Dogecoin Neden Performans Artırmaktadır?

Dogecoin Neden Performans Artırmaktadır?

Dogecoin Neden Performans Artırmaktadır? Dogecoin küçük kripto para piyasası değerlerine sahiptir. Örnek verecek olursak Dogecoin kripto para borsası Coin MarketCap.com sitesinde sanal paralar içerisinde ilk 17 sıralarındadır. Dogecoin şu sıralar 9.4 milyar dolarlık piyasa değerindedir. Piyasa değeri yüksek kripto paralar çok hızlı olarak büyüme gösteremezler. Fakat Dogecoin yeni çıkmasından dolayı büyük artış göstererek rekor kırmıştır. CoinMarketCap.com’un yayınlamış olduğu verilerde 24 saat içerisinde Bitcoin piyasa değerinin 4,7 si işlem görmektedir. Buna rağmen Dogecoin 24 saat içerisinde piyasa değeri olarak % 38 değere ulaşmaktadır.

Dogecoin Performans Artırmakta

Dogecoinin’in hızlı yükseliş göstermesinin diğer nedeni ise çok yüksek talep olmasıdır. Dogecoin her sene 6 milyar adet para piyasaya sürmektedir. Bu işlemde enflasyona bağlı olarak kısıtlama demektir. Dogecoinin çok yüksek performans göstermesinin diğer nedeni bu sanal paranın çok yüksek miktarlardaki adet sayısı bir grubun elinde bulunmasıdır. The Wall Street Jourrnal vermiş olduğu bir haberde Dogecoinin toplam adet sayısının %30’u bir kişinin elinde olduğunu söylemiştir.

Dogecoin’e yatırım yapmak isteyen kişiler için bu sanal parayı almamaları diğer sanal paralarla işlem yapmalarını önermektedirler, nedeni ise yukarı çıkmasının yanında aynı şekilde aşağı düşmesi de çok dalgalanma yapması söz konusu olmaktadır. Elon Musk sosyal medya üzerinden yapacağı paylaşımlar Dogecoin’in hareketini belirlemekte etkili olmaktadır. Dogecoin Neden Performans Artırmaktadır? Elon Musk  Dogecoin’i bir projesi olarak düşünmekte ve Elon Musk yapacağı açıklamalar dalgalanmalara neden olmaktadır. Şu anda Dogecoin tekrar yükseliş trendine girebilir. Dogecoin birçok kripto para borsalarında listelenmektedir. Türkiye’de bulunan kripto para borsalarından olan Paribu ve Bitexen gibi borsalarda da listelenmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu