Kedi Çişi Nasıl Temizlenir-Kedi Çişi Nasıl Çıkar

Kedi çişi nasıl temizlenir, kedi çişi koltuktan nasıl temizlenir, kedi çişi kokusu nasıl çıkar, kedi çişi halıdan nasıl çıkar, kedi çişi nasıl geçer vb.. merak edilen soruların cevapları için aliskanlik.com

Kedi Çişi Nasıl Temizlenir

Her ne kadar koltuklara, halılara çişlerini ve idrarlarını yapsalar da kedi dostlarımız titizdirler. Genellikle kedilere tuvalet eğitimi verilmesi zor bir şey değildir. Yavru bir kediye kum kabını gösterdiğinizde birkaç denemeden sonra kolayca alışabildiğini görebilirsiniz. Maalesef bazen kum kaplarının dışına, koltuklara veya halılara hatta bazen de yataklarımıza idrarlarını yapabiliyorlar.

Çoğunlukla stresin etkileri ile kediler bu tarz meyiller göstermektedirler. Doğru olarak temizlenmediği taktirde yeniden aynı yere çişlerini yapabilirler. Böyle bir durumda kedi çişi nasıl temizlenir sorusu akıllara geliyor. Evinizde sürekli olarak kullandığınız temizlik malzemeleri bu konuda biraz geride kalabilir. Evinizde süregelmiş temizlik yöntemleriniz bir işe yaramayacaktır. Aksine kullandığınız malzemelerden dolayı çiş yapma olayını süreklilik haline getireceklerdir.

Kediler Aynı Yere Çiş Yapar

Kediler çiş yaptıkları noktayı koklayarak tekrardan kolaylıkla ayırt edebilirler. Sürekli aynı noktayı kullanmaları kendi davranışlarında bulunmaktadır. Sizler çamaşır suyu veya diğer temizleme malzemelerini kullanarak orayı temizlemiş olduğunuzu düşünebilirsiniz. Görüntü olarak hiçbir şey kalmamış olabilir ancak kullandığınız malzemeler içindeki bazı maddeler kedileri uyarıcı etkiye sahiptir. Bu maddeler çiş ile benzer kokularda olup kedinin tekrardan aynı bölgeye çiş yapmasını tetikleyebilir.

Kedi Çişi Kokusu Nasıl Çıkar

Kedilerin idrarları bir süre sonra inanılmaz derecede insanları rahatsız edecek bir duruma gelir. Kedi çişleri erkenden çıkarılmalı ve çiş kokusunun yayılması önlenmelidir. İşte kedi çişi kokusu nasıl çıkar sorusuna cevaplar: Kedi çişini temizledikten sonra camları açıp odayı havalandırmayı unutmayın.

  • Amonyak İçeren Temizlik Maddeleri Kullanmayın

Kedi çişi koltuktan nasıl çıkar sorusuna veya kedi çişi halıdan nasıl çıkar sorusuna ccevap arıyor iseni bu sorunun cevabı için kesinlikle kullandığınız Koltuktan veya halıdankedi çişi nasıl geçer için asla içerisinde amonyak bulunduran malzemeleri kullanmayın. Kedi idrarı içerisinde amonyak bulunmakta olup temzilemeniz hiçbir işe yaramayacaktır.

  • Sirke Kullanmaya Özen Gösterin

Herkesin evinde yer alan bu malzeme ile kedi çişi nasıl temizlenir problemine çözüm bulacaksınız. Yarım su bardağı ılık su ve yarım su bardağı sirkeyi karıştırarak bir bardak karışım hazırlıyoruz. Bu karışımı kedinin idrar yaptığı yere döküp 5 dakika sonra o bölgeyi iyice temizleyin. Dikkat edin amonyak içeren temizlik gereçlerini kullanmıyoruz.

  • Karbonat Kullanın

Çişli bölgeyi sildikten sonra kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra üzerine karbonat serpin. Birkaç saat bekledikten sonra elektrik süpürgesiyle karbonatı çekebilirsiniz. Bu şekilde kedi çişi nasıl temizlenir sorusuna cevap bulmuş olduk .

Bu işlemler sonucunda tabii ki kokulu temizlik gereçleriyle (içerisinde amonyak bulunmayan) silmenizde hiçbir sakınca yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu