1 haftada 5 kilo verdiren diyet

 1 haftada 5 kilo verdiren diyet Bu yazımda size 1 haftada 5 kilo vermenin yollarını anlatacağım. Bu verilen kilo miktarları aslında biliyorsunuz ki kişinin yaşına, boyuna, cinsine, cinsiyetine, geçmişte ne diyetler uyguladığına göre değişkenlik gösterebilir. Çünkü maalesef birçok kişi hızlı kilo verebilmek için şok diyet programları ve kendi metabolizma hızına uygun olmayan diyet programları uygulayarak metabolizma hızını yavaşlatıyor.

1 haftada 5 kilo verdiren diyet

Bu süreçte maalesef metabolizma hızı yavaşladığı için kısa sürede etkili sonuçlar alınıyor. Burada anlatacağım bu süreçte sağlıklı ve yağdan kalıcı bir şekilde sonuç almamıza yardımcı olmak. Kilo verme süreci aslında kişinin mevcut oldugu kilosuna göre de değişkenlik göstermektedir. Biliyorsunuz ki daha fazla yağ oranına sahip olan bireyler çok daha fazla kilo kaybı olmaktadır.

Yani sizden bir haftada 2 kilo gidiyorsa ve sizin örenek veriyorum sizin bir 10 kilo kadar fazlanız varsa 20- 30 kilo fazlasaı olan bir bireyden çok daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olacaktır özellikle bir hafta sonra özel bir yemeğe davetlisiniz ya da özel bir gün varsa ve ona hazırlık yapmak istiyorsanız bu bahsedeceğim beslenme düzenine uyabilirsiniz.

 1 haftada 5 kilo verdiren diyet
1 haftada 5 kilo verdiren diyet

Öncelikle akşam yemeklerinizi çok hafif geçirmenizi istiyorum. Bu bir haftalık süreçte gün içerisinde ekmek tüketiminizi azaltmanızı özellikle de akşam yemeklerinde istiyorum. 1 haftada 5 kilo verdiren diyet Akşam yemeğini 6′ dan sonra bırakmamaya özen gösterin yemeklerde sebze yemekleri gibi ya da çorba gibi daha düşük kalorili ve hazmı kolay gıdalara yönelirseniz bu bir haftalık süreçte daha hızlı sonuçlar alabirsiniz.

Gün içerisinde daha az kalori almak ve daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olmak adına kahvaltılarımız da haşlanmış yumurtadan yararlanabilirsiniz bir ya da iki tane haşlanmış yumurta ile yapacağımız bir yumurta salatası sizi uzun süre tok tutacaktır.

Eğer güne erken başlıyorsanız öğle yemeğini de ekleyebilirsiniz ama güne eğer geç başlıyorsanız ya da kahvaltınızı daha geç yapmak istiyorsanız günde iki ana öğünü bir ya da iki ara ile gününüzü tamamlayabilirsiniz.

Kahvaltınızı yaptıktan sonra öğünde de sindirime yardımcı olabilmek adına Probiyotik içeriğe sahip zengin gıdalar da faydalanabilirsiniz ya da yağ yakıcı bir süt veya yağ yakımına metabolizmanın hızlanmasına yardımcı bir yoğurt ile güne devam edebilirsiniz bu kürler sayesinde yağ yakma sürecine yardımcı olacak ve daha uzun süre tok kalacaksınız yoğurt kürünü yaparken 1 kase yoğurdun içerisine bir tatlı kaşığı kadar Zencefil, Zerdeçal 1 tatlı kaşığı kadar pul biber ve çeyrek limon suyu ekleyebilirsiniz.

Yağ yakıcı bir kahve yapmak istiyorsanız ise sadece bir şeyler içerek açlığınızı bastırmak istiyorsanız kahve güzel bir çözüm olacaktır.

Kahve hem içerisindeki Kafein ve metabolizmayı hızlandırırken aynı zamanda süt sayesinde protein alarak daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacaktır. 1 haftada 5 kilo verdiren diyet Yağ yakan kahve yaparken de bir bardak sütü bir tane çubuk tarçın ve bir tatlı kaşığı kahve ile kaynatmanız gerekiyor ve bu sayede tarçın iyice süte aromasını geçirdiği için hem Kan Şekerini dengelemiş oluyorsunuz ve gün içerisinde aslında tatlı ataklarının öne geçmiş oluyorsunuz. Bu dediklerimi uygularsanız 1 haftada çok rahat şekilde 5 kilo verebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu