Dolunay ile İlgili Sözler-Dolunay Mesajları

Dolunay ile ilgili sözler ile dolunayın romantik havasını yaşayabilirsiniz. Dolunay, ayın tam olarak gözükmesi de sayılabilir aslında. Üstelik dolunayın insanı etkilediğine ve davranışlarında farklılık görülmesine sebep olduğuna dair birçok inanış vardır. Efsaneler içerisinde de birden fazla yere sahiptir dolunay. Aslında dolunay da bağlantılı olduğundan ay ile ilgili sözler olarak bilinir.

Bir sözden çok daha fazlası olan bu bilinen şeylerin içerisinde dolunay ile ilgili şiirler de yer almaktadır. Birden fazla şiir vardır ve birçok şair içinde dolunay oldukça mühim ve kıymetlidir. Bir şiirden farklı olarak da dolunay ile ilgili şarkı sözleri de dolunayı anlatmaya çalışır ve öğretir.

Dolunay ile İlgili Sözler

Farklı inanışlara da ev sahipliği yapan dolunay, herkes için oldukça farklı anlam ifade etmektedir. Her toplumun kendine özgü inanışları ve sözleri vardır. Aslında bilinen dolunay ile ilgili bilgiler de dolunay hakkında fikir sahibi olmak adına bizleri aydınlatır.

Dolunayın kendini gösterdiği zaman olan gece ile ilgili sözler de günümüzde önemini hala korumaktadır. Gecenin de efsanelerde yeri büyüktür ve de dolunayın kendini aydınlık bir şekilde gösterdiği gece de oldukça kıymetlidir. işte karşınızda dolunay mesajları ve daha fazlası;

Dolunay ile İlgili Sözler

Dolunay her efsanenin başlangıcıdır. Her güzel efsane dolunayın gökyüzünde belirmesi ve bunu gören insanların davranışları ile belirir.

İnsanların davranışlarında ciddi değişiklik olmasının sebebi dolunaydır. Çünkü enerji anlamında dolunay bizlerin hayatını ciddi anlamda etkiler.

Dolunay manzaraların en güzeldir.

Bazen bulutların arkasında kalan dolunayın ışığı her yeri aydınlatmaya yeter.

Dolunay olduğu gecelerde hayvanlar aleminde avcılar daha atik olurken av olacak hayvanlar çok daha fazla atik olur.

Gece avlanmak isteyen avcılar, dolunayın olduğu geceleri tercih ederler. Çünkü dolunay daha aydınlık yapar geceleri.

Efsaneye göre kurt adamların tam dönüşümü yaşamaları gereken zaman dolunayın olduğu sessiz ve puslu gecelerdir.

Dolunay Mesajları

Dolunayın olduğu zamanlar insan kendini daha farklı hissedebilir ve böyle olduğu zamanlarda dolunay insanı etkiler.

Dolunayın olduğu zamanlar da başka olur gece, sahilde yürürdük biz ikimiz hep beraber, keşke geri dönsen bir an önce, yine yürüsek dolunaylı gecelerde.

Dolunayda her yer aydınlıktır ve hava ayrı bir temizdir. Lambaların kapatıldığı ama loş ışığın olduğu yerdir sanki sokak aydınlıktır ama hiç lamba yoktur.

Dolunayda gezdiğimiz zamanlarda nasıl mutluyduk hepimiz. Gençliğimden hatırladığım en güzel şey dolunaylı gecelerin aydınlığıdır.

Beni terk ettiğin o gece sadece dolunay vardı gökyüzünde. Bir yıldız aradım belki kayar da bir dilek tutabilirim diye ama yalnız dolunay ve ben bakıyorduk birbirimize.

Dolunaylı gecelerde daha iyi hissediyorum kendimi. Ve dolunay ve ben bazı gecelerde gizli gizli buluşuyoruz herkesten habersiz bir şekilde.

Dolunay Sözleri

Genç kurt adam bir gece aniden dönüşümünün başlaması ile şaşkına uğradı. Oysa bu dönüşümün tek sebebi dolunaylı bir gece olmasıydı.

Bazen dolunay da gerçek yüzünü dünyaya dönerek gösterir. Sanırsın ki dün gördüğün ay çok daha farklıdır oysa dolunay ayın yalnız başka bir yanılsamasıdır.

Ayın tam bir daire olarak yeryüzüne göz kırpması ve parlak bir hale gelmesi ayın on dördü diye bilinen gün işte dolunay…

Dolunay yirmi sekiz günde gerçekleşen dünya ve insan üzerinde çeşitli etkiler uyandıran oldukça güçlü bir evredir.

Yalnızca iki gün sürer ama dolunaylı geceler bir insanın hayatında çok daha fazla etki bırakır.

Dolunaya bakan büyücüler, burç yorumcuları ve şifacılar dolunayın şekline göre farklı yorumlarda bulunur ve birbirinden çok farklı eylemler yaparlar.

Dolunaya olan özlemimi anlatmaya ne kelimeler yeter ne de benim bu fani ömrüm. Oysa dolunay hep kalbimin en güzel yerinde tekrar kendi halini almayı bekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu