Yok Mu Zayıflamak İsteyen?

Yok Mu Zayıflamak İsteyen? Fazla kilolarla mutsuz musun? Zayıflamak istiyorsun ama bir türlü istikrarlı bir şekilde hedefe varamıyor musun? Ya da kaşıkla verip kepçeyle geri mi alıyorsun?

Yok Mu Zayıflamak İsteyen?

Zayıflamak gerçekten zor mu? Gelin şu konuya bir yoralım. Herhangi bir hedefe ulaşmada izlenecek aşamaların tıpkısı zayıflamada da geçerli. Yok Mu Zayıflamak İsteyen? Nedir onlar? En önemli ikisini söyleyeyim; hedefin net ve de gerçekçi olması ve kararlılık! ilki gözünüzün önünü görmenizi diğeri ise ona ulaşana dek vazgeçmemeyi sağlar. Zayıflamak zor değildir. Onu zor yapan bizizdir. Zor dersek zorlaşır, olmaz dersek tabi olmaz. Büyük başarılara aşama aşama ulaşılır. Bir gökdelenin 120. katına birdenbire ışınlanır gibi çıkamayız. Birer birer ilerleyerek ulaşırız oraya.

Kilo verirken de öyledir Örneğin 90 kilo olan birisi hızlı bir şekilde 60 kiloya ulaşamaz. Ulaşsa bile bu sağlıklı değildir ve aynı hızda eski kilomuza çıkmak hatta o sınırı dahi geçmek yüksek ihtimaldir. Aşama aşama ilerlemeliyiz. Aynı örnek üzerinden ilerleyelim. Örneğin hedef 30 kilo vermekse bunu 6 aya yayalım. Bu da ayda 5 kilo eder ki gayet mantıklı, makul bir hedeftir. Günde 150 gram vermek hiç de zor olmamalı. Tabi bunun için yediklerimize de dikkat etmeli, günlük kalori ihtiyacımızı asla aşmamalıyız. Az ama sürekli olandır makbul olan. Azar azar veren gerçekten verir. Yok Mu Zayıflamak İsteyen? Bu uzun süreçte vücut alışacak, tekrar kilo alma reaksiyonu göstermeyecektir. Hedefiniz net olsun, kararlı olun, ha bir de inancınız tam olsun. O zaman elinizden hiçbir şey kurtulmaz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu