Kaşları kalınlaştırmak için ne yapmalı

KAŞLARI KALIN GÖSTERMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Kaşları kalınlaştırmak için ne yapmalı Kaşlar özellikle kadınlar için oldukça önemli olan bir parçadır. Bunun nedeni ise kaşların yüzde dikkat çeken bir yer olmasıdır. Özellikle iki çeşit kaş çok fazla dikkat çekmektedir. Birincisi çok seyrek ve belirsiz olan kaşlardır. Aralarında çok fazla boşluk bulunan kaşlar çok fazla dikkat çekmekte ve hoş bir görünüm sağlamamaktadır. Bu nedenle kaşların beslenmesi ve gerekli bakımın uygulanması gerekmektedir. İkinci dikkat çeken kaş şekli ise çok ince olan kaşlardır. Özellikle gözleri büyük olan insanlar için oldukça zor bir durum olan ince kaşları daha kalın bir hale getirebilmek için çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamaları şu şekilde sıralayabiliriz.

Kaşları kalınlaştırmak için ne yapmalı

Kaş Kiti Uygulamak: Kaş kitleri kaş kalınlaştırmada en fazla kullanılan yöntemlerden birisidir. Kaşların şeklini sabitlemek ve hem daha belirgin hem de daha kalın kaşlara sahip olabilmek için birçok kadın kaş kiti kullanmaktadır. Kaş kitleri makyaj hileleri konusunda da oldukça sık kullanılan bir malzeme haline gelmiştir. Bunun sebebi kalın kaş modasıdır. Kaş şeklinin nasıl olacağı konusu her yıl tartışılmaktadır. Uzun, düz ve kalın kaş şeklinin moda olması 2016 yılının kaş trendini de belirlemiştir. Bu yılın kalın kaş modası kaş kitlerinin satışında da ciddi bir artışa sebep olmuştur. Kaş kitlerinin kullanım şekline gelecek olursak oldukça basit bir kullanımı olduğunu söyleyebiliriz. Kaş kiti uygulamasından önce kaşlar bir fırça yardımı ile ters yöne doğru taranmalıdır. Kaş için ters yön aşağı yöndür. Kaşlar ters yöne tarandıktan sonra kaş kitinin fırçası ile boşluklar doldurulmalıdır. Boşluklar doldurulurken rastgele bir sürüş yapmak doğru değildir. Yine yukardan aşağıya doğru bir uygulama yapılmalıdır. Kaşlarda boşluk doldurma işlemi de yapıldıktan sonra fırça ile kaşlar taranarak düzeltilmelidir.

Kaş Boyası Uygulamak: Kaşları kalın göstermek için uygulanabilecek işlemlerden bir tanesi de kaşları boyamaktır. Saatlerce kalıcılık sağlayan kaş boyaları ile kaşlar boyanarak daha kalın bir kaş görüntüsü elde edilebilir. Kaşları kalınlaştırmak için ne yapmalı Fakat kaş boyalarında dikkat edilmesi gereken durum kaşınız ile aynı renkte olmasıdır. Aksi taktirde hoş olmayan ve yapay bir görüntü ortaya çıkabilir.

-Kaş Kalemi Uygulamak: Kaş kalemleri kaş kalınlaştırma yöntemleri içerisinde en fazla tercih edilen yöntemdir. Bunun sebebi basit ve kolay olmasıdır. Herhangi bir kozmetik mağazasından oldukça makul bir fiyata elde edilebilen kaş kalemleri, uçlarında tarak da bulundurmaktadır. Kaş rengine uygun olarak seçilen kaş kalemleri tıpkı kaş kitleri gibi uygulanabilir.

Kaş Kontürü Uygulaması: Son yıllarda kalıcı makyaj oldukça önem kazanmıştır. İş hayatında bulunan ve gün içerisinde makyaja ayırmak için pek fazla vakti bulunmayan kadınlar kalıcı makyaja başvurmaktadır. Kaş kontürü uygulaması da kalıcı makyaj içerisinde yer almaktadır. Kaşlarını daha kalın göstermek isteyen kişiler kalıcı kaş kontürü uygulamasından yararlanabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu