çaba göstermek gerekli ve ben artık kendimde bu çabayı görebileceğime inanmıyorum.

İntihar eden her insan hayatına son verecek cesareti kendinde bulmuş ve bunun için yeterli çabayı da göstermiş demektir.

Ben artık kendimden vazgeçmek değil de hayatım için yapabileceğim hiçbir şeyin kalmadığını bilmek istiyorum. Çünkü bilinmezlik içerisinde olmak normalinden çok daha zordur.

İntihara inanmak olgun bir düşüncedir. Bir insan intihar için yaşamalı ve onun için çabalamanın güzelliğine eninde sonunda varabilmelidir.

Korktuğum şey, intihar etmemi gerektirecek bir olay yaşadığımda bile intihar edecek kadar cesareti kendi bünyemde bulamamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu