1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Kahve Telvesinin Faydaları

Kahve Telvesinin Faydaları

Kahve telvesinin faydaları, kahve telvesi maskesi,telvenin cilde faydası, türk kahvesinin faydaları vb… kadın makalelerini sizler için hazırladık.

Birçok kişinin alışkanlıkları arasında yer alan ve yüzyıllardır tüketilen Türk kahvesi son yıllarda cilde olan faydaları nedeniyle de gündemde. Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan kahve içildikten sonra kalan telvesiyle güzelleşmek isteyen bayanlar içinde önem kazandı. Kahve telvesinin cilde faydaları saymakla bitmezken, evde kolayca uygulanabilecek telveli bakım önerileri de bulunmaktadır.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki kahve telvesi cilt bakımında doğal peeling işlevi üstlenmektedir. Telve ile peeling uygulamak cildi uyardığı gibi aynı zamanda canlanmasına ve yenilenmesine de fayda sağlar.

Telvenin cilde faydaları arasında şunlar yer almaktadır;

Doğal peeling ve tonik görevi üstlenen telve cildi taptaze bir görünüme kavuşturur.
Kahve telvesi ile gözaltı morluklarından kurtulmak mümkündür.
Siyah noktalardan kurtulmak için telve ile peeling uygulanabilir.
Ciltteki ölü derileri arındırmanın en doğal yöntemidir.
Bayanların korkulu rüyası olan selülit problemine doğal çözümdür.
Cildi sıkılaştırmaya ve daha canlı görünmesine katkı sağlar.
Doğal nemlendirici görevi üstlenerek kırışıklık ve sarkma gibi cilt problemlerini önler.

Kahve Telvesi İle Cilt Maskesi

Cildinizi yenilemek ve daha parlak görünmesini sağlamak için ayda en fazla 2 defa kahve telvesi ile cilt maskesi uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz aşırı hassas ise bu maskeyi uygulamadan önce bileğinizde denemenizi tavsiye ederiz. Düzenli bir şekilde devam ettiğinizde birkaç ay içerisinde cildinizdeki lekelerden kurtulduğunuzu, daha parlak ve yumuşacık bir cilde sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

Telve maskesini uygulamak için öncelikle içtiğiniz kahvelerden kalan telveleri biriktirin. Yeterli miktara ulaştığınızda içerisine 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı da kantaron yağı ekleyin. Ardından göz çevresi hariç istediğiniz bölgeye maskenizi uygulayarak hafif hareketlerle cildinize masaj yapın. Maske cildinizde hafif kuruyunca ılık su ile cildinizi durulamanız yeterli olacaktır.

Kolayca uygulayabileceğiniz telve ile doğal cilt bakımı sonrasında cildinize ekstra bir ürün kullanmanıza gerek yoktur. Telve cildinizdeki lekelerden kurtulmanızı sağlarken, bal ve kantaron yağı cildinizin ihtiyacı olan nemi kazandıracaktır. Bu tarif sayesinde birkaç ay içerisinde capcanlı bir cilde sahip olmanız mümkündür.

Yorum Yap

Yorum Yap