BB Kremler Ne İşe Yarar

BB Kremler ne işe yarar? BB kremlerin faydaları nelerdir? BB kremler nasıl kullanılır? BB kremlerin zararları var mı? Vb. sorular aklınızdaysa ve bu sorulara cevap arıyorsanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

BB Kremler Ne İşe Yarar?

BB kremler hayatımıza gireli çok uzun bir zaman olmadı. Ancak kısa sürede birçok bayanın gözdesi olan bb kremler fondöten kullanımından dahi daha fazla tercih edilebilir bir hal almayı başardı. Bb kremlerin çıkış noktası aslında bir merhemdi. Ancak kullanımı ve getirdiği sonuç sayesinde kısa sürede kozmetik alemine de adını yazdırdı. Hemen her kozmetik markasının illa ki bb kremleri mevcut. Peki bu kremlerin bu kadar tutulmasının‚ hayatımıza bu kadar girip vazgeçilmez olmalarının sebepleri neler? Bb kremlerin ne işe yaradığından biraz bahsederek bu sorunun cevabına da ulaşabiliriz.

Bb kremler dünyamıza girmeden önce bayanların bu amaçla kullandığı ten ürünü fondötenlerdi. Ancak gözenekleri kapatan bu ürünler birçok cilt tipinde sorunları da beraberinde getiriyor. Bunun dışında fondöten kullanarak iyi bir makyaja imza atabilmek için bu konuda usta olmak gerekebiliyor. Ancak bb kremlerin kullanımı daha kolay olduğundan amatör ellerde bile güzel sonuçları beraberinde getiriyor.

BB Krem Nedir
BB Krem Nedir

BB Krem Nedir

Bildiğiniz gibi bb kremler hem krem hem de renklendirici. Yani bb krem kullanarak bir taşla iki kuş vurmuş oluyorsunuz. Normal zamanda bu etkiye ulaşabilmek için bir kat nemlendirici krem uygulayıp‚ ardından bir süre kurumasını bekleyip üzerine renklendirici ten ürününüzü sürecektiniz. Ama bb krem ile hem zamandan hem de üründen tasarruf etmiş olacaksınız.

Bb kremlerin kullanımının yaygınlaşması ile farklı çözümler de beraberinde gelmeye başladı. Örneğin güneş kremi için de ayrı bir ücret ve işlem yükünden kurtulmuş olacaksınız. Çünkü artık bu amaca yönelik bb kremleri de piyasada bulabiliyoruz. Birçok farklı oranda güneş koruma faktörlü bb kremler mevcut. Bunlar sayesinde güneş korumasını da garanti altına alabilirsiniz.

BB Kremin Artıları

Cilt için bb kremlerin en büyük artısı da zararlı olmamaları. Kozmetik amaçlı ten ürünlerinin birçoğu ne kadar hafif yapılı da olsalar uzun vadede olumsuz etkileri beraberinde getiriyorlar. Siz fark etmeden yıllar içinde cildinizi yavaş yavaş yaşlandıran diğer kozmetik ürünleri ile kıyasladığımızda bb kremlerin çok daha sağlıklı bir tercih olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bb kremleri günün her saatinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Makyajınızı çıkarmayı unutarak yattığınızda bb kreminiz cildinize herhangi bir zarar vermez. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz nadir kozmetik ürünlerinin başında bb kremler vardır. Kozmetik dünyasının en iyi atılımlarından olan bu kremler her yaştan insan için uygun olan‚ uzmanların da tavsiye ettiği ürünler arasında yer alıyor.

BB kremler hakkında bilgi paylaşımında bulunduk. Sizler de yorumlar kısmından BB kremler hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu