1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Engin Altan Düzyatan Neslişah Alkoçlar

Engin Altan Düzyatan Neslişah Alkoçlar

Engin Altan Düzyatan kimdir, Engin Altan Düzyatan Özge Özpirinççi, Engin Altan Düzyatan Neslişah Alkoçlar, Engin Altan Düzyatan çocuğu vb.. biyografi makaleleri için aliskanlik.com

Engin Altan Düzyatan Kimdir

26 Temmuz 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiş olan Engin Altan Düzyatan dizi ve sinemalarda sıklıkla rol alan isimlerden biridir.

Yer almış olduğu başarılı projeler sayesinde adından sıklıkla söz ettirmekte olan Engin Altan Düzyatan kimdir? Merak edenler biyografisi üzerinden yapacakları incelemeler sayesinde merak ettikleri konularda bilgi alabilirler. Sinema ve dizi oyuncusu olarak hayatını sürdürmektedir.

Engin Altan Düzyatan Eğitim Hayatı

Lise eğitimi görürken tiyatroyla tanışan ve bu tarihten sonra tiyatro ile bağını koparmayan Düzyatan lise eğitimini tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Tiyatro üzerine eğitim alarak bu alanda kendini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini tamamlamasının ardından İstanbul’a yerleşerek profesyonel olarak aktörlük yapmaya başlamıştır. Daha sonrasında çeşitli dizi, sinema ve tiyatro oyunlarda yer aldı.

Engin Altan Düzyatan Biyografi

2001 yılında ilk rolünü oynamıştır. Televizyonda yayınlanan ‘Bizim Otel’ isimli dizide yer almıştır. Bunun yanı sıra tiyatro, Türk sineması ve çok sayıda farklı dizide rol almıştır. Televizyonda yayınlandığı dönemlerde büyük beğeni toplamış olan Ruhsar adlı dizide rol almıştır. 12 Nisan 2013 tarihinde Engin Altan Düzyatan Özge Özpirinççi ile nişanlanmış ve daha sonrasında aynı yılın Ekim ayında ayrılmışlardı. Çiftin ayrılığından sonra Engin Altan Düzyatan Neslişah Alkoçlar ile ilişkisi başladı ve bu ilişki sonunda çiftin nikah masasına oturmasını sağladı.

Severler tarafından özellikle Engin Altan Düzyatan yaşı ve almış olduğu eğitim gibi pek çok farklı konu ile dikkat çekmektedir. 39 yaşında olan sevilen oyuncu Neslişah Alkoçlar ile 2014 yılında evlendi. 28 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleşen düğünde Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte karşılıklı zeybek oynaması özellikle düğünü en dikkat çeken anlarından birinin yaşanmasını sağlamıştır. Çiftin 9 Ocak 2016 tarihinde ise Engin Altan Düzyatan çocuğu Emir dünyaya geldi.

2009 yılında yayınlanan Bir Bulut Olsam dizisinde rol almış olan Engin Altan Düzyatan dizileri arasında en başarılısı olmuştur. TRT1 de 8 Aralık 2014 tarihinde yayınlanmaya başlayan Diriliş Ertuğrul Gazi adlı diziyle büyük hayran kitlesi toplamayı başardı. Ertuğrul gazi rolünü canlandıran Engin Altan Düzyatan aynı dizi de Esra Bilgiç ile rol aldı.

Yorum Yap

Yorum Yap