Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Organik Diş Macunu Nasıl Yapılır

Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır? Dişlerimiz bizim en önemli parçalarımızdan birisidir. Gülerken, yemek yerken, insanlarla iletişim kurarken her zaman dişlerimiz ön plandadır. Durum böyle iken dişlerimizi fırçalamak, onlara iyi bakmak konusunda elimizden geleni yapmak gerekmektedir. Günde en az 2 defa dişlerimizi fırçalamak ve diş aralarını diş ipiyle temizlemek diş sağlığı için oldukça önemlidir. Fakat tüm bu uygulamaları düzenli olarak yapmasına rağmen çürükleri bulunan kişiler de vardır. Bu kişiler dişlerini fırçalar ama doğru fırçalayamaz. Doğru fırçalama şeklini öğrenmek ve uygulamalı olarak görmek için bir diş hekimine başvurabilirler. Bu kişiler haricinde dişlerine hiç bakmayıp çok kötü bir hale gelmesine sebep olan kişiler de bulunmaktadır.

Doğan Diş Macunu
Doğan Diş Macunu

Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır?

İnsanların büyük bir çoğunluğu erken yaşlarda dişlerini önemsemese bile ilerleyen yaşlarda diş ağrısı ve yemek yemede güçlük çektikleri zaman dişlerin önemini daha iyi kavrayacaklardır. Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır?  Dişler, çok sert gözükmesine rağmen çabuk hasar görebilen yapılardır. Herhangi bir sert çarpma olayında dişlerimizin düştüğünü görebiliriz. Ayrıca insanlarla iletişim kurarken ya da gülerken dişlerimiz sürekli ön planda olmaktadır. Bu nedenle diş bakımına dikkat etmek gerekmektedir. Dişlerimizin sağlıklı olması yaşlılık evresinde de zorluk çekmemizi engelleyecektir. Birçok yaşlı takma diş kullanmaktadır ve resmen ek dişlerle hayatını sürdürmektedir. Dişlerinizin olmadığını ve sürekli bir ek dişe ihtiyaç duyarak yaşadığınızı düşünün. Çok zor bir durum değil mi? Dişlerimizin bu hale gelmemesi için şimdiden önlem almamız gerekmektedir.

Doğal Diş Macunu Yapmak

Herkesin sürekli olarak uyardığı fakat gayet basit görüldüğü için dikkate alınmayan diş fırçalama konusu aslında diş bakımı ve sağlığının anahtarıdır. Yemek yedikten sonra ağzın içerisinde dişlerin aralarına yerleşen yemek kırıntıları zamanla orada bakterileşmektedir. Organik Diş Macunu Nasıl Yapılır Çünkü ağız kapalı bir ortamdır ve temiz tutulmadığı sürece bakteri oluşumuna oldukça müsaittir. Dişlerin fırçalanması yemek artıklarını bulundukları yerden çıkararak diş aralarını temizlemektedir. Bu nedenle diş fırçalama hususuna dikkat etmek gerekmektedir. Diş fırçalama işleminin rastgele yapılması da yapılan en büyük yanlışlardandır. Dişlerin öylesine, sadece fırçalanmış olsun diye fırçalanması bir işe yaramamaktadır. Sonrasında insanlar dişlerini düzenli olarak fırçaladığından fakat hala çürüklerin oluştuğundan yakınmaktadır. Düzenli fırçalamak kadar doğru fırçalamakta önemlidir. Fırçanın rastgele oradan oraya sürülmesi ve gelişigüzel bir diş fırçalama dişlerin arasını temizlememektedir. Diş etlerini kanatarak fırçalama ise diş eti hassasiyetine yol açmaktadır. Doğal Diş Macunu Hazırlanışı Dişler oval bir şekilde fırçalanmalı ve fırçanın en arka dişlere değdiğinden de emin olunmalıdır. Diş fırçalama konusunda oldukça önemli olan bir nokta ise kullanılan diş macunudur. Diş macunları dişlerin daha iyi temizlenmesini ve daha güzel görünmesini sağlayan, diş temizliğinin anahtarı olarak nitelendirilebilecek ürünlerdir. Fakat diş macunlarının içerdiği kimyasalları kullanmak istemeyen kişiler de bulunmaktadır. Bu nedenle doğal diş macunları yapan kişi sayısı son zamanlarda artmıştır. Peki doğal diş macunu nasıl yapılır?

Doğal Diş Macunu Nasıl Hazırlanır?

Doğal diş macunu hzırlayabilmek için gerekli olan malzemeler hindistan cevizi yağı, karbonat, çay ağacı yağı, okaliptüs yağı, nane yağı ya da tarçın, stevia olarak sıralanabilir. Bu malzemelerin kullanılması gereken miktarlar ise yarım çay bardağı kadar hindistan cevizi yağı, 1 çay kaşığı stevia, 14-15 damla okaliptüs yağı, nane yağı ya da tarçın, 3 çay kaşığı kadar karbonat, 5 damla çay ağacı yağı şeklindedir. Bu miktarlardaki malzemeler elde edildikten sonra sıra diş macununun yapımına geliyor. Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır?  İlk önce hindistan cevizi yağı eritilir. Daha sonra diğer malzemeler üzerine eklenerek karıştırılır. Daha sonra cam bir kavanoza koyularak soğutulur. Bu şekilde hazır olan doğal diş macununuzu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu