Nano (xno) coin nedir? Geleceği nedir?

Nano (xno) coin nedir? Geleceği nedir? Nano (XNO), kripto para birimi merkeziyetçi ve verimlilik felsefeleri etrafında tasarlanan, bitcoin’in başarı gösteremediği yerlerde başarılar hedefleyen dijital para birimi olarak işlem görmektedir. Nano, kripto para pazarında boşluk olduğunu tespit etti. Nano’nun eko sistemi, benzersiz olan protokolü ile doğrulama yöntemi uygulayarak, gerçek değer aktarımı arama yapanlar için özellikleri sunar. Nano (xno) coin nedir; geleceği nedir? Araştırmaları oldukça fazla yapılmaktadır.

Nano (XNO) Coin Nedir?

Nano ilk olarak 2014 yılında XRB olarak halka arz yapılarak kripto para piyasasına giriş yaptı. Nano (xno) coin nedir? Geleceği nedir? 2018 yılında kullanıcılar NANO kripto para birimi hızlı işlemler yaparak eşler arası ödeme sistemi olarak yeniden isimlendirildi. Nano vakfının kurucusu olan Colin LeMahieu tarafından kurulmuş oldu.  LeMahieu İngiltere merkezli olan yazılım mühendisi olarak bilinir. Nano coin merkezi olmayan kripto para grubundandır. Hesap defterlerinde uygun maliyette çok hızlı işlemler yaparak, yapılacak ödemeler için merkezi olmayan kripto para adıdır. Nano coin kripto para birimi olan projeler, buna benzer kripto paralar BTC’nin sınırlamaları ile zayıf noktaları için özel çözümler sunmayı amaçlamakta, altcoinler yada alternatif olan para birimidir.

Nano, Proof of Work gibi geleneksel olup daha enerjik protokollere sahip olan platformların yerine açık temsilci oylama sistemi ile blok kafes veri yapısına sahiptir. Blok kafes denilince veri yapısı, ağ defteri çok küçük zincirlere ayırmasına izin verdiği için Nano yeni teknolojisinde anahtar rolü oynar. Kullanıcıların kendilerine ait hesabın, her işlemlerde anında güncelleme yapan kendine ait blok zinciri var. Bundan dolayı kullanıcı ağın senkronize edilmesini beklemez ve anında yapar.

Nano Coin Özellikleri

Nano’nun benzersiz olması Nano ağının çok hızlı işlemler yapmasıdır. Nano yapılan işlemleri hız olarak saniyeler içerisinde olmaktadır. Nano’nun diğer benzeri olmaayan özelliği ağ işlemlerinde ücret talep etmez. Ücretsiz işlemler etkinleştirilme yapılarak kullanıcıların seçmiş oldukları temsilciler katılım yaptıkları için ücret almazla.

Nano değer olarak değerini teknolojiden ve teknik kapasitesinden almaktadır. Nanao piyasa fiyatı olarak değişkenlik göstermektedir. Nano ağı her hesap shibinin anında işlem yapmak için ayrı blok zincire sahip olduğu küçük işlem bloklara böler. Nano ağı çok güvenlidir.

Nano Coin Kullanımı

Nano coin herhangi bir ücret ödemesi yapılmadan yada merkezi olmadan sistem içerisinde kripto para gönderme ve alma için kullanılır. Nano, Nano (xno) coin nedir? Geleceği nedir? kolay ve çok hızlı işlemler yapılmaya olanak sağlar. Bitcoin ile karşılaştırılma yapıldığı zaman çok güzel alternatif olur. Nano Coin birçok kripto para borsalarında listelenip alım ve satımı yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu