Siz Öldükten Sonra Kripto Para Cüzdanınıza Ne Olur?

Siz Öldükten Sonra Kripto Para Cüzdanınıza Ne Olur? “Doğal olarak değişmez olduklarında kripto para birimlerini nasıl devralabilirsiniz?” Bu, eski bir Amazon çalışanı olan Carter’ın Vox sitesinde bu konuyla ilgili bir şifre çözme işleminde ortaya koyduğu sorudur .

Siz Öldükten Sonra Kripto Para Cüzdanınıza Ne Olur?

Bu artık izole bir fenomen değil: Bugüne kadar Amerikalı yetişkinlerin ‘sı zaten kripto para birimlerine sahip olduklarını söylüyor. Boşanmalarda dahi yönetimlerini sorguladığımız için doğal olarak miras konusu gündeme geldi ve bazı vergi hukukçuları bu konuya el attı. Siz Öldükten Sonra Kripto Para Cüzdanınıza Ne Olur?  Ancak blockchain teknolojisi nedeniyle hızla önemli lojistik zorluklarla karşılaştılar . İkincisi, kripto para birimi işlemlerinin kaydedildiği uluslararası bir çevrimiçi ağ tarafından oluşturulan bir tür dijital defterdir .

Bu piyasada işlem yapmak için iki olasılık vardır. Biri herkese açık ve bir hesap numarası gibi çalışıyor. Diğeri, bir kez kaybedildiğinde geri alınamayan benzersiz, değiştirilemez bir paroladır. Kripto para aktarımına ilişkin bir kılavuzun yazarı olan Pamela Morgan, “Bu varlıkları transfer etme erişiminiz yoksa yasanın gerçekten bir önemi yok“diye açıklıyor.

Biz Öldükten Sonra Kripto Para Cüzdanımız ne olur?

Böylece her yatırımcı kripto mirasını nasıl devretmek istediğine karar verir. Bazıları ünlü kodu, haleflerinin bulabileceği bir yere sakladıkları bir kağıda yazarlar. Biz Öldükten Sonra Kripto Para Cüzdanımız ne olur? Diğerleri, miraslarının yönetimini, biraz geleneksel bankaların işleyişine benzer şekilde, varlıkların internette değiş tokuş edilmesini sağlayan Binance veya Coinbase gibi platformlara emanet ediyor. Bu son teknik en popüler değil. Birincisi, bilgisayar korsanlarının hedefi olabileceği için. Sonra, son derece paradoksal olduğu için: çoğu yatırımcı, tam olarak bu piyasayı, mal sahibi ile portföyü arasında bir aracı içermediği için seçer.

Uzman startup’lar konuyu ele alıyor

Bunlara Güvenli Cennet veya Casa denir ve ana anahtara erişime izin veren ve kendileri birkaç farklı kişiye emanet edilen diğer şifrelere ibraz edilen teknolojiler geliştirebilirler. İletimi kolaylaştırması beklenen bu teknolojiler bazen prosedürleri daha da karmaşık hale getirir.

Örneğin, Hollanda merkezli bir bilgi yöneticisi olan Rudy Steenhoek, .”ölü adamın anahtarı” olarak tercüme edilebilecek bir strateji kullanıyor . Karısına, kullanıldığında Rudy’ye bir bildirim gönderen özel bir tür parola içeren bir sabit disk verdi. İkincisi, belirli bir süre içinde bildirime yanıt vermezse, öldüğü varsayılacak ve karısı, şifreli cüzdanına erişmek için gerekli bilgileri doğrudan alacak. Kripto para nedir? Kulağa karmaşık gelebilir, ancak bir ailenin zengin bir sevilen birinin şifresini bitcoin’de aramak için yıllarını harcadığı senaryo ne yazık ki tekrarlayıcıdır.

Miras meselesi önemsiz değil çünkü kripto para biriminin orijinal liberter etiğini baltalıyor. Siz Öldükten Sonra Kripto Para Cüzdanınıza Ne Olur? Yatırımcıdan doğru dengeyi bulmasını istiyor: varlıklarını hala hayattayken güvence altına alırken, aileleri öldükten sonra bu kripto para birimine erişiminden endişe ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu