Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır ve Avantajları Nelerdir?

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır ve Avantajları Nelerdir? Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları ; Göz altı ışık dolgusu; göz altında meydana gelen koyu halkalar, morluklar ve çökme durumu olan göz altlarının tedavisinde cerrahi yöntemlere başvurulmadan yapılan bir işlemdir. Göz altı bölgesinde oluşan bu can sıkıcı durumlar için özel olarak geliştirilmiş olan gözaltı ışık dolgusu, her yaştan kişiler için oldukça etkili ve hızlı bir yöntemdir. Hastanede yatış zorunluluğu gerektirmeyen bu yöntem sayesi ile çok kısa zaman içerisinde beklenen sonuca ulaşmak gayet mümkündür.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Merak edilen Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Ayrıca yüz bölgelerinde uygulanmakta olan diğer dolgulardan biraz daha farklı bir yapıya sahip gözaltı ışık Dolgusunun içeriğinde yer alan vitamin, hyaluronik asit ile peptidler cildi besleyerek nem oranını bir hayli arttırmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır? merak edenler için; ilk olarak göz altına topikal anestezi kremi sürülerek bölge uyuşturulur. Göz altı bölgesi uyuştuktan hemen sonra, bölge temizlenerek özel olarak üretilmiş olan dolgu kişiye özel şekilde açılır ve iğnesiz kanüller aracılığıyla acısız olarak cilt altına enjekte edilir. Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları Uygulama esnasında uygulanacak dolgu miktarı doktor tarafından belirlenerek işlem yapılır ve bu işlem yaklaşık olarak 10 dakika gibi kısa bir süre zarfında tamamlanmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?
Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusunun Kalıcılık Süresi

Işık dolgusu kalıcılık süresi ortalama olarak 12- 18 ay arasındadır. Fakat bu durum kişiden kişiye farklılık göstererek değişebilmektedir. Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Genel olarak bu işlemin kalıcılık süresinin daha uzun olması, işlem esnasında kullanılan dolgu miktarı ile göz altındaki çöküklük seviyesine bağlıdır.

Işık Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Göz altı ışık dolgusu, son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiş, ameliyatsız estetik olanağını sunan bir tür estetiksel uygulama olup, avantajları ise genel olarak şöyledir:

  • Herhangi bir cerrahi işlem gerektirmez,
  • İşlem esnasında ağrı sızı hissiyatı oluşmaz,
  • Uygulama sonrası kısa süre içerisinde etkisini gösterir,
  • Uzun süreli kalıcılık özelliği bulunur,
  • Uzman kişiler tarafından uygulandığı takdirde, yan etkileri ve komplikasyonları yok denecek kadar azdır.

Göz Altı Işık Dolgusunun Yan Etkisi ve Zararları Nelerdir?

Göz altı ışık dolgusu FDA tarafından onaylı olduğu için, tüm dünyada güven içerisinde kullanılan bir dolgu tekniği olarak kabul görmektedir. Göz çevresi aşırı hassas ve kompleks bir anatomiye sahip olduğundan dolayı, tedavi edilmesi oldukça zorlayıcıdır. Bu nedenle, işlemi yapacak kişinin tecrübeli ve donanımlı olması önemli bir husustur.

Ayrıca göz çevresinde aşırı yoğunlukta damarlar bulunur. Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Bu yüzden işlem yapılacağı zaman özen gösterilmesi gereken bölgelerden biridir. Yapılacak her türlü uygulama da mutlaka dikkatli olunmalı, künt uçlu kanüller tercih edilmeli ve bunlarla beraber tam steril sağlanarak işlem tamamlanmalıdır. Göz altı ışık dolgusu alanında uzman ve donanımlı kişiler tarafından yapıldığı sürece herhangi bir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu fiyatları, işlem sırasında kullanılan dolgu türüne ve kullanılan miktara göre değişkenlikler göstermektedir. Işık dolgusu büyük hassasiyet isteyen, ve özen gerektiren bir uygulama olduğu için mutlaka tecrübeli bir doktor tarafından yapılmalıdır.

İlgili Yazı : Medica Derma Sultanbeyli Güvenilir mi? Olumlu Olumsuz Yorumları, Hizmetleri

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu