E-Posta Pazarlama Avantajları Nelerdir?

E-Posta Pazarlama Avantajları Nelerdir? E-posta pazarlama yönteminin ürün satarken, başka yöntemlere oranla çok fazla avantajları vardır. Bu avantajları bu içeriğimizde sıralayacağız. Böylece ürün satmak isteyen veya e-ticaret yaparak daha fazla satış yapmak isteyenler için bir farkındalık oluşturmayı planlıyoruz.

E-Posta Pazarlama Avantajları Nelerdir?

E posta pazarlama düşük maliyetlidir: Belki de en büyük avantajı budur. E-posta pazarlama, geniş bir kitleye ulaşmanın az maliyetli bir yoludur. Tasarım veya dağıtım için büyük bir bütçe gerekmiyor ve bir butona basarak küresel bir kitleye anında ulaşabilirsiniz.

Hedef odaklı bir yöntemdir: E-posta pazarlaması, hedef kitlenizi bölümlere ayırmanıza ve belirli insan gruplarına hedefli mesajlar göndermenize olanak tanır. Bu, mesajlarınızı alıcıyla daha alakalı hale getirmek için kişiselleştirmenizi sağlar ve tabi bu da markanızla etkileşimlerini artırabilir.

E-Posta Pazarlama Avantajları Nelerdir
E-Posta Pazarlama Avantajları Nelerdir

E-Posta Pazarlama Avantajları

Ölçülebilir bir yöntemdir: E-posta pazarlama ölçülebilir sonuçlar sağlıyor. Gönderilen e-posta sayısını, açılma oranını, tıklama oranını ve dönüşümleri istediğiniz zaman kolayca takip edebilirsiniz. Bu ne işe yarayacak? Satış için oluşturduğunuz kampanyalarınızın başarısını izleyeceksiniz ve başarılı olmayan kampanyaları değiştireceksiniz.

E Posta pazarlama otomatikleştirilebilir: E-posta ile pazarlama kampanyaları otomatikleştirilebilir ve belirli eylemler veya olaylar tarafından tetiklenen kampanyaları daha kolay oluşturmanıza olanak tanır. E-Posta Pazarlama Avantajları Nelerdir? Esasen aktif olarak çalışmadığınız zamanlarda bile hedef kitlenize mail ile ulaşma imkanınız olur.

Yüksek Yatırım Getirisi potansiyeli var: Bu iş doğru şekilde yapılırsa, e-posta pazarlamacılığı yüksek bir kazanç kapısı olabilir. İyi hazırlanmış bir e-posta kampanyası ile çok sayıda kişiye düşük maliyetle ulaşabilir ve yatırımınızın geri dönüşünü önemli ölçüde görebilirsiniz.

Zaman kazanırsınız: E-posta pazarlama yöntemi ile hem gönderen hem de alıcı için zaman açısından verim elde etme söz konusudur. Bir kampanya oluşturduktan sonra, otomatik olarak çalışmasına izin verebilirsiniz. Böylece sizin kampanyanız sürerken otomatik mailler müşterilere gönderilir. Başka alanlarla ilgilenmeniz için zamanınız olacaktır.

E-Posta Pazarlama Avantajları
E-Posta Pazarlama Avantajları

Doğrudan Satış Avantajı: E-posta ile pazarlama, doğrudan bir pazarlama yöntemidir. Yani müşteriyle doğrudan iletişim kurarsınız ve onlarla bir ilişki kurmanın markanız, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında size daha çok müşteri bulma şansı yaratır.

E-posta ile pazarlama, geniş bir kitleye ulaşmanızı sağlar ve dönüşümleri artırmanıza yardımcı olabilir ki bu güçlü bir araçtır, ancak mailleriniz spam klasörüne düşebilirler bu durumu önlemek için ya da spam olarak işaretlenmekten kaçınmak ve olumlu bir yatırım getirisi oluşturmak için profesyonel uygulamalar kullanmanız gerekir.

Sonuç olarak daha az paraya otomatikleştirebileceğiniz bir sistem olan e-posta pazarlama yöntemi ile ürünlerinizi niş pazarlara daha kolay satabiliyorsunuz. E-Posta Pazarlama Avantajları Zaman kazanma, az para ödeme müşterilerle sık sık irtibatta olma gibi avantajları vardır.

Konuyu daha iyi kavramak için dünya genelinde 1 günde yollanan toplam mail sayısına bakmakta yarar vardır. 1 günde yollanan mail sayısı 208 milyar üzerindedir

E-mail ile satış yapmak isteyenler genelde aşağıdaki pazarlama araçlarını kullanıyorlar.

  • MailChimp
  • ConvertKit
  • Constant coNTACT
  • Aweber
  • Infusionsoft

Sattığınız Ürüne Göre Renk Belirleyin

e-ticaret yaparken e-posta pazarlama kanalıyla ürün satacaksanız satış maillerinizde afiş şablon kullanın. Yeşil rengi organik ürün satıcıları çok kullanır. Acil bir ürün satılacaksa kırmızı arka fon tercih edilir. Ürünler hakkında bilgi vermek amaçlandığında ise mavi arka plan üzerine satış metinleri yazılır. Turuncu ise satışlarını arttırmak isteyen tüm şirketler için kullanılan bir renktir. Bu renklerin seçimi de Feng Shui sanatına-uzak doğu felsefesine dayanıyor.

E Posta Pazarlamanın Ciddi Kazanç Getirdiğini Gösteren İstatistikler

Yetişkinlerin yüzde 92’si her gün mail kutularını kontrol ediyor. Bu bilgi de büyük bir müşteri potansiyeli olduklarının kanıtıdır. Amerikalıların yüzde 42’si de posta bültenlerini inceliyor. Bu müşterilerin yüzde 60’ı gelen satış postalarının etkisi ile ürün satın alıyor. E-Posta Pazarlama Avantajları Nelerdir? Dünya üzerinde tam 4 milyar insan aktif olarak e-postalarını kontrol ediyor. Bunların hepsi birer müşteri potansiyeline sahipler. E-ticaret yapacak kişilerin, bu müşterilere satacak doğru ürünü bulmaları onları milyarder haline getirebilir.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu