1. Ana Sayfa
  2. Guinness Rekorları
  3. Dünyanın En Uzun Saçları-Dünyanın En Uzun Saçlı Kadını

Dünyanın En Uzun Saçları-Dünyanın En Uzun Saçlı Kadını

dunyanin-en-uzun-sacli-genci

Dünyanın en uzun saçlı kadını,Dünyanın en uzun saçlı erkeği, dünyanın en uzun saç modeli vb.. guinness rekorlarını sizler için hazırladık.

Dünyanın En Uzun Saçlı Kadını

Dünyanın en uzun saçlı kadını Çin’de yaşayan Xie Qiuping, 8 Mayıs 2004 tarihinde kırdığı rekoru henüz kimse kıramadı. Xie, 13 yaşından beri uzattığı saçları ile 5.62 metre uzunluğuna erişen saçları sayesinde guinness rekorları kitabına girmeye hak kazanmıştı.

Dünyanın En Uzun Saçlı Erkeği

Dünyanın en uzun saçlı erkeği Japonya’da yaşayan Kazuhiro Watanabe, 1,23 metrelik rekoru ile 23 Nisan 2014’te guinness rekorları kitabına girmeye hak kazanmıştı. Kazuhiro, saçını istediği gibi uzatmak için yaklaşık 15 yıldan fazla zaman harcadı.  Stilistler tarafından üç kutu saç spreyi harcanarak 2 saat içerisinde ölçüme hazır hale getirildi.

Dünyanın En Uzun Saçlı Genci

Dünyanın en uzun saçlı genci Hindistan’da yaşayan Nilanshi Patel,  1.75 metre uzunluğundaki saçları ile 21 Kasım 2018 tarihinde guinness rekorları kitabına girmeye hak kazanmıştır. Nilanshi, saçlarını 10 yıl süren zorlu bir süreçte uzattığını ve halen uzatmak için uğraştığını belirtmiştir.

Dünyanın En Geniş Peruğu

Dünya’nın en geniş peruğunu takan Hollywood yıldızı Drew Barrymore, 27 Ocak 2017 tarihinde guinness rekorları kitabına girmiştir. 2.23 metre genişliğindeki peruğu görenler gözlerine inanamamıştır.

Dünyanın En Uzun Saç Modeli

Avusturya’da yaşayan Klipp unser Frisör, gerçek ve sahte kıllardan oluşan saçını oluşturmuş ve 21 Haziran 2009 tarihinde 2,66 metre uzunluğundaki saçı ile guinness rekorları kitabına girmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap