Nasılsın Sözleri-Nasılsın Mesajları

Nasılsın sözleri, nasılsın mesajları, napıyosun ile ilgili sözler, nasılsın konulu sözler, naber sözleri, napıyon mesajları, sevgiliye nasılsın sözleri vb.. en güzel sözler için alışkanlıkcom

Nasılsın sözlerini sevdiklerinize göndererek onların nasıl olduğunu sorabilir, ‘her zaman yanındayım’ mesajı vererek nasılsın sözlerinin bu sıcak atmosferini onlarla paylaşabilirsiniz. Her zaman sevdiklerimizin hâlini hatırını sormak, bir ihtiyaçları olup olmadığını  yoklamak gerekir. Nasılsın derken ağız ucuyla değil samimi olarak sormak önemlidir. Karşınızdaki size “iyi değilim” dediği zaman neyi olduğunu sormayacak, oralı bile olmayacaksanız; ya da sıkıntısını anlattığı zaman çözüm bulmaya çalışmayacaksanız! nasılsın?’ diye sormanızın da bir anlamı yoktur. Tabii durumumuz iç güveysinden hallice olsa bile nasılsın? Sorusuna da her zaman pesimist cevap vermemek lazımdır. Sürekli bir şeylerden şikayet eden insanlar ‘nasılsın?’ diye sorduğumuza bizi bin pişman etmektedir. Oysa ki biri bize nasılsın? Diye sorduğu zaman en azından ‘çok şükür’ demek hiç de zor değildir. Fakat işte bazıları patlamaya hazır bir bomba gibi ortalıkta dolaşır ve nasılsın? Diye sorduğumuz zaman başlar sayıp dökmeye… Halbuki isyan etmeden sıkıntılarını dile getirse belki daha çabuk çözüme ulaşacaktır. Nasılsın mesajları ile arkadaşlarınızın halini sorabilir, nasılsın konulu sözleri sosyal medya hesaplarınızda da paylaşarak beğeni toplayabilirsiniz. Tabii ülkemizin zor günlerden geçtiği şu dönemde ‘nasılsın?’ sorusuna da ‘bomba gibiyim’ diye cevap verecek kişi sayısı hemen hemen yok gibidir. Ancak hiç olmazsa napıyosun ile ilgili sözler sayesinde biraz olsun kafamız dağılacaktır. Nasılsın? Sorusuna olumlu yanıt verebilmek istiyorsak özellikle şu son günlerde kendimize daha çok dikkat etmemiz ve yapılan uyarılara harfiyen uymamız gerekmektedir. Bu arada; ‘nasılsın’ diye soranlara “iyi diyelim iyi olsun” diyenleri de unutmamak gerekir. Bu insanlar pozitif yaklaşımlarıyla bize örnek olmaktadır. Çünkü gerçekten de bir insanın önce kendine güvenmesi, her şeyin düzeleceğine inanması, umutlu olması gerekir. “Bir adama 40 kere deli dersen deli olurmuş.” Sözünü duymuşsunuzdur. İşte nasılsın? Sorusuna ‘iyi diyelim iyi olsun’ anlayışıyla ‘iyiyim’ diye cevap vermek, bardağa dolu tarafından baktığınızın göstergesidir. Nitekim psikolojik durum gerçekten de insanların hayatını etkilemektedir. Sürekli bir yerinizin ağrıdığını düşünürseniz gerçekten de oranızın ağrımaya başladığını hissedersiniz mesela. O yüzden hastalık hastası olmamak ve kendini dinlemektense başka şeylerle uğraşmak tavsiye edilir. Naber sözleri gibi insanları soran gibi Velhasıl-ı kelam, işte nasılsın sözleri…Ayrıca sevgiliye nasılsın mesajları ve napıyon mesajlarını da yazımız da bulabilirsiniz.

Nasılsın Sözleri

Nasılsın diye sormayın bana, bildiğiniz gibi işte. Her şeye inat savaşıyorum, ruhum direnişte.

Unun elensin, eleğin asılsın, beynini çalıştır, kasların kasılsın, umrumda değil esasen hiç, ne yapıyorsun nasılsın?

Nasılsın diye sorduğunda bana, kötü olsam bile iyileşiyorum.

Nasılsın dedi, haklısın dedim. İyi değilim desem anlayacak mıydı sanki.

Nasılsın gittin gideli? Hâlâ aynı karaktersiz misin?

Saçlarının ucuna kadar sevdiğim, nasılsın?

Sen onu ilgiye boğarsın, o sana bir nasılsın’ı çok görür.

Nasılsın? diye soruyorlar bana. O yok! demek istiyorum. Hem de bildiğiniz gibi değil.

Nasılsın diye sorma bana hiç, uçurumdan düşerken bir dal parçasına tutunan nasıl olursa öyleyim.

Nasılsın? denildiğinde iyi diye cevap verilir çoğu zaman. Ağız alışkanlığı ya da şükür ifadesi olarak. Ama bazıları da iyi olsa bile kötüyüm der. Çünkü şükür nedir bilmezler.

Her şeyi içime attım, sıkıştırdım hatta. Nasılsın diye sordular, iyiyim demekle yetindim.

Napıyosun İle İlgili Sözler

Sana nasılsın diye soranların, içinde bulunduğun durumu değiştirmeye gücü yetmez ve sen sadece, bir iç çekersin.

Dünyanın en zor sorusu, iyi olmadığını bildiğin birine nasılsın demektir.

Nasılsın demek yalnızca ‘naber?’ anlamına gelmez. “Dön bana, çok özledim seni, hâlâ seviyorum.” cümlelerini duymak istemektir nasılsın diye sormak.

Kalbim kırık, canım acıyor, yaram derin. Sen nasılsın bilemiyorum lakin, ben hiç iyi değilim.

Nasılsın diye sorup durmayın bana, iyiyim demek moda olmuş zaten.

Kötü günümde yanımda olmayanların, akıllarına estiği zaman nasılsın demelerine ihtiyacım yok.

Kimi zaman, koskoca bir nasılsın kalır kursağında. İyiyim de diyemezsin, kötüyüm de diyemezsin.

Nasılsın diye bir mesaj atabilseydin, iyiyim’in romanını yazardım ben.

Bazen öyle çaresiz kalıyor ki insan, dil ucuyla da olsa nasılsın diyecek birini arıyor.

Nasılsın diye sormuyorum sana. Biliyorum çünkü ne kadar tatlı olduğunu.

Merhaba yalnızlığım, sen nasılsın bugün? Gel otur da çaresizliğin kahvesinden koyayım.

Naber Sözleri

Kimse bana nasılsın diye sormadı hiç. Belki de iyi olmadığım belli olduğu için sormaya lüzum görmediler. Belki de korktular acılarım kendilerine bulaşacak diye.

Nasılsın deyip ardından bir şey isteyen çıkarcı tiplerden nefret ediyorum. Madem öyle yapacaksın, direkt konuya gir arkadaş. Biz de umutlanmayalım boşu boşuna, biri halimizi soruyor diye.

Kimse Mihribanlar’a, Özgecanlar’a, Münevverler’e nasılsın diye sormadı. Ve kimse hatırlamıyor şimdi onları. Kadın cinayetleri onlar için sadece bir magazin malzemesi. Kullandılar ve bitti.

Nasılsın? diye sormaya cesaretim yok. Senin yüzünden iyi değilim dersin diye.

Adama nasılsın diye soruyoruz, ‘iyi’ diye cevap veriyor. İnsan sen de iyi misin der, yontulmamış odun ne olacak.

Kalkıp gidemezken, dalıp dalıp gidiyorum. Ondan sonra nasılsın diyorlar, nasıl iyi olurum?

Yalnızlığım bir çığlıkken, her biriniz sağır oldunuz. Fazla geldi bu yük bana, sırtıma ağır oldunuz. Nasılsın bile diyemeyip, acı bir kahır oldunuz. Çıkmaz bir sokak şimdi, ıssız bir şehir oldunuz.

Yarasına merhem olamayacağınız kişiye nasılsın diye sormayın.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap