Bilge Cingigiray 2. Defa Dünya Rekoru Kırdı

Bilge Cingigiray 2. Defa Dünya Rekoru Kırdı. Türk atlet Bilge Cingigiray, bir nefesle en uzun su altı yürüyüşü dünya rekorunu 2. defa kırdı.

Bilge Cingigiray, 2017 yılında en uzun su altı yürüyüş rekorunu 67,16 metre ile kırmıştı. Ancak aynı yıl Rus atlet Marina Kazankova tarafından rekoru egale edildi. 2 yıllık uzun bir çalışmanın ardından İstanbul’da bulunan Ağaoğlu My World Club yüzme havuzunda gerçekleştirdiği rekor denemesinden başarı ile ayrıldı ve adını Guinnees Rekorları Kitabıma yazıdırdı.

bir nefesle en uzun su altı yürüyüşü

Bilge Cingigiray 2. Defa Dünya Rekoru Kırdı

Bilge Cingigiray, 2017 yılında kırdığı rekoru 14,44 metre arttırdı. Bilge Cingigiray’ın yeni rekoru ise 81,60 metre. Bu rekor aynı zamanda erkeklerde bir nefesle en uzun su altı yürüyüşü rekorundan da fazla. Erkeklerde bu rekor 79,94 metre.

Bilge Cingigiray, suda yürürken dambıl kullandı bu sayede su yüzeyine çıkmaktan kurtuldu. Başarısı ardından ailesi ve 4 yaşındaki çocuğu ile tebrikleri kabul eden Cingigiray, şu anda hem erkeklerde hem de kadınlarda bulunan bir nefesle en uzun su altı yürüyüşü rekorunun sahibi.

 

 

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu