Badem yağı faydaları nelerdir?

Badem yağı faydaları nelerdir? İçinde tekli doymamış yağ asitlerinin bulunmuş olduğu tatlı badem yağı kalp sağlı içinde oldukça faydalıdır. Sürekli olarak kırılmakta olan tırnakların güçlenmesini de sağlamaktadır. Aynı zamanda tırnaklar da oluşan mantar enfeksiyonlarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Sindirim sistemini desteklemektedir omega-3 açısından zengin bir yağ olduğu için.

Badem Yağının Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Teni yumuşatır ve cilde nem terapisi uygulamaktadır tatlı badem yağı, pürüzsüz bir form kazandırır cilt tonunu eşitlemektedir cildi beslediği için. Badem yağı faydaları nelerdir? Beslenmiş olan cildin elastik yapısı korunduğu için daha genç görünmesini sağlar. Düzenli olarak kullanılan tatlı badem yağı gözaltların da oluşan morlukların gitmesini ve ince kırışıklıkları azaltmaktadır.

Badem yağı faydaları nelerdir?

İçerisinde bulunan vitaminler sivilcelerin tedavi edilmesini sağlamakta ve tatlı badem yağı kullanıldığı zaman sivilceler daha bir hızlı şekilde sönmekte ve kızarık görüntüsünü azaltmaktadır. Bir türlü toparlanmakta zorluk çeken kuru ciltlere ihtiyacı olan nemi sağlar ve cildin yağ dengesini düzenlemektedir.

Kuruluktan çatlayan dudakların ve derideki sert çatlakların iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Güneşten kaynaklanmış olan ince çizgi görüntülerinin de azalmasına yardımcı olmaktadır. Genel olarak iyileştirici özelliği bulanan bu yağ ciltte oluşan yanık izlerinin tedavisi için de kullanılmaktadır.

Saça Faydaları Nelerdir Tatlı Badem Yağının?

Saçlar E vitamini için hayati önem taşımaktadır. Tatlı badem yağı içinde bol miktarda E vitamini bulunduğu için saçlara hayat veriyor diyebiliriz. Badem yağı faydaları nelerdir? Saçların daha güçlü olmasını sağlamaktadır saç köklerini besleyen bu yağ. Kırılarak ve koparak dökülmeleri önlediği için saçların gürleşmesine yardımcı oluyor. Nemlenmiş olan saç derisinin kepek sorununu çözmektedir. Kimyasal ve ısıl işlem görmüş olan saçların hayata dönmesini sağlıyor. Sağlıklı bir form kazandırmış olan tatlı badem yağı saçların daha hızlı uzamasını sağlıyor. Kaşları ve kirpikleri köklerden besleyen bu yağ daha dolgun ve gür kirpik ve kaşlara sahip olmayı sağlıyor.

Nasıl Tüketilmektedir Tatlı Badem Yağı?

Salatalarda sos olarak kullanılabilir birkaç damla tatlı badem yağı. Birkaç damla bir bardak suya tatlı badem yağı eklenip içilebilir. Aromatik bir yağ olan badem yağı yapılan tatlılara ise bir çay kaşığı eklenebilir.

Saça Nasıl Uygulanmaktadır Tatlı Badem Yağı?

Saçın uzunluk boyuna göre 1 yada 3 yemek kaşığı tatlı badem yağı alınarak saç diplerine masaj yaparak uygulanır ve ardından saç uçlarına inerek tamamen yağlanmış olan saçları bir bone ile sararak birkaç saat beklemek yeterli olabilir daha çok yoğun bir bakım yapmak istenilirse eğer tüm gece bu şekilde uyunabilir. Sabah saç güzelce yıkanır temizlenir ve kurulama yapıldıktan sonra saçtaki parlaklık ve yumuşaklık hemen hissedilebilir.

Cilde Nasıl Uygulanmaktadır Tatlı Badem Yağı?

Nemlendirilmek istenilen yere ya da yanık izlerine ve sivilce lekelerine bir pamuk üzerine birkaç damla damlatılmış olan tatlı badem yağı ile nazikçe uygulama yapılabilir. Kullanılmakta olan nemlendirici kremin içerisine de birkaç damla damlatılarak nemlendirici kullanılabilir. Makyaj temizleyicisi olarakta tercih edilebilir tatlı badem yağı birkaç damla damlatılmış olan pamukla makyajda temizlenir. Badem yağı faydaları nelerdir? Eğer gün boyu her an cildin beslenmesi ile geçirilmesi istenilirse kullanılmakta olan badem yağı kullanılan makyaj ürünlerine de eklenebilir. Rimel, fondöten, rimel tarzı kaş ürünlerine ve glos, lips parlatıcılara ve dudak ürünlerine de damlatılabilir bu sayede ise dudaklar, kirikler, kaşlar, ve yüz gün boyu beslenmiş olmaktadır.

İlgili Yazı : Cildin Yaşlanmasına Neden Olan Faktörler 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu