Duygular ve İlişkiler

Duygularımız hayatımızda önemli rol oynar Duygular ve İlişkiler Duygular çevredeki insanların duygusal durumlarını anlamama yardımcı olur. Başkalarıyla ilişki kurmama izin verir.

Duygular ve İlişkiler

Aslında duygusal ifadelerimin ortaya çıkmasına izin vererek insanlarla bir ilişkiye girebilmeyi ve bunun sayesinde iletişim kurmamı sağlıyor.

 Her biri ilişkilerde nasıl bir rol oynayabilir?

Yaşanılan her duygu, belirli bir duruma bağlı olarak önemli bir rol oynayabilir. Duygular olumlu ya da olumsuz deneyimlerle ortaya çıkabilir. Duygular ve İlişkiler Dolayısıyla belirli durumlarda yaşanan olumlu ve olumsuz duygular, kişilerarası ilişkilerimizde önemli bir rol oynamaktadır. Duygular, yalnızca içsel değil, aynı zamanda görünür olan bedensel değişiklikleri de içerir.

 Duygular, duygusal deneyimi başkalarına iletmemizi sağlar.

Aslında bize huzur veren, bizi rahat hissettiren, o kişiyle duygusal bir bağ kurmamızı sağlayan, olumlu bir duygusal deneyim yaşamamızı sağlayan kişilerarası ilişkiler. Bu tür bir ilişki bize sevinç ve sürpriz duyguları hissettirebilir. Bazı durumlarda, kişilerarası ilişkilerde öfke ve korku gibi duygular yaşayabiliriz.

Öfke, bireyin hayal kırıklığı içinde olduğu, aşılmaz gibi hissedilen zorluklarla karşılaştığı ve saldırganlıkla kendini gösterebildiği durumlarda yaşanır; bunun yerine korku, tehlikeli bir durumda hayatta kalmak için temel bir duygudur.

Kişilerarası ilişkilerde yaşanan herhangi bir olumsuz duygu, duygu durumumuzu diğerine iletmemizi ve olası bir tehlike ve zorluğu işaret etmemizi sağlar. Duygusal öfke ve korku hallerimizi diğerine iletmemizi sağlıyor. Bazı durumlarda, olumsuz duygular durumla orantısız olabilir. Duygular ve İlişkiler  Duygular, hem kendimize karşı hem de duygusal, sosyal ve iş ilişkilerimiz için refahımız ve yaşam kalitemiz için çok önemlidir.

Bu nedenle duygu durumlarımızı anlamak sadece birbirimizi tanımamız için önemli değildir. Ancak, iyilik ilişkileri yaratmak ve diğerlerinin bizi tanımasına izin vermek için başkalarıyla hangi duygusal durumları ilettiğimizi bilmek de önemlidir. Sonuç olarak, kişilerarası ilişkilerde temel bir rol oynayabilecek duygular üzerine bir yansıma açtık.

 Duygular ve İlişkiler
Duygular ve İlişkiler

Ayrıca partnerinize güzel bir mesaj göndererek sizi hatırmalasını hatta aklından çıkmamanızı sağlayacak sevgiliye ateşli mesajlar sayfamızdan ilham alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu