1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Yüzde Oluşan Çiller Nasıl Geçer

Yüzde Oluşan Çiller Nasıl Geçer

Yüzde oluşan çiller nasıl geçer, doğuştan olan çiller nasıl geçer, çiller için en garanti yöntemler, çillerden kurtulmak için evde yapabilecekleriniz, çil çeşitleri vb.. güzellik makaleleri için aliskanlik.com

Yüzde Oluşan Çiller Nasıl Geçer

Yaz aylarında güneşin dik gelen ışınlarıyla yüzünüzde daha çok çoğalan ve kış aylarında fazla güneşe maruz kalmadığınız için azalan geçici çilleriniz var ise bu çillerden kurtulmanızın öncelikli yolu doğru beslenme ve doğal besinler tüketmenizdir.

Kadınların ayrıcalıklı bir sıkıntısı olan ve yanak bölgelerinde güneşe bağlı olarak meydana gelen çillerden oldukça basit bir yöntemle kolayca kurtulabilirsiniz. İşte yüzde oluşan çiller nasıl geçer sorusuna cevaplar:

İşte sizlere başınızın dertte olduğu çiller için en garanti yöntemler:

Çillerden kurtulmak için evde yapabilecekleriniz listesi için hiç tahmin edemeyeceğiniz bir bilgiyle başlayalım. Ekşi süt. Ekşi sütteki laktik asit cildinizi tahriş etmeden doğal bir peeling etkisi yaratmaktadır. İlk defa yararını duyduğunuz ekşi süt çillerden ve lekelerden kolayca kurtulmanızı sağlar.

Diğer çarelerden biri de her bir derde deva olan limon. Limonun araştırmacılar tarafından kanıtlanmış bir çil savaşçısı olduğunu bilmenizde fayda var. Limon suyunu parmaklarınız yardımıyla cildinizdeki çil lekelerine masaj yaparak sürmeniz çillerinizi azaltmada size çok yardımcı olacaktır.

Yüzünüzü günlük olarak hazırladığınız soğan suyu ile yıkamanız da sizin için faydalı olacak bilgiler arasındadır.

Bunun yanı sıra sebze ve meyve maskeleri de çillerinizi büyük ölçüde azaltacak bir diğer öneridir.

Maydanoz suyunu limon ve portakal suyu ile karıştırarak kremden önce cildinize uygulamanız da çillerle savaşınızda güçlü bir silahınız olacaktır.

C vitamini besinler ile beslenmek de ciltte oluşabilecek lekeleri ve çilleri önlemektedir.

Doktorunuza danışarak kullanabileceğiniz birçok kozmetik ürünü arasında da çillerinizden kurtulmak için kullanacağınız çeşitler bulunmaktadır. Bunlardan da sizin için faydalı olabilecekleri kullanabilirsiniz.

Doğal yolların yanı sıra çil tedavisinde bir başka yöntemde lazer uygulamasıdır. Doğuştan olan çiller nasıl geçer merak ediyorsanız En başarılı çil tedavisi lazer uygulaması olarak bilinmektedir. Genellikle açık tenli kişilerde daha iyi sonuçlar alınır. Koyu tenli kişilerde ise birkaç deneme sonrasında kesin sonuç alınabilir.

Lazer tedavisi haricinde uygulanan diğer yöntemler ne kadar başarılı da olsa çiller güneş ışınına fazla maruz kaldığınızda tekrar başınıza dert olabilir.

Daha çok sarışın, kızıl ve açık tenli kişilerde, güneşle temas eden cilt bölgelerinde görülen çiller oldukça sıkıntılı dönemler yaşamanıza yol açabilir. Buğday ve esmer tenli kişilerde de çil oluşumu gözlenebilir. Bu durumlar erken çocukluk dönemi itibari ile ortaya çıkmaya başlar. Yaşınız ilerledikçe azalma gösterebilirler. Özellikle küçük yaşlarda güneşe fazla teması olan kişilerde çil oluşumu daha fazla görülmektedir.

Çillerin oluşumu daha çokta genetik faktörlere bağlı olmaktadır. Bu faktörler kişide çillerin hangi yoğunlukta görüleceğini belirlemektedir. Çiller belirginleşmeye başladıktan sonra, güneş ışığının alınmaya devam edilmesiyle birlikte, vücudun savunma sistemi olarak melanin üretimi arttığı için çillerin sayılarında da gitgide artış gözlenir. Belirginleşen çillerin rengi de daha koyu olmaya başlar. Çillerin daha fazla belirginleşmesini önlemek için öncelikle güneş ışınlarından mümkün olduğu kadar kaçınmak gerekmektedir. Eğer durumunuz buna müsait değilse, güneşe çıkarken mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız. Bu şekilde zararlı güneş ışınları cilt tarafından daha az alınacağı için çillerin çoğalmasının da mümkün olduğu kadar önüne geçilmiş olur.

Çil Çeşitleri

Çil çeşitleri 2’ye ayrılır.

Basit çiller; bu çiller genellikle yuvarlak ve toplu iğne başı büyüklüğünde görülür.

Güneş yanığı çilleri; bu çiller ise koyu renkli, pürüzlü, kenarlı ve düzenizdir. Büyüklüğü 4 ile 10 milim arası değişmektedir. Bu çiller genellikle omuz bölgesi ve sırtta görülmektedir.

Çil sorunu olan kişiler için sunduğumuz bilgilerle sorunlarınızdan kolayca kurtulabilir ve daha mutlu bir yaşantıya sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap