Erkek Dudak Bakımı

Dudaklar estetik ve güzellik konusunda en fazla dikkat çeken bölgelerdendir. Erkek Dudak Bakımı İnsanlarla sözlü iletişim kurarken, yemek yerken, bir topluluk önünde konuşma yaparken dudaklar her zaman ön planda olmaktadır. Bu nedenle dudak bakımına dikkat etmek gerekmektedir. Bakımla ilgili konular daha çok kadınlarla bağdaştırılsa dahi erkeklerin de bakım yapmaya ihtiyacı vardır. Çünkü bakım herhangi bir cinsiyetle sınırlandırılabilecek bir alan değildir.

Erkek Dudak Bakımı

Vücut bakımı her bireyin ihtiyacı olan bir durumdur. Fakat erkekler bu konuyu fazla önemsememektedir. Bakım ihtiyacının sadece kadınlara ait olduğunu düşünmekte olan erkekler, vücut bakımlarını ihmal etmektedir. Bu duruma bütçenin neden olduğu da söylenebilir. Bu nedenle evde yapılabilecek kolay bakım şekillerinden yararlanmaya başlayan erkekler de bulunmaktadır. Özellikle soğuk kış günlerinde ayazdan yazın ise nemsizlikten çatlayan ve hasar gören dudsaklar için evde kolayca yapılabilecek olan dudak bakım rutininden siz de yararlanabilirsiniz. Peki erkekler için dudak bakımı nasıl yapılmalıdır?

Erkek Dudak Bakımı Yaptırmalımı?

Öncelikle dudakların vücudumuzda yıpranmaya en müsait yerlerden birisi olduğunu belirtelim. Hassas bir yapıya sahip olan dudaklar bol bol bakıma ihtiyaç duymaktadır. Dudak bakımı ihmal edildikçe dudakta çatlamalar görülür. Bu çatlamalar zamanla sürekli bir hale gelen kanamaları da beraberinde getirir. Bu durum hem dudakalrda kötü bir görünüme yol açılmasına hem de sızlamalara ve acıya neden olur. Bunlara maruz kalmamak için dudak bakımı ihmal edilmemelidir. Erkekler için yapılabilecek dudak bakımı da oldukça masrafsız ve kolaydır. Öncelikle işe dudakların üzerindeki ölü deriler temizlenerek başlanmalıdır. Bunun için de peeling yapmak gerekmektedir. Erkeklerin peeling yapması da en az kadınların peeling yapması kadar önemlidir. Erkek Dudak Bakımı  Çünkü erkeklerin dudak renklendirmek için kullanabileceği herhangi bir ürün bulunmamaktadır. Bu nedenle dudaklarının kendi renklerini korumak zorundadırlar. Renklendirilmemiş bir dudağı korumak zor olduğu için ancak peeling yaparak bu rengi dengede tutabilirler. Erkekler için yapımı ve uygulaması oldukça basit bir peeling tarifi de bulunmaktadır. Peeling malzemeleri bal ve diş fırçasıdır. Bir miktar bal diş fırçasının üzerine sürülür ve dudaklar hafif hareketlerle fırçalanır. . Peeling işlemini tamamladıktan sonra ılık suyla dudaklarınızı durulayabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gerekn bir durum bulunmaktadır. Peeling işlemi yapılmadan önce dudakların çatlak olmaması gerekmektedir. Çatlak dudakları yumuşatmak için herhangi bir nemlendirici krem kullanılabilir. Kuru ve çatlak dudağa yapılan peeling dudakta kanamaya yol açabilmektedir.

Erkeklerin dudak bakımı için kullanabileceği stickler de bulunmaktadır. Renksiz olan bu stickler nemlendirme özelliğine sahiptir. Kışın soğuk günlerinde özellikle de ayaz olduğu zamanlarda dudaklar kurumaya ve çatlamaya oldukça meyillidir. Erkek Dudak Bakımı  Bu havalarda dudaklar sık sık nemlendirilerek çatlamalar ve kanamalar önlenebilmektedir. Stickler yazın nemsiz kalan dudaklar için de kullanılabilmektedir. Renksiz nemlendirici stickleri eczanelerde ve kozmetik ürünleri satan mağazalarda uygun fiyatlara bulabilmeniz mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu