Son Yıllarda Çıkan En İyi Korku Filmleri

Son yıllarda çıkan en iyi korku filmleri, 2020 korku filmleri, en iyi korku filmleri, yabancı korku filmler, korku filmi tavsiyeleri vb… korku filmler hakkında bilgiler…

Son Yıllarda Çıkan En İyi Korku Filmleri

Klişeleşmiş Korku filmlerinden bıkanlar, Kolay kolay korkmam diyenler,  İzlemek için korku filmi arayanlar toplanın. İşte Size son yıllarda çıkmış en sağlam korku filmleri. 

Pet Semetary – Hayvan Mezarlığı  

Pet Semetary – Hayvan Mezarlığı

Daha öncede birkaç farklı versiyonu çekilen film, Ünlü korku hikâyeleri yazarı, Stephen King’in aynı adlı eserinden uyarlandı. Korku filmi sevenlerin adını daha önce kesinlikle duyduğu, Hayvan Mezarlığı, İşi nedeni ile taşındığı kasabada, Eski bir kızıldereli mezarlığı yakınındaki evi satın alan Luis Grade’in ve ailesinin başına gelenleri konu alıyor.

Doktor Luis’in küçük kızı elim bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Bu yıkımı kaldıramayan Luis, Duyduğu bir efsane üzerine, kızını yeniden hayata döndürme umudu ile Kadim bir hayvan mezarlığına gömer.

Ertesi gün mucizevî şekilde hayata dönen küçük kız evin kapısını çalar, ancak hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Şeytani bir gücün ele geçirdiği kız, Felaketleri de peşinden getirmiştir.

The Wind – Rüzgar

The Wind – Rüzgar

Temel Korku unsurlarını, Western tarzı ile bileştiren, The Wind, küçük bir kızın ölümünden sonra, Lizzy adlı kadının başına gelen doğaüstü korkunç olayları anlatıyor.  Konu işleyiş itibariyle bir hikaye anlatımının flashbackler ile izleyiciye yansıtılması şeklinde ilerliyor. Lizzy’nin başına gelen bu olaylara, Komşusu Emma ve onun eşinin neden olduğu izlenimi verilsede, filmin sonundaki sürpriz ile tam bir şok yaşatıyor.

Henüz ilk yönetmenlik denemesinde harika bir film ortaya çıkaran Emma Tammi sizlere ciddi bir korku deneyimi vaad ediyor.

 Dr. Sleep  – Doctor Uyku

Dr. Sleep  – Doctor Uyku

Stephen King’in eşsiz eserinden uyarlanan bu film, 1980 yılında başrolde Jack Nicholson’nun  olduğu Cinnet filminin devamı olarak çekildi.  Filmde, Danny diğer insanların algılayamadığı bir takım psişik güçlere sahip bir adam olsa da, çocukluğunda yaşadığı bir takım kötü olaylar sonucunda (Bu kısım cinnet filminde işleniyor.) içine kapanık asosyal bir kimliğe bürünmüştür.

Yeni taşındığı kasabada, kendi gibi psişik güçleri olan küçük bir kızla telepati yoluyla konuşmaya başlar. Ancak kötü güçler küçük kızın peşindedir. Danny bir an önce kızı kurtarmak zorundadır.

 Climax -2019

Climax -2019

Yönetmenin Gaspar Noe olması anında filmin, ciddi psikoloji ile izlenmesi gerektiğini belirtiyor. Yönetmenin kendine has psikolojik yaklaşımları, her bünyenin kaldıramayacağı, ağır filmlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Climax da onlardan biri.

Film bir grup dansçının, eğitim amacı ile birleştiği kampta, bir parti vermeye karar vermesiyle başlıyor. Partinin ilerleyen saatlerinde alınan alkol ve uyuşturucunun ayarı kaçında danscılardan bazıları kendi cennetlerini yaratmaya karar veriyor. Ancak bu durum diğerleri için cehennem anlamına geliyor.

Ağır psikolojik ve herkesin kaldıramayacağı tabusal gerçekleri gözler önüne seren Climax, aklınızı başınızdan alacak.

Annabelle 3

Annabelle 3

Korku seansı serilerinde tanıştığımız, Anabelle bebeğin lanetli hikâyesi, daha önce çekilen iki filmle bir seri haline getirilmiş ve izleyicilerden tam not almıştı.  Serinin son filmi olacak Annabelle 3 , biraz klişeleşmiş korku öğelerini barındırsa da yılın en iyi korku filmlerinden biri oldu.

Parapsikoloji konusunda uzman, Ed ve Lorien Warren çiftinin yaşadığı gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanan filmde, içerisinde sakladığı kötü ruhlar ile lanetli bir obje haline dönen, oyuncak bir bebeğin hikâyesi var. Ed ve Lorien Çifti bu objeyi kendi evlerinde kutsal bir kutu içinde muhafaza etmekte, kötülüğü kontrol altında tutmaktadırlar. Ancak bir akşam evin küçük kızı Judy, oyuncağı kutudan çıkarır. Açığa çıkan kötülüğün tek hedefi küçük Judy’dir.

Sessiz Bir Yer – A Quiet Place

Sessiz Bir Yer – A Quiet Place

Korku ve gerilimin hat safhaya çıktığı, diğer korku filmlerinden ayrılan kendine has tarzı ile izleyenleri mest eden Sessiz Bir Yer,  izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz bir film. Konusu ise şöyle;

Tüm dünyayı sessizliğe gömülmesine yol açan bir takım tehlikeli yaratıklar ortalıkta gezmektedir. Onlardan kaçınmanın tek yolu ise asla ses çıkarmamaktır. Bu yüzden Emily ve tüm ailesi işaret dili ile anlaşmaktadır. Bir gün Evin küçük oğlu Marcus bir hata yapar ve ses çıkarır. Bu en küçük kardeşinin ölümüne yol açar.

Aradan geçen birkaç yılın sonunda, aynı hata bir kez daha tekrarlanınca, bütün aile hayatta kalma mücadelesine girer. İçinde neredeyse hiç diyalog olmamasına rağmen, kendini keyifle izlettirebilen harika bir korku filmi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu