Burçlara Göre Bebekler

Burçlara göre bebekler, bebekler ve burçlar, burçların bebekler üzerindeki etkisi, bebek burçları ve  fiziksel özellikleri, bebek burç yükselenleri vb… burçlar hakkındaki bilgileri sizler için hazırladık.

Burçlara Göre Bebekler

Burçlar büyüdükçe kişilik oturdukça yerine oturur yeni doğan bebeklerde burçlar farklılık gösterebilir. Bu yüzdendir ki bebek burçları yetişkin insanların burçlarından farklıdır. Sizler için bebek burçlarını iyi ve kötü yanlarını toparladık. İşte burçlara göre bebekler listesi;

Koç Bebeği (21 Mart-20 Nisan)

Koç bebekleri dikkat çekmeyi çok severler. Bu yüzden diğer bebeklere göre daha hızlı konuşur, yürürler. İnatçıdırlar ama sizin sevgi gösterilerinize bayılırlar ve bu onların inadını kıracaktır. Bu yüzden sakın pes etmeyin. Çok arkadaş canlısı olurlar ve bu onları aile kadar arkadaşlarına da düşkün yapar. Paylaşmayı severler, cömerttirler ama öncelikli olmayı sevdikleri için bu durum onları arada cömertlikten vazgeçirebilir. Düş gücü kuvvetlidir. Bu yüzden kitaplarla arası iyi olacaktır. Sabırsızdırlar. Ona tüm sevginizi ve şefkatinizi verirseniz, onun asi ama bir o kadar da sevimli haliyle çok güzel başa çıkabilirsiniz.     

Boğa Bebeği (21 Nisan-21 Mayıs)

Boğa dendi mi ilk akla gelen inatçı kişilikleridir. Doğal olarak Boğa bebekleri de inatçı olacaktır ama onun inadı asla sizi yormayacaktır. Çünkü Boğa bebekleri genelde her şeyden mutlu olurlar ve gülen yüzleriyle de çevresindeki herkesin gönüllerini fethetmeyi başarırlar. Zorluklara karşı dayanıklı yapıları olacağından her şeyin üstesinden gelebilme yetenekleri vardır. Kendi kendilerine oyun oynamayı çok severler. Üzerlerine çok fazla giderseniz kavgacı olabilirler. Emir ve disiplin pek onlara göre değildir. Biraz daha büyüdüklerindeyse sizi sakin ve uslu yapılarıyla şaşırtabilirler. Aileye her zaman çok düşkün olacaklardır

İkizler Bebeği (22 Mayıs-22 Haziran)

İkizler bebekleri çabuk yürür, çabuk konuşurlar. Çok hareketli olabilirler! Peşlerinde koşup duracaksınız ve kilo sorununuz da olmayacak. Sınırlandırılmaktan hiç hoşlanmazlar. Ses telleri çok güçlüdür. Bu da onları gürültücü bir çocuk yapabilir. Hayal güçleri kuvvetlidir ve hayallerinin peşinden gitmeyi severler. Çabuk öğrenir ve birden fazla işi aynı anda yapabilirler. El becerilerine de yatkın olurlar. Onlara el becerilerine dayanan oyunlar alırsanız çok keyif alırlar. Bu sevimli İkizler bebekleri anlayacağınız üzere oldukça yeteneklidirler.

Yengeç Bebeği (23 Haziran-23Temmuz)

Yengeç bebeklerini beslemek çok kolay olacaktır. Çünkü yemeyi, içmeyi, farklı tatlar denemeyi severler. Duyguları da damak zevkleri gibi renkli ve çeşitlidir. Gülücükler atarken birden surat asabilirler. Bırakın kendi başlarına oynasınlar, bunu çok severler. Kardeşleri varsa onlarla da oyun oynamayı severler. Pek çok şeyden korkabilirler. Bu yüzden onunla bolca vakit geçirip korkuları olduğunda anlayıp yardımcı olmaya ve bu korkularını çözmeye çalışın. Kuşkucu ve kinci de olabilirler. Beğenilmeyi severler, hassastırlar. Hayal güçleri yüksektir. Çoğu zaman üzüntüleri bu hayal gücünün ürünüdür. Üzüldüklerinde sessiz ve içe dönük olurlar. Böyle zamanlarda yalnız kalmayı severler. Çalışmayı severler. 

Aslan Bebeği(24 Temmuz- 23 Ağustos)

Aslan bebekleri adeta enerji deposudurlar. Çok tatlı gülüşleri vardır. Kendi kendilerine bırakıldıklarında aynı yavru bir aslan gibi oyuncu, neşeli, keyifli; üzerlerine gidildiğinde saldırgan ve öfkeli olabilirler. Hatta zaman zaman içe kapanırlar. Kendilerini kral/kraliçe zannedip etrafında pervane olmanızı isterler. Kardeşleri varsa ona liderlik yapmak isterler. Çekici, sempatik ve sevimlidirler. Bu yüzden bulundukları ortamda çabuk fark edilir ve dikkat çekerler. Cömerttirler ve paylaşmayı severler. Para harcamayı sevdiklerinden onlara erken yaşta tutumlu olmayı öğretmekte fayda var. Özgür olmayı severler. Onlara emirler verirseniz bu hiç hoşlarına gitmeyecektir. Ne kadar cesur görünseler de bu minik aslanların da korkuları vardır. Onları sevgi ve şefkatinizle sarmalayın.

Başak Bebeği(24 Ağustos-23 Eylül)

Başak bebekleri aceleci hem huzurludur. Sakin bir bebektir. Sizin yanınızda hareketli, başkalarının yanında sessiz, sakin olması sizi şaşırtacaktır. Ev işlerinde size yardımcı olmayı severler. Onlara küçük görevler verebilir, onu da dahil edebilirsiniz. Çok keyif alacaktır. Yemek konusunda zorlanabilirsiniz, çok seçicidirler. Diğer konulardaysa problem çıkarmaz ve söz dinlerler. Becerikli, arkadaş canlısı ve güvenirlilikleri ile arkadaşları arasında sevilen biri olurlar. Okul hayatlarında da başarılı olurlar. Sosyal aktiviteler, sanatsal çalışmalarla küçük yaşta ilgilenmeye başlarlar. Sevginizi onlara bol bol yansıtın zira sevgi istediklerini pek belli etmezler. Tutumlu olmayı severler. Burçlara göre bebekler listesinde ikinci altı aya geçelim.

Terazi Bebeği (24 Eylül-22 Ekim)

Terazi bebekleri neşeli, sevimli, gamzeli ve güzeldirler. Hayata karşı sevgi dolu ve neşelidirler. Bebeklikleri genelde problemli olmaz. Yemek yerken sorun çıkarmazlar, çok fazla ağlamazlar. Rahatları yerindeyse dakikalarca kendi kendilerine oyun oynayabilirler. Seçim yapmaları gerektiğinde kararsızlık sergileyebilirler. Terazi burcu oldukları için her zaman adil olmaya çalışırlar. Hassas bebekleridir. Çok yüksek sesle konuşacak ya da sevecek olursanız panikleyip korkabilirler. Sessiz, gürültüsüz ortamları daha çok severler. Çekicidirler, bunun farkına varırlarsa şımarabilirler. Yetenekli, zeki ve mantıklı olurlar.   

Bebek alışkanlıkları hakkında daha fazla bilgi için makaleyi okuyabilirsiniz.

Akrep Bebeği (23 Ekim-22 Kasım)

Akrep bebekleri güzel gözlere sahiptir. Bu güzel gözlerle sizlere ve etrafındakilere çok güzel bakmayı bililer. Genellikle çekingendirler. Bu yüzden onları anlamaya çalışın. Olaylara dahil olmak yerine uzaktan seyretmeyi seçebilirler. Zamanında karınlarını doyurmazsınız avaz avaz bağırabilir ve ortalığı ayağa kaldırabilirler. İstekleri gerçekleşmediğinde çabuk öfkelenebilirler. Kıvrak zekaları vardır. Sevdikleri insanlara sıkıca bağlanırken hoşlanmadıkları kişilere de soğuk ve sert davranabilirler. Okul ve meslek hayatlarında daima en iyi olmayı hedefleyeceklerdir. Savurgan değillerdir.

Bebeklerde kalp gelişimi nasıl olur merak ediyorsanız makaleyi okuyabilirsiniz.

Yay Bebeği (23 Kasım-22 Aralık)

Yay bebekleri oyuncakları çok severler. Evde sessizlik hakimse bilin ki muzurluk peşindedirler. Neşeli, sevecen, eğlenceli ve arkadaş canlısı olurlar. İçlerinde hiçbir zaman büyümeyen bir çocuk hep olacaktır. Ayrıca hayat dolu ve dikkat çekici kişileridir. Bebekken düzenli aralıklarla beslemek durumundasınızdır hatta uyurken bile. Maceracı ve meraklı ruh yapısına sahip olurlar. Eğer ona güven duyduğunuzu gösterir ve hissettirirseniz sizi hayal kırıklığına uğratmaz ve verdiğiniz görevlerin kolayca üstesinden gelebilirler. Harçlıklarını biriktirmeyi sevmezler, bir bakıma savurgan olabilirler. Onu övmenizi ve onurlandırmanızı severler.             

Oğlak Bebeği (23 Aralık-20 Ocak)

Oğlak bebekleri genelde sessiz, sakin bebeklerdir. Çok yaramazlık yapmayıp uslu uslu oyunlar oynamayı severler. Karınları acıktığında bu sessizlik bozulabilir. Kendilerini ağlayarak ifade edebilirler. Sessiz olmalarına rağmen, inatçı ve ısrarcı da olabilirler. İstediklerini almasını ve aldırtmasını bilirler. Düzeni severler ve buna en kısa zamanda siz de tanık olacaksınızdır. Okul çağındaysa dersleri ve ödevleri konusunda sorumluluk sahibi olurlar. Sürekli öğrenme istekleriyle zaman zaman siz ve öğretmenlerini zorlayabilirler. Azim ve çalışkanlıklarıyla da sizi etkilerler. Plan yapmayı severler, bu konuda onlara yol gösterici olabilirsiniz.

Bebek Bekleyen Anneye güzel sözler söylemek için makaleyi okuyabilirsiniz.

Kova Bebeği (21 Ocak-19 Şubat)

Kova bebekleri afacan bebeklerdir. Saatleri saatlerine uymayabilir. Dolayısıyla ruh halleri de değişkenlik gösterebilir. Bir gece mışıl mışıl uyurken diğer gece ortalığı ayağa kaldırabilirler. Davranışlarını önceden kestirmek zordur. Kardeşleri varsa onlarla iletişimi iyi olacaktır. Sordukları sorularla sizi şaşırtabilirler. Sevgi, ilgi ve şefkatinize ihtiyaç duyarlar. Arkadaşlık kurmayı severler. Hareket halinde olmayı da severler. Dikkat ve beceri gerektiren oyunları birlikte oynamanız ona büyük keyif verecektir.

Balık Bebeği (20 Şubat-20 Mart)

Balık bebekleri yumuşak ve sevimli bebekleridir. Çok inatçı ve ısrarcı olmazlar ve sizi bu konuda çok zorlamazlar ama istediklerini de yaptırmayı bilirler. Uyumayı severler ama bazen sizin de anlayamayacağınız şekilde durduk yere ağlayarak telaşlanmanıza neden olurlar. Eğer daha küçükken iyi bir eğitim verilirse hayatları boyunca problem yaşamazlar. Hayal güçleri çok kuvvetlidir. Programlı olmakta zorluk çekebilirler. Hassas ve duygusal yapıları nedeniyle sizin normal davranışlarınız zaman zaman onların kırılmasına ve gözyaşı dökmelerine sebep olabilir. Böyle durumlarda sakın paniğe kapılmayın. Onunla konuşarak, duygularını paylaşarak, yetenekleriyle ilgili teşvik ederek çok güzel anlar paylaşabilirsiniz.

Rüyada Bebek Evlat Edinmek makalesini okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu